امروز

دوشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۲:۳۶ بعد از ظهر

سایز متن   /

تشكيل جلسه شوراي اقتصاد به رياست دكتر جهانگيري

تصويب طرح توسعه ي حمل و نقل مسافر با مترو در 9 كلان شهر كشور

جلسه ي شوراي اقتصاد ظهر امروز (دوشنبه) به رياست معاون اول رييس جمهور برگزار و طرح توسعه ي حمل و نقل مسافر با مترو در شهر تهران و 8 كلان شهر اصفهان، تبريز، شيراز، اهواز، كرمانشاه، مشهد، كرج و قم به تصويب رسيد.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، به نقل از پایگاه خبری معاون اول رئیس جمهور، در اين جلسه كه وزراي نفت، نيرو، صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادي و دارايي، رييس سازمان برنامه و بودجه كشور، معاون علمي و فناوري رييس جمهور و رييس اتاق بازرگاني ايران نيز حضور داشتند تعدادي از درخواست ها و پيشنهادات دستگاه هاي اجرايي مورد بحث و تصميم گيري قرار گرفت.

در اين نشست طرح توسعه ي حمل و نقل مسافر با مترو در شهر تهران و 8 كلان شهر اصفهان، تبريز، شيراز، اهواز، كرمانشاه، مشهد، كرج و قم از طريق سرمايه گذاري از محل ماده ي 12 قانون رفع موانع توليد رقابت پذير و ارتقاء نظام مالي كشور از سوي وزير نفت مطرح شد كه پس از بحث و تبادل نظر به تصويب رسيد.

بر اساس اين طرح، دولت در راستاي توسعه ي مترو از سال 1396 تا سال 1410 به ازاي افزايش هر استفاده كننده از مترو در شهر تهران و كلانشهرهاي اصفهان، تبريز، شيراز، اهواز، كرمانشاه، مشهد، كرج و قم از محل صرفه جويي سوخت،  9.8 سنت ( معادل حدود 330 تومان) تا سقف 2.6 ميليارد دلار  به مجري طرح پرداخت خواهد كرد.

در اين جلسه همچنين با پيشنهاد وزير نيرو مصوبه ي طرح مطالعه و بازسازي تاسيسات فاضلاب شهر اصفهان از طريق فاينانس، مصوبه ي احداث سد و نيروگاه برق آبي نمارستاق از طريق فاينانس و مصوبه ي احداث سد و نيروگاه برق آبي بسته اردل از طريق فاينانس اصلاح شد.

احداث نيروگاه سيكل تركيبي ري، سرمايه گذاري از محل منابع داخلي طرح تكميل مطالعات زيرساخت هاي سد و نيروگاه كارون 2 و سرمايه گذاري از محل منابع داخلي مربوط به طرح هاي سازمان آب و برق خوزستان از ديگر درخواست هاي وزير نيرو بود كه در اين جلسه مطرح و پس از ارائه ي گزارش در خصوص جزئيات فني، با اين پيشنهادات موافقت شد.

در ادامه ي اين جلسه پيشنهاد مشترك وزارتخانه هاي جهاد كشاورزي و صنعت، معدن و تجارت مبني بر بازنگري در وضع عوارض صادراتي پوست خام، سالامبور، وت بلوي بزي و گوسفندي مورد بحث و بررسي قرار گرفت و پس از ارائه ي نظرات و ديدگاه هاي اعضاي جلسه، تصميمات لازم در اين خصوص اتخاذ شد.

نحوه ي طرح موضوعات و طرح هاي فاينانس در شوراي اقتصاد و اصلاح يكي از مصوبات پيشين موضوع دستورالعمل واگذاري طرح هاي تملك دارايي هاي سرمايه اي نيز از موضوعاتي بود كه توسط سازمان برنامه و بودجه كشور در اين جلسه مطرح شد و به تصويب رسيد.

انتهای پیام /

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک