امروز

یکشنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۸:۰۷ بعد از ظهر

سایز متن   /

معاون حقوقی و امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

بگذارید مردم ایران شاد باشند

معاون حقوقی و امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از کسانی که با موسیقی مخالف هستند خواست؛ بگذارند مردم ایران شاد باشند.
به گزارش مشهدنیوز، سیدهادی حسینی ظهر امروز در آیین بازگشایی مجدد سینمای تعطیل‌ شده کاشمر ضمن اعلام پیام تقدیر و تشکر وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی به مردم خطه کاشمر از سفر صالحی به مشهد مقدس در روز پنج شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: بحمدالله رئیس جمهور و دولت در حوزه فرهنگ در استان خراسان بسیار فعال هستند.
وی با تاکید براینکه فرهنگ زیر ساخت است که اگر درست نشود سایر مسائل با مشکل مواجه می‌شود، اظهار کرد: قطعأ اگر فرهنگ ارتقاء یابد مشکلات محیط زیست و آب رفع خواهد شد.
معاون حقوقی و امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان اینکه با ارتقاء فرهنگ مردم جامعه می توان بسیاری از هزینه‌ها را کاهش داد، ادامه داد: ایران عزیز در دنیا به فرهنگش شناخته شده است.
وی با اشاره به اینکه شاید بسیاری از محصولات کشاورزی و صنایع ایران صادر نشود اما فرهنگ اصیل ما را دنیا می‌شناسد، اظهار کرد: برای ما بسیار غرور آفرین است که امروز رئیس سازمان مالکیت فکری جهانی خودش درخواست می‌دهد که به ایران دعوت شود.
حسینی با بیان اینکه اگر زیرساخت فرهنگی بهبود پیدا نکند، بسیاری از دغدغه‌ها از بین می‌رود، عنوان کرد: اگر امروز هنرمندان کاشمری خواسته‌های خود را از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح می کنند وظیفه ما است که آن‌ها را عملی و برای آنها زمان تعیین کنیم.
وی در ادامه با انتقاد از اینکه برخی با موسیقی مخالف هستند در صورتیکه نمی‌دانم این موسیقی اصیل ایرانی چه ایرادی دارد، افزود: ذاتأ انسان شادی طلب هست و موسیقی هم مفرح است.
معاون حقوقی و امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان اینکه انسان نباید غمگین باشد، گفت: خداوند روح انسان را لطیف قرار داده و اگر پیامبر اسلام بلال را برای گفتن اذان انتخاب می‌کند به خاطر صوت خوشی بود که داشت.
وی با اشاره به اینکه اگر صوت خوش، زیبایی، رفاه و شادی هست برای انسان است، بیان کرد: امروز از خواندن هنرمندان موسیقی سنتی و مقامی کاشمری در این مراسم بسیار لذت بردم و هیچ گونه ایرادی هم نداشت.
حسینی با بیان اینکه قطعأ کسی نمی‌خواهد با حرام به دنبال موسیقی باشد، از برخی مخالفین موسیقی خواست بگذارند این اتفاقات بیفتد و و مردم شاد باشند.
وی با تاکید براینکه جامعه شاد می‌تواند جامعه توسعه یافته و پیشرفته‌ای باشد، به درخواست‌های مطرح شده از سوی مسئولان شهرستان اشاره کرد و گفت: در خصوص هر چه زودتر به ثمر رسیدن فرهنگسرای این شهر پیگیری های لازم را خواهم داشت.
معاون حقوقی و امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان اینکه در صورت ساخت احداث سالن بلاک باکس قول تجهیز این سالن‌ها را می دهیم، افزود: به رغم اینکه ردیفی برای ساخت نداریم اما برای تجهیز می‌توانیم کمک کنیم.
وی با اشاره به اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد فقط یک سیزدهم بودجه بخش فرهنگ را می‌گیرد که با همان پاسخگوی تمامی مشکلات این حوزه هستیم، اظهار کرد: به رغم اینکه برخی اعتبارات حوزه فرهنگ را می‌گیرند و تنها ناسزا می‌گویند اما ما اعتبارات را می‌گیریم و کار می‌کنیم.
حسینی با اعلام اینکه امیدواریم در خصوص اعتبارات حوزه فرهنگ مجلس شورای اسلامی تدابیری اتخاذ کند، از کسانی که مسجد، حسینه و سایر اماکن مذهبی را می‌سازند خواست در کنار این اماکن یک کتابخانه کوچک هم احداث کنند.
وی با بیان اینکه در کنار هر مسجدی که کتابخانه‌ای احداث شود آن را تجهیز خواهیم کرد، افزود: باید مردم به این گونه اماکن به راحتی دسترسی داشته باشند.
معاون حقوقی و امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همچنین با اظهار تاسف از این که انجمن‌ها بسیار ضعیف هستند، اظهار کرد: اگر بخواهیم فرهنگ فعال شود باید انجمن‌های فرهنگی هنری فعال شود.
وی با اشاره به اینکه به انجمن‌های فرهنگی و هنری فعال کمک می‌کنیم، بیان کرد: انجمن‌ها باید بخشی از مسائل فرهنگی را به دوش بکشند و با یکدیگر به رقابت صحیح و سالم بپردازند.
حسینی با بیان اینکه همچنین در خصوص تقاضای مطرح شده برای بخش کوهسرخ گفت: هرچند نمی‌توانیم مجتمع فرهنگی احداث کنیم اما برای تجهیز قول مساعد می م‌دهیم.
وی همچنین افزود: اگر در خصوص مشاهیر شهر کاشمر برنامه‌ای داشته باشید در سطح استان منطقه و ملی کمک می‌کنیم.
وی در ادامه با تقدیر از نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی از وی به عنوان عنصر ملی که مورد مقبول عامه و همه وزرا است نام برد و افزود: نماینده مردم کاشمر از ویژگی های بسیار مثبتی برخوردار است.
معاون حقوقی و امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اعلام اینکه هرچند وظیفه نماینده قانون گذاری هست اما اینکه نماینده‌ای حقوق شهر خود را دنبال کند از همه مهم‌تر است، اظهار کرد: نماینده مردم کاشمر هیچ‌گاه حقوق اشخاص را پیگیری نکرده بلکه مدام به دنبال حقوق جامعه شهری و استان خود را دنبال می کند.
در پایان ضمن اینکه کتاب خط صلح و سلام اثر هنرمند فرهیخته هادی دربان حسینی به معاون حقوقی و امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اهداء شد بخشی از فیلم مصادر نیز پخش گردید.
وی همچنین از ساختمان در دست احداث فرهنگسرای کاشمر بازدید کرد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک