امروز

دوشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۸:۱۳ بعد از ظهر

سایز متن   /

با تصویب مجمع عمومی فوق العاده شرکت صورت می‌گیرد؛

افزایش سرمایه شرکت ابنیه پدیده به ۱۵۷۵ میلیارد تومان در سال آینده

مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز با بیان اینکه این افزایش سرمایه ۴۰ درصد قیمت اسمی سهام صورت گرفته، عنوان کرد: این میزان معادل ۴۵۰ میلیارد تومان است که سرمایه شرکت نسبت به گذشته با این افزایش سرمایه، به ۱۵۷۵ میلیارد تومان و مقدار سهام آن به ۱۵ میلیارد و ۷۵۰ میلیون سهم خواهد رسید.
به گزارش مشهدنیوز، ابوالفضل انتظاری ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران در شرکت پدیده در خصوص برپایی مجمع فوق العاده شرکت ابنیه ساختمان پدیده شاندیز اظهار کرد: این شرکت، شرکت اصلی در گروه شرکتهای پدیده شاندیز است به طوری که سایر شرکت های ما مربوط به این شرکت است و بیشترین سهام مردم در این شرکت قرار دارد.
وی ادامه داد: بیشترین پروژه های در حال اجرا یا فضاهای در حال بهره‌برداری مربوط به شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز است. به طور معمول این شرکت سالانه باید یک مجمع عمومی عادی داشته باشد که سه تا چهار ماه اول سال آینده برگزار خواهد شد؛ در این مجمع سهامداران، هیات مدیره و بازرس مورد نظر خود را انتخاب کرده و در خصوص سیاست‌های کلان یک ساله شرکت توسط این مجمع تصمیم گیری می‌کنند.
مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز عنوان کرد: در سال ۹۶ یک افزایش سرمایه در طی دو ماهه گذشته انجام شد که مصوبه آن مربوط به مجمع فوق‌العاده سال ۹۳ بوده است؛ بنا بر این مصوبه به مدت ۵ سال اختیار افزایش سرمایه به هیات مدیره شرکت واگذار شده است.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس این مصوبه افزایش سرمایه صورت گرفته که در دو مرحله ۵۰۰ درصد افزایش اسمی سهام ابنیه را در بر داشت که هر سهم انبیه به ۶ سهم تبدیل شد. این افزایش سرمایه موجب رونق خرید و فروش سهام و افزایش قیمت معاملاتی سهام شد.
انتظاری تصریح کرد: ما از محل مطالبات شرکت توسعه در ابنیه یک افزایش سرمایه دومی را پیشنهاد کردیم که لازمه آن، تصویب توسط مجمع عمومی فوق العاده ابنیه است. طبق قانون تجارت آگهی دادیم و امروز از سهامداران دعوت شد و در نهایت افزایش سرمایه به تصویب مجمع رسانده شد.
مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز با بیان اینکه این افزایش سرمایه ۴۰ درصد قیمت اسمی سهام صورت گرفته، عنوان کرد: این میزان معادل ۴۵۰ میلیارد تومان است که سرمایه شرکت نسبت به گذشته با این افزایش سرمایه، به ۱۵۷۵ میلیارد تومان و مقدار سهام آن به ۱۵ میلیارد و ۷۵۰ میلیون سهم خواهد رسید.
انتظاری با بیان اینکه اختیار این افزایش سرمایه را به مدت یک سال به عهده هیات مدیره شرکت واگذار شده بود، یادآور شد: هیات مدیره در سال ۹۷ متناسب با شرایط، این افزایش سرمایه را اعمال خواهد کرد. پیش بینی ما با افزایش سرمایه این است که سهام ما رقیق می‌شود که مدیریت قیمت و بازار خرید و فروش راحت تر خواهد شد. این نکته نیز قابل تامل است که با این افزایش سرمایه، سرمایه شرکت از اکثر بانک‌ها و… نیز بیشتر خواهد شد.
مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز افزود: در حال حاضر میزان خرید و فروش سهام روزانه از یک میلیون تومان تا ۵.۵ میلیون تومان است که این امر امتیاز بزرگی برای ما محسوب می‌شود. سهامداران ما آگاهانه خریداری می‌کنند که علاوه بر سهامداران پیشین، سهامداران جدیدی اضافه شده است.
انتظاری گفت: با مجموعه هایی که پشتیبان مالی دارند، باید مذاکراتی را انجام دهیم و یک رونق نسبی ایجاد کنیم تا اعتماد مردم را جلب کرده و در واقع هدفمند و با یک برنامه پیش برویم.
مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز در خصوص آموزش‌های مرتبط با بورس برای سهامداران اظهار کرد: در سایت ما مطالب و اخباری در رابطه با بورس قرار داده شده و راهنمایی برای استفاده از سامانه نیز به صورت راهنما تهیه شده است. البته باید ذکر شود که این آموزش، آموزشی بلند مدت خواهد بود. همچنین سهامداران ما افرادی مطلع هستند؛ نزدیک به ۴۰ تا ۵۰ گروه یا کانال تلگرامی در خصوص پدیده وجود دارد که گاهی ما نیز از این فرصت‌ها استفاده کرده و اطلاع‌رسانی و آموزش‌های لازم را ارایه می‌دهیم.
وی اضافه کرد: ما دو نوع نگاه از سوی سهامداران داریم که یکی نگاه سپرده‌گذاری و دیگری سهامداری است؛ کسانی که نگاه سهام‌داری و بورسی داشتند، تماس بسیار کمی با ما داشتند اما عده‌ای نگاه سپرده‌گذاری داشتند و به دنبال سود بودند و مطالبه بیشتری نسبت به سایرین داشتند.
انتظاری با بیان اینکه تعداد سهامداران حدود ۱۳۵ تا ۱۳۶ هزار نفر است، اظهار کرد: اما اکثر آنها سهم زیادی ندارند و نمی توانند در تصمیم‌گیری های شرکت حضور داشته باشند مگر اینکه تجمیع شوند. البته اخیرا یک تا ۲۰۰۰ نفر به تعداد سهامداران ما اضافه شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: http://mashhadnews.ir/?p=20292
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک