امروز

چهارشنبه, ۲ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۲:۱۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

اتفاق برج سلمان نتیجه نبود برنامه‌های مفرح و سالم در مشهد است

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اتفاق برج سلمان نتیجه عدم اجرای برنامه‌های مفرح و سالم در شهر مشهد است که باعث می‌شود، جوانان دچار فشار روانی و افسرده شوند.

به گزارش مشهدنیوز، دکتر محمدرضا دارابی محبوب درباره اتفاقات اخیر در برج سلمان مشهد، اظهار کرد: جامعه بانشاط به معنای انحراف اخلاقی نیست بلکه جامعه‌ای است که بتواند نیازهای فکری و روحی خود را تامین کند.

وی عنوان کرد: موسیقی به عنوان یکی از هنرهای هفتگانه از جایگاه خاصی برخوردار است؛ سروده‌های ملی ومذهبی ما با موسیقی عجین شده و درواقع می‌توان گفت موسیقی غذای روح است و نمی‌توان جامعه را از آن محروم کرد بلکه باید جامعه را در جهت انجام برنامه‌های درست هدایت کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: اگر تمام موسسات بتوانند در جهت نشاط جوانان و فضایی را ایجاد کنند تا جوانان بتوانند نیاز روحی خود را برطرف کنند، جلوی بسیاری از هنجارشکنی‌‎ها گرفته می‌شود. محصول افراط و تفریط این‌ها است.

دارابی با اعلام اینکه «نرخ امید به زندگی در کشور و استان از ۶۴ سال به ۷۳ سال رسیده است»، تصریح کرد: ما چاره‌ای نداریم مگر اینکه نشاط اجتماعی را تقویت کنیم.

وی درخصوص اجتماعی کردن سلامت افزود: سند توسعه سلامت استان شکل گرفته و کارگروه سلامت و امنیت غذایی نیز فعال شده است و امیدواریم بتوانیم در این زمینه با همکاری تمام ارگان‌های مشهد گام مثبتی در جهت اجتماعی کردن سلامت برداریم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: ما بایستی نظارت کاملی بر تغذیه چه در حوزه غذا و دارو و چه بر موسسات داشته باشیم، زیرا غذای سالم بسترساز جامعه است. بسیاری از بیماری‌های جسمی از طریق مصرف غذای آلوده و عدم نکات ایمنی اتفاق می‌افتد.

دارابی با اشاره به اینکه «مردم بیماری‌های عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند که زایده جامعه است»، بیان کرد: حوادث ترافیکی به علت رعایت نکردن مقررات راهنمایی و رانندگی از سوی یک عده خاص یکی از عوامل آسیب‌رسان به سلامت مردم است، لذا هرچه مردم ما قوانین را بیشتر رعایت کنند و اداره راهنمایی و رانندگی نیز در جهت رعایت این مقررات کمک کند، می‌توانیم سلامت جامعه را تقویت کنیم.

وی یادآور شد: امیدواریم بتوانیم با کمک همه جامعه، استان خراسان رضوی را از لحاظ ایجاد شاخص‌های سلامتی، بهبود وضع تغذیه، بهبود رفتار و کردار، وضعیت آب و هوایی ارتقا دهیم که سلامت مردم را به دنبال دارد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک