امروز

یکشنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۸:۲۹ بعد از ظهر

سایز متن   /

انتقادات شدید رییس فراکسیون مرزنشینان و اهل سنت مجلس از روحانی

رییس فراکسیون مرزنشینان و اهل سنت مجلس شورای اسلامی گفت: برای دولت روحانی بین کسی که آن را حمایت کرده و حمایت نکرده هیچ تفاوتی وجود ندارد و حتی بعضا دست نوازش بر کسانی که مقابل دولت ایستادند بهتر کشیده می‌شود.

به گزارش مشهدنیوز، جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی در نشست هم‌اندیشی با مدیران، مسئولین و معتمدین حوزه انتخابیه تربت جام، تایباد و باخرز اظهار کرد: چرا کسی که برای دولت جنگیده و تلاش کرده تا پیروز شود با فردی که هیچ تلاشی نکرده یا حتی مقابلش ایستاده تفاوتی نمی کند؟ دولت دوازدهم دولتی است که شمشیر زن و غیر شمشیر زن برایش تفاوتی نمی کند.

وی تصریح کرد: قبل از انتخابات زمانی که آقای روحانی به مشهد آمد، تنها دو نماینده برای استقبال از ایشان آمدند، ایشان نباید در نظر بگیرد ما در چه استانی از روحانی حمایت کردیم؟ ما در خط مقدم ایستادیم و حمایت کردیم.

رحیمی جهان آبادی متذکر شد: آقای روحانی ما از شما حمایت کردیم چرا که اصول شما با اصول ما همخوانی داشت، اما اگر مشکلات مردم ما را نبینید این مسئله را جبران خواهیم کرد. فرمانداران و استانداران این دولت هرکدام به نحوی ناصحیح با ما و مشکلاتمان برخورد می‌کنند، پس این مشکلات را به چه کسی باید بگوییم؟

وی خاطرنشان کرد: ما اصلاح طلب هستیم اما مرام اصلاح طلبی بر عدالت است و اگر مجبور باشیم در انتخابات ریاست جمهوری آینده هر اقدامی انجام می‌دهیم.

این نماینده مجلس اظهار کرد: در بعضی از روستاها مردم با ماهیانه ۱۵۰ هزارتومان زندگی یک ماه خود را سر می‌کنند و در زمان انتخابات کارت و غذا در این مردم توزیع میشد اما در پذیرشش مردد بودند، این دولت رای افرادی در این منطقه را دارد که برای رایشان از نان شبشان گذشته‌اند اما دولت این منطقه و مردم را نمی‌بیند. به صراحت می گوییم که در حوزه اهل سنت ایران اثرگذار هستیم و نخواهیم گذاشت کسی که مردم ما را ندیده از حوزه اهل سنت ایران رای جمع کند.

رحیمی جهان آبادی افزود: به هر فردی در دولت مسائل را میگوییم در پاسخ بیان می کنند که روی ما فشار است، روی ما فشار نیست؟ روی مردم فشار نیست؟

وی ادامه داد: این درست است که ما برای مشکلاتمان از کسی که حمایتش نکردیم و مقابلش ایستادیم تقاضا کنیم؟

رحیمی جهان آبادی با بیان این مطلب که به شدت از عملکرد دولت و مجموعه آقای روحانی در این حوزه انتخابیه ناراضی هستیم، تاکید کرد: ما فقط می خواهیم مشکل مردم حل شود و اصلا مهم نیست چه کسی مشکلات را برطرف می کند؛ استخدام برابر، عدم تبعیض، حق عبادت و … جز درخواست های ماست و در کشور اسلامی مسجد گدایی نمیکنیم چراکه مسجد حق مسلمان هست؛ این درست است که برای ساخت مسجد برویم التماس کنیم؟

وی با اشاره به کمک های آستان قدس رضوی به حوزه بهداشت و درمان تربت جام و تایباد گفت: آستان قدس در واگذاری زمین هایش مردانگی کرد و آقای رییسی ما را شرمنده کرده اند.

این نماینده مجلس با بیان این مطلب که مدیریت فراکسیون امید فوق العاده ضعیف است، اظهار کرد: من عضو فراکسیون امید و سمت آقای عارف بودم اما تا امروز هر خواسته ای از آقای لاریجانی داشته ام ایشان برطرف کرده اند. فراکسیون امید ایده اصلاح طلب دارد و حرف های زیبا میزند اما برای ما این مهم است که آب به روستاهای ما برسد و کاری نداریم کدام فراکسیون می تواند این مشکلات ما را برطرف کند. تاکنون که فراکسیون امید حمایتی در این زمینه نداشته است.

رحیمی جهان آبادی با اشاره به اصلاح قانون وکلا بیان کرد: چندین بار با زبان خوش و فارسی روان با کانون وکلا درباره نحوه آزمون و استخدام هایشان صحبت کرده‌ایم و نپذیرفته اند و بنابراین طی ماه های آینده قانون اصلاح خواهد شد تا مشکلات دانشجویان حقوق و سقف پذیرش موجود برطرف شود.

وی ادامه داد: ۱۵ میلیون پرونده در قوه قضاییه وجود دارد که بخش زیادی از آن ها به دلیل عدم داشتن وکیل کارهایشان مانده است، آن وقت به این همه دانشجوی فارغ التحصیل رشته حقوق فرصت کار داده نمی‌شود.

این عضو فراکسیون امید تصریح کرد: دغدغه و مشکلات شهرستانی ما زیاد است و همیشه به وضعیت نمایندگان تهران غبطه میخوریم، چرا که مشکل آب، گاز یا … ندارند.

رحیمی جهان آبادی درباره اقدامات انجام شده در حوزه روستایی طی مدت ۲۲ ماه نمایندگی‌اش در مجلس بیان کرد: در ابتدا ۴۹ روستا با تانکر آبرسانی می‌شد که این عدد به ۲۹ روستا کاهش یافته است. همچنین تعداد روستاهای گازکشی شده ۱۱۶ روستا بود که اکنون ۱۸۸ روستا در حال گازرسانی است؛ اما متاسفانه در حوزه جاده ای نتوانسته‌ایم خوب عمل کنیم و البته این مشکل به ادارات استانی و شهرستانی مربوط نمی‌شود چرا که بودجه‌ای در اختیارشان نیست و این مطلب می‌بایست از طریق وزارتخانه پیگیری شود.

وی متذکر شد: بعضی از پیمانکارهای وزارتخانه حرفه ای نیستند و برای انجام پروژه هایشان خانه مردم، پل روستا، زمین های کشاورزی یا … را آسیب میزنند و خسارت هم نمیدهند که البته ما این موارد تا دریافت خسارت پیگیری می‌کنیم، همچنین قرارداد پیمانکارانی که طبق قول و قراردادشان وظیفه‌شان را انجام نمی‌دهند را فسخ خواهیم کرد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک