امروز

شنبه, ۲۸ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۲:۵۴ بعد از ظهر

سایز متن   /

امشب به این چهار موزه سر بزنید

در شرایطی طرح «شبی با موزه» ساعاتی دیگر در چهار موزه شهر تهران اجرائی می‌شود، که به نظر می‌رسد هر سال این طرح مورد استقبال بیشتری قرار می‌گیرد و امسال نیز استقبال‌کنندگان از این طرح، با استقبال دو موزه دیگر، به چهار موزه رسید.

به گزارش مشهدنیوز، تا کنون طرح “شبی با موزه” در طول سه سال گذشته در چند موزه محدود کشور برگزار شده و هر بار نسبت به سال گذشته رشد بهتری داشته است، به حدی که در سال گذشته این طرح در نوروز به موزه ملی ایران و موزه آبگینه نیزرسید، طرحی که اجرائی شدن آن در کمترین حالت به “گردشگری شبانه”ای تبدیل شد که هنوز ادامه دار است.

طرحی که به نظر می‌رسد ظرفیت آن در همه موزه‌ها وجود دارد،  هر چند شاید در طول یک سال گذشته زیرساخت‌های مورد نیاز آن به طور کامل تامین نشده باشد، اما به نظر می‌رسد هرسال تعداد موزه‌هایی که خود را با وارد این طرح می‌کنند رو به افزایش است.

امسال یعنی در نوروز ۹۷، به دو موزه «ملی ایران» و «آبگینه و سفالینه‌های ایران» دو موزه دیگر یعنی «نقاشی پشت شیشه» و «موزه عبرت» اضافه شده‌اند.

 قاسم حسن‌پور، مدیر موزه “عبرت” می‌گوید: موزه عبرت در طرح «شبی با موزه» از ساعت هشت صبح تا ده شب امروز یکشنبه _۵ فروردین_ اجرائی می‌شود.

وی با بیان این‌که بلیت ورودی به موزه عبرت سه هزار تومان است، ادامه می‌دهد: به دلیل برگزاری این طرح، غرفه تبلیغاتی در میدان امام خمینی (ره) نبش خیابان “باب همایون” تعبیه شده که بلیت‌های تخفیف‌دار برای بازدید از این موزه را به مخاطبان موزه خود ارائه می‌دهد.

او بیان می‌کند: بازدید از این موزه در مدت زمان اعلام شده با استفاده از بلیت‌های تحفیف‌دار امکان‌پذیر است. همچنین خدماتی مانند کالسکه  وقطار دودی در موزه برای استفاده گردشگران تعبیه شده است.

به گفته‌ی وی؛ مخاطبان موزه عبرت برای بازدید از این موزه در پنجم فروردین می‌توانند به خیابان امام خمینی (ره)؛ ابتدای خیابان فردوسی، کوچه طبس، خیابان شهید یارجانی موزه عبرت ایران مراجعه کنند.

فرج‌الله ایران‌پور، مدیر موزه نقاشی پشت شیشه نیز در مورد برگزاری این طرح می‌گوید: در این طرح قرار است چهار موزه “عبرت”، “ملی ایران”، “نقاشی پشت شیشه” و “آبگینه و سفالینه‌های ایران” از ۹ صبح تا قبل از ۲۳ برای بازدید مسافران نوروزی فعال باشند.

او با بیان این‌که قرار است هر کدام از موزها تسهیلات خاص خود برای حضور گردشگران را داشته باشند، ادامه می‌دهد: در موزه نقاشی پشت شیشه “شاهنامه‌خوانی و نقالی خوانی” اجرا می‌شود. همچنین قرار است در هر چهار موزه ائین‌های سنتی شهر تهران در ارتباط با نوروز اجرائی شوند.

وی ادامه داد: بازدید از سه موزه ملی ایران، نقاشی پشت شیشه و آبکینه و سفالینه‌های ایران از زمان آغاز اجرائی شدن طرح «شبی با موزه» تا پایان ساعت آن طرح رایگان است.

جبرئیل نوکنده، مدیر کل موزه ملی ایران، پیش از این در مورد برگزاری طرح شبی با موزه در این موزه، به ایسنا گفته بود؛ «این طرح قرار است از ساعت ۱۹ تا ۲۲:۳۰ در دو بخش دوران اسلامی و ایران باستان در موزه ملی ایران برگزار شود، اما نمایشگاه «لوور در تهران» و «به من نگاه کن» – مجموعه عکس‌های عباس کیارستمی از موزه لوور- در آن زمان امکان بازدید ندارد. و بازدید از این دو بخش موزه در زمان اعلام شده برای عموم مردم رایگان است.»

انتهای پیام/

لینک کوتاه: http://mashhadnews.ir/?p=21693

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک