امروز

چهارشنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۸:۵۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

در دیدار صالحی امیری با معاون وزیر میراث ایتالیا عنوان شد؛

تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر گسترش دیپلماسی فرهنگی با ایتالیا

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با معاون وزیر میراث و فعالیت های گردشگری و فرهنگی ایتالیا بر گسترش روابط و توسعه دیپلماسی فرهنگی در بخش بین الملل تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری مشهدنیوز، سیدرضا صالحی امیری روز سه شنبه در دیدار با معاون گردشگری وزیر فرهنگ کشور ایتالیا در محل برگزاری سی امین نمایشگاه کتاب تهران افزود: تلاش دولت تدبیر و امید بر واگذاری امور به صنوف مربوطه بوده، ولی هنوز دولت نقش گسترده ای در حوزه فرهنگ دارد.
وی با اشاره به معاونت ها و سازمان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به معرفی وظایف آنها پرداخت و گفت: نمایشگاه بین المللی کتاب تهران یکی از اقدامات معاونت امور فرهنگی این وزارتخانه است و برگزاریی نمایشگاه های کتاب استانی و بین المللی، جشنواره های حوزه کتاب و همچنین برگزاری کتاب سال از دیگر فعالیت های این معاونت است.** سینمای ایران از سرآمدان منطقه است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به مجموعه فعالیت های سازمان سینمایی، سمعی و بصری افزود: ایران در بخش فعالیت های سینمایی در منطقه از سرآمدان است و در بخش بین المللی نیز به اسکارر دست یافته است.
صالحی امیری افزود: معاونت هنری نیز دارای فعالیت های گسترده ای در بخش های موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی است و موزه هنرهای معاصر تهران نیز دارای آثار ارزشمندی با برآورد ارزش سه میلیارد دلارر است.** تاکید بر توسعه دیپلماسی فرهنگی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر گسترش دیپلماسی فرهنگی تاکید بسیار دارد و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با داشتن ٨٣ نمایندگی در کشورهای مختلف این وظیفه را بر عهده دارد.

** فعالیت بیش از هشت هزار رسانه در ایران
وی ادامه داد: معاونت مطبوعاتی فعالیت های رسانه ای کشور را بر عهده دارد و در حال حاضر ٨ هزار و ٦٠٠٠ روزنامه و نشریه در کشور منتشر می شود.
**تاکید بر امضای تفاهمنامه
صالحی امیری با اشاره بر گسترش روابط فرهنگی دو کشور و بر ضرورت امضای تفاهمنامه میان دو کشور با پیش نویس جدید تاکید کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی همکاری در همه حوزه های فرهنگی و هنری با کشور ایتالیا را دارد.

** امنیت ایران رویکردی استراتژیک دارد
عضو کابینه دولت یازدهم در بخش دیگری از سخنان خود بر رفت و آمد نخبگان دو کشور و توجه به شخصیت های فرهنگی یکدیگر تاکید کرد.
صالحی امیری گفت: ایران در منطقه، کشوری امن است و این امنیت تصادفی نیست بلکه بر اساس رویکردی استراتژیک است. با هر نوع افراطی گری در منطقه و جهان مخالف هستیم.

** تاکید بر گسترش روابط فرهنگی ایتالیا – ایران
در ادامه این دیدار معاون وزیر میراث و فعالیت های گردشگری وفرهنگی ایتالیا با اشاره به روابط خوب دو ملت گفت: به دلیل اشتراکات فرهنگی میان دو ملت گسترش روابط میان ایران و ایتالیا ضروری است.

** شناخت کامل ایتالیا از ظرفیت های سینمای ایران
«‌آنتیمو چزارو» با تاکید بر نقش دیپلماسی فرهنگی در گسترش روابط، نقش نشریات و روزنامه ها را نیز در این مسیر موثر برشمرد و افزود: سینمای ایران در ایتالیا و جهان نیز شناخته شده است و حضور ایتالیا به عنوانن میهمان ویژه این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، نقطه عطفی در شناخت کتابخوانی است.

** توجه به تصویرگران ایران در نمایشگاه بلونیا
معاون وزیر میراث و فعالیت های گردشگری وفرهنگی ایتالیا با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان بلونیا گفت: در این نمایشگاه تصویرگران ایران در بخش کودک و نوجوان مورد توجه هستند و ایرانیان در اینن زمینه استعدادهای خوبی دارند.

** امنیت ایران گردشگران فراوانی را جذب خود کرده است
چزارو افزود: تاسیس دفتر فرهنگی ایتالیا در ایران نیز می تواند کمک زیادی در گسترش روابط فرهنگی میان دو کشور داشته باشد.
معاون وزیر میراث و فعالیت های گردشگری وفرهنگی ایتالیا گفت: این کشور نگاه ویژه ای نسبت به ایران دارد و از امنیت داخلی آن مطلع است و این امر منجر به افزایش گردشگران به این کشور می شود.
سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران روز سه شنبه با حضور علی لاریجانی رئیس شورای اسلامی و جمعی مقامات فرهنگی و فرهیختگان در شهر آفتاب افتتاح شد.
این رویداد 23 اردیبهشت ماه پایان می یابد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک