امروز

سه شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۸:۲۲ بعد از ظهر

سایز متن   /

زهرا ساعی:

انتظار داشتیم دولت سریعتر به موضوع ارز ورود می‌کرد

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در جایگاه ارزیابی تک نرخی کردن ارز از سوی دولت، گفت: ما انتظار داشتیم سرعت عمل دولت در این باره بیشتر بود و زودتر به این موضوع ورود و وضعیت را مدیریت می‌کرد.

به گزارش مشهدنیوز، زهرا ساعی در خصوص نوسانات اخیر بازار ارز و عملکرد دولت در خصوص تک نرخی کردن ارز، اظهار کرد: در بازار ارز مدیریت صحیحی انجام نشده بود. متاسفانه التهابی که در بازار ارز ایجاد شد موجب یک شوک در بازار شده بود.  آقای سیف به مجلس آمدند و در این باره توضیحاتی ارائه کردند، نمایندگان هم صحبت‌های خوبی داشتند. این نوسانات که در بازار ارز ایجاد می‌شود در خصوص بازرگانی، تجارت و مسائل اقتصادی بسیار تاثیرگذار است. به جایی نرسیم که این تشویش‌ها ایجاد شود. در این نوسانات ذهن اذهان عمومی خیلی مشغول شده بود.

نماینده مردم تبریز اضافه کرد: از ما به عنوان نمایندگان مردم این توقع وجود داشت که سریعا این موضوع را رسیدگی کنیم. الحمدالله دولت جلسه‌ای را با ریاست رییس‌جمهور تشکیل داد و دستور داده شد که قیمت ارز ثابت باشد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در ارزیابی تک نرخی کردن ارز از سوی دولت و این‌که می‌تواند موجب ثبات بازار ارز باشد یا خیر، گفت: ان‌شاءالله . البته آقای لاریجانی به تدابیری اشاره داشتند که اگر در کنار موضوع تک نرخی کردن ارز به کار گرفته شود، می‌تواند جلوی تبعات منفی آن را بگیرد و کمک کند که در بازار یک ثبات به وجود بیاید و اقتصاد وضعیت رو به رشدی داشته باشد.

وی بیان کرد: ما انتظار داشتیم سرعت عمل دولت در این باره بیشتر بود تا این وضعیت ایجاد نمی‌شد. قبل از این‌که وضعیت در حوزه ارز به اضطرار برسد دولت باید زودتر از این‌ها ورود و وضعیت را مدیریت می‌کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: http://mashhadnews.ir/?p=21852

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک