امروز

سه شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۴:۳۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

تاراج دسترنج کشاورزان در سکوت؛ دلالان محصول زغفران زاوه را “به مفت” می‌خرند

بخش مرکزی شهرستان زاوه دارای ۳۷ روستا با جمعیت روستایی ۳۵ هزار نفری است که عمده محصول کشاورزی این منطقه زعفران است و زعفران‌کاران همواره خرید محصولشان به قیمت پایین و ورود دلالان به این قضیه ناراضی هستند اما گوش شنوایی وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، غلامرضا شجاعی؛ رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان زاوه درباره مهم‌ترین دغدغه‌های مردم روستایی می‌گوید: مشکل عمده مردم بحث آبرسانی است به طوری که در روستاهای پرجمعیت شبکه‌های انتقال آب دچار خرابی و فرسودگی شده و در روستاهایی با جمعیت کمتر حتی هنوز انجام نشده است.

وی می‌افزاید: البته آبرسانی در این روستاها در دست اقدام است اما اداره آب و فاضلاب روستایی در تأمین اعتبارات مورد نیاز این مسئله با مشکل روبه‌رو است.

رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان زاوه با تاکید براینکه کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی در این منطقه بسیار پایین است، تصریح می‌کند: تمامی روستاها خانه بهداشت دارند اما رسیدگی‌ها مناسب نیست به‌طوری که پزشکی که باید هرهفته یک روز به روستا سر بزند گاه هر دو هفته یکبار می‌آید یا داروی مورد نیاز مردم را به‌اندازه کافی نمی‌آورد‌.

وی ادامه می‌دهد: برخی پزشکان برخورد خوب و مناسبی با روستاییان ندارند و در مجموع مردم از وضعیت خدمات بهداشتی و درمانی راضی نیستند.

شجاعی درباره وضعیت کسب‌وکار کشاورزان این منطقه می‌گوید: عمده کشاورزان این منطقه به کشت زعفران مشغول هستند اما محصول زعفران‌کاران به قیمت مناسبی خریداری نمی‌شود و کشاورزان نیز راه درآمد دیگری ندارند.

رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان زاوه ادامه می‌دهد: از چندین سال پیش قرار بوده که تعاونی‌های روستایی برای خرید محصول کشاورزان ایجاد و اقدام شود اما محقق نشد و تاجران و دلالان وارد این عرصه شدند.

وی تصریح می‌کند: دلالان محصول کشاورزان را در فصل گل زعفران با قیمت پایین خریداری می‌کنند، محصول را نزد خود نگه می‌دارند و بعد از مدتی به قیمت بسیار بالاتری می‌فروشند.

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=14839
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک