امروز

چهارشنبه, ۲ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۲:۱۲ قبل از ظهر

سایز متن   /

اعلام حمایت مجلس از پرداخت حق پخش به باشگاه ها

 نماینده مردم کاشمر و عضو فراکسیون ورزش از امضای ۶۰ نماینده مجلس برای مشارکت در تدوین آئین نامه اجرایی پرداخت حق پخش صدا و سیما پس از لیگ حرفه ای ایران به منظور تقویت بنیه مالی و زیرساختهای اصلی فوتبال ایران خبر داد.

به گزارش مشهدنیوز، دکتر بهروز بنیادی نماینده مردم کاشمر و عضو فراکسیون ورزش از امضای ۶۰ نماینده مجلس برای مشارکت در تدوین آئین نامه اجرایی پرداخت حق پخش صدا و سیما پس از لیگ حرفه ای ایران بمنظور تقویت بنیه مالی و زیرساختهای اصلی فوتبال حرفه ای و رسیدن به سکوهای قهرمانی آسیا و جهان خبر داد.

وی در نامه ای به دکتر علی عسگری ریاست صدا و سیما که بیش از ۶۰ نماینده آن را تأیید کرده بودند خواستار به سرانجام رسیدن حق فوتبال بعد از گذشت  ۱۷ دوره رقابتهای لیگ حرفه ای شد چراکه اگر تنها راه درآمدزایی باشگاهها همچنان مسکوت بماند قدر مسلم فوتبال ما در رقابتهای آسیایی همچون ۳۲ سال گذشته هرگز توان رقابت با کشورهای عربی و شرق اسیا را نخواهیم داشت.

دکتر بهروز بنیادی طراح این موضوع طی گفتگویی با خبرنگار ما اعلام کرد: در دیداری که دو روز قبل با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال داشتم ضمن تقدیم نامه درخواست نمایندگان اعلام حمایت خود را از درخواست بحق باشگاههای فوتبال ایران از دریافت منابع مالی خود از حق پخش تلویزیونی که یکی از اصلی ترین راهکارهای درآمدی فوتبال در سطح دنیاست را متذکر شدم.

وی در پاسخ به این سوال که مجلس با ورود به این مقوله پرمناقشه فی ما بین فدراسیون و صدا و سیما به چه اهدافی ورود کرده است گفت: اخیراً کمیسیونی سه جانبه فی مابین وزیر ورزش – رئیس فدراسیون و رئیس صدا وسیما برای حل این مشکل تشکیل شده است که نمایندگان ملت بعنوان قانون گذاران در این خصوص اعلام آمادگی کردند که چنانچه به خلاء قانونی در حوزه پرداخت و آئین نامه و تفاهم نامه داشته باشند با ورود به این مقوله بتوانند حامی اجرای حل این مناقشه باشند تا راهکاری مدون و قانونی ترسیم کنیم.

وی افزود: اکنون به بالندگی و بلوغ موقعیتی فوتبال در سطح ملی رسیدیم و فدراسیون ما لقب ۵ ستاره می گیرد و با قدرت مضاعف دو دوره متوالی به جام جهانی با قدرت قدم می گذاریم. چرا وضعیت باشگاهها و رقابتهای داخلی باید اینگونه غیر متعارف و ضعیف باشد

عدم اجرای قانون اصل ۴۴ و خصوصی سازی هرگز اتفاق نمی افتد مگر حق فوتبال به آن داده شود.

دکتر بنیادی افزود: ما هر سال شاهد از بین رفتن یک تیم با سابقه و پرقدرت و تأثیرگذار و با ریشه هستیم که اغلب آنان در زمینه رشد استعدادها شهرستانی نقش بسزایی در تیم ملی داشته اند ولی اکنون از آنان دیگر نامی هم نمانده و هزاران هوادار سرگردان تیمهایی مثل ابومسلم خراسان – برق شیراز – راه آهن تهران – پاس تهران – شاهین بوشهر – استقلال اهواز و رشت و… که همگی بعلت نداشتن منابع مالی مولد تاب و توان رقابت با تیمهای ثروتمند دولتی ندارند و کم کم از صفحه روزگار محو شدند.

وی اضافه کرد: جبران این خسارت ها سالیانی متمادی بر روح و روان علاقمند به آنان خواهند ماند چه بسا دیگر از تیمهای سازنده خبری نیست.

ما اگر قرار باشد تیم ملی قوی و متداول داشته باشیم قدر مسلم باید باشگاههای پرقدرت و سازنده داشته باشیم در غیراینصورت بتدریج وقتی این بازیکنان سرنوشت ساز و ستاره از دوران بازی فاصله بگیرند جایگزین مناسب نخواهیم داشت و عرصه ملی رانیز از دست خواهیم داد.

وی در پایان افزود متأسفانه در رقابت نابرابر لیگ برتر ایران همه ساله باشگاههایی که توان مالی خوبی را ندارند از چرخه خارج می کند که آن هم همگی بخش خصوصی و شهرستانی هستند که دلیل اصلی آن هم نداشتن منابع مالی و نبود محملی برای درآمدزایی است، آنچه که باعث می شود تا فوتبال دچار حاشیه و درگیریهای جانبی و روی آوردن به مسائل دلالی، غیراخلاقی و رخنه خرافات و رمالی نشأت گرفته از همین نبود مسائل درآمدزایی و نبود حق پخش و نرسیدن به حق خود در فضاهای اجرایی است.

فوتبال ما هرگز سالم و با طراوت و پرنشاط نمی شود مگر با توازن مالی و قدرتی برابر در سطح کشور ایجاد شود.

 

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک