امروز

جمعه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۴:۵۱ بعد از ظهر

سایز متن   /

مشاور شهردار مشهد خبر داد:

برگزاری نخستین رویداد ایده‌پردازی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر در مشهد

مشاور شهردار مشهد از برگزاری نخستین رویداد ایده‌پردازی و خلق محصولات نوآورانه دانش‌آموزی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر در این شهر خبر داد.

به گزارش موسسه خبرگزاری روزمشهد، مصطفی صفایی ظهر امروز در  نشست خبری «اولین رویداد ایده پردازی و خلق محصولات نوآورانه دانش آموزی» که در تالار شهدای شهرداری مشهد برگزار شد، اظهار داشت: یکی از اقداماتی که در حوزه امر به معروف و نهی از منکر باید صورت گیرد، فعالیت‌های زیرساختی است.

وی با اشاره به نقش شرکت‌های دانش بنیان در حوزه زیرساختی امر به معروف و نهی از منکر، ادامه داد: مجموعه دانش بنیان دانشگاه فردوسی مشهد در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده است.

مشاور شهردار مشهد با بیان اینکه  فرآیند استارت‌آپ را در سه حوزه دانش‌آموزی، دانشجویی و طلاب آغاز کرده‌ایم، گفت: این فرایند یکی از ابزارهای نوین مشارکت نخبگانی در تولید محصولات و ایده‌های نوآورانه است، بنابراین، بهره‌گیری از آن در حوزه امر به معروف و نهی از منکر اقدامی نوین و مؤثر به شمار می‌رود.

صفایی افزود: درحال حاضر، اسم امر به معروف و نهی از منکر، بار منفی  در جامعه پیدا کرده و تصور نادرستی از این دو واژه وجود دارد، درحالی که ما می‌توانیم این واژه را زیباتر بیان کنیم.

وی اضافه کرد: بر این اساس، دو کلمه «مسؤولیت‌پذیری» و «بی‌تفاوتی» به عنوان دو واژه جایگزین برای امر به معروف و نهی از منکر انتخاب شد تا در صورت نیاز در آینده به این دو حوزه نیز بیشتر ورود پیدا کنیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرداری مشهد با بیان اینکه استارت‌آپ‌ها فرآیندهایی هستند که نخبگان را درگیر ایده‌پردازی و تولید محصولات نوآورانه می کنند، یادآور شد: ما می‌خواهیم دانش آموزان را در حوزه امر به معروف و نهی از منکر درگیر کرده و از خود آنها راهکار بخواهیم، در این راستا، نخستین رویداد ایده‌پردازی و خلق محصولات نوآورانه دانش‌آموزی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر در مشهد برگزار می‌شود.

وی متذکر شد: به عنوان مثال، در حوزه دانش آموزی چه کنیم که یک نوجوان گرفتار ماهواره یا همنشین ناشایست نشود و در این رابطه از خود دانش آموز استفاده کنیم.

صفایی با بیان اینکه شهرداری، نهادی پیشگام در حمایت از فرآیند دانش بنیان به شمار می‌رود، افزود: برای نخستین بار در کشور است که شهرداری در حوزه‌های کاملا دینی و ارزشی از فرآیند استارت‌آپ بهره می‌گیرد.

وی بیان کرد: حمایت و تأمین مالی این استارت‌آپ توسط شهرداری انجام می‌شود و حوزه اجرا برعهده دانشگاه فردوسی مشهد است.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک