امروز

دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۱:۳۷ بعد از ظهر

سایز متن   /

در نشست هیئت تجاری آلمان با تجار خراسان شمالی امضا شد:

توافق نامه کلی در 9 بند

در نشست جمع بندی سفر دوروزه هیئت تجاری آلمانی به خراسان شمالی ، تفاهم نامه کلی در 9 بند در زمینه های مختلف سرمایه گذاری منعقد گردید.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، به نقل از فارس آخرین نشست هیئت تجاری آلمانی با تجار و استاندار خراسان شمالی برگزار شد که این نشست به منظور جمع بندی نهایی سفر دوروزه هیئت تجاری آلمانی به خراسان شمالی تشکیل شد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی  در این نشست به عقد تفاهم نامه در حوزه انرژی خورشیدی و بادی و توسعه اقتصادی با هیئت تجاری آلمانی اشاره کرده و گفت: تفاهم نامه کلی در زمینه های مختلف سرمایه گذاری در بحث انرژی خورشیدی و بادی و توسعه اقتصادی و محصولات کشاورزی در 9 بند منعقد گردید.

صمدی از تاسیس دفاتر مشترک در ایران و آلمان خبرداده و گفت: جهت پیگیری های برنامه ها و تفاهم نامه های انجام شده تاسیس دفتر مشترک در ایران و آلمان را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: تا کنون 30 هیات در خراسان شمالی حضور داشته اند که حضور این هیات تجاری یکی از برنامه های مناسب با همکاری های مسئولین مختلف بود.

در ادامه مدیرکل سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان شمالی با اشاره به بازدید هیئت تجاری آلمانی از مجتمع فولاد اسفراین گفت: یکی از برنامه های هیئت تجاری آلمانی در قالب بازدید از مجتمع فولاد اسفراین و لوله گستر اسفراین صورت گرفت که باتوجه به توانمندی ها برای احداث کارخانه ادوات کشاورزی و پیگری به جهت ارتباطات با شرکت های مختلف رایزنی هایی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: برنامه ریزی برای تولید لوله های ضد خوردگی در صنعت نفت و گاز توسط سرمایه گذاری شرکت خارجی توسط کارخانه لوله گستر اسفراین یکی دیگر از اقداماتی بود که در دستور کار قرار گرفته است.

نیکدل با اشاره به حضور هیئت تجاری آلمانی در شهرستان های شیروان ، مانه و سملقان دستاورد های این دیدار را این گونه توصیف کرد: بازدید از شیروان و مانه و سملقان صورت پذیرفت و در سفر به این شهرستان ها به پالایشگاه GTL شیروان و سیمان سمنگان و سوله ایجاد سردخانه انگور و سرخانه 11000 تنی بجنورد با هدف استفاده در محصولات باغی سرزده شد که با رضایت مندی طرف مقابل مواجه شد.

در ادامه این نشست مدیر کل آبفا شهری خراسان شمالی گفت: آمادگی کامل به جهت سرمایه گذاری در بخش آبفا شهری وجود دارد.

وی ادامه داد: در بخش فاضلاب در 81 درصد جمعیت شهری در سه شهر اصلی استان بعلاوه آشخانه  استفاده از پسآب برای پروژه های صنعتی قابلیت استفاده دارد و بایستی فاضلاب خانگی جمع شود و به محیط بازگردد و باید در این زمینه ها کارهای مقتضی صورت گیرد و تمام پروژه ها در انتظار جذب سرمایه است و می توان با وارد کردن تکنولوژی های تصفیه آب و فاضلاب به جهت ارتقا سطح تصفیه آب و  فاضلاب گام برداشت.

مهندس بیات سخنگو و سرپرست هیات تجاری آلمانی در این نشست با اشاره به آغاز اولین پروژه در آینده ای نزدیک گفت: این سفرا دیدار را مثبت و جالب ارزیابی کردند و اظهار امیدواری کرده که خراسان شمالی پایگاه ارتباطی شرکت فونیکس با ایران باشد و همچنین امیدواریم آغاز اولین پروژه در آینده ای نزدیک باشد.

استاندار خراسان شمالی در نشست جمع بندی هیئت تجاری آلمانی با اشاره به امنیت بی سابقه در خراسان شمالی خطاب به این هیئت گفت: در ایامی که کشور تحت تاثیر ترور کور بوده است شما در خراسان شمالی حضور یافتید و امنیت بی سابقه ای را تجربه کردید.

صالحی با خوش آمد گویی به هیئت تجارت آلمانی گفت: در دین اسلام که کرامت الهی بر همه افراد دنیا عنایت شده است و دین ما دین صلح است و از نگاه دینی کشور ایران اسلامی به شما خوش آمد میگوییم.

وی ادامه داد: مهمان نوازی درخون ماست و تمام گردشگران خارجی را سفیران مهربانی و صلح می شناسیم ، به خصوص اگر گردشگر خارجی رابط اقتصادی و در تلاش برای رشد درآمدها باشد.

استاندار خراسان شمالی به استقبال از سرمایه گذاران خارجی اشاره کرده و گفت: برای اولین بار در سال گذشته تراز بازرگانی کشور مثبت شد و از سرمایه گذاری خارجی در بخش های مختلف استقبال می کنیم.

وی با اشاره به برنامه توسعه ششم در بخش سرمایه گذاری خارجی گفت: در برنامه ششم توسعه کشور 25.3 درصد سرمایه گذاری مربوط به سرمایه گذاری خارجی است.

صالحی ادامه داد: کمک از هیات های خارجی برای بازاریابی و بازار سازی برای محصولات ایران نیاز است و همچنین ما نیازمند خروج از خام فروشی و ورود به عرصه فرآوری صنایع و فروش فرآورده ها هستیم.

وی با اشاره به رضایت مندی هیئت تجاری آلمانی و عقد توافقات کلی در بخش های مختلف گفت: از رضایت شما در این سفر خرسندیم و از توافقات کلی در عرصه های مختلف سپاسگذاریم.

استاندار خراسان شمالی افزود: ما هیچ محدودیتی در واگذاری زمین در عرصه های مختلف در سطح استان برای توسعه اقتصادی نداریم.

صالحی با تاکید بر به نتیجه رساندن توافقات انجام شده گفت: امید است که به توافقات کلی و مثبتی که در بخش های مختلف انجام رفته است شاهد به ثمر نشستن این بخش ها باشیم.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به توانمندی های استان در حوزه کشاورزی گفت: درحوزه کشاورزی و خرید و بازاریابی در بخش های مختلف همچون انگور ، گوشت گوسفند ، خشکبار ، گوجه وسیب درختی  توانمندیم و همچنین در بخش احداث مزارع زیتون و گیاهان دارویی و زعفران با مبانی دانش بنیان از بخش های دیگر است.

وی با پیشنهاد به همکاری هیئت تجاری برای احداث کارخانه اسانس گیری گفت: در بخش های مختلف احداث کارخانه اسانس گیری نیازمند کمک هستیم.

وی با اولویت دانستن صادرات اسب اصیل ترکمن فت: صادرات اسب اصیل ترکمن از اولویت های ما است.

صالحی با اشاره به همکاری در بخش کشاورزی گفت: صنایع تبدیلی مرتبط با بخش کشاورزی در این قسمت نیازمند کمک است.

استاندار خراسان شمالی احداث کارخانه جات بسته بندی محصولات و کارخانه ماشین آلات کشاورزی را از نتایج این سفر دانسته و گفت: احداث کارخانه جات بسته بندی محصولات کشاورزی و احداث کارخانه ماشین آلات کشاورزی با حضور شرکت کلاوس از ثمرات این سفر به شمار می رود.

صالحی با اشاره به آمادگی عقد توافق اولیه با هیئت تجاری آلمانی در بخش انرژی گفت: در بخش انرژی با تابش 8 ساعت و 24 دقیقه نور خورشید در استان و زیر ساختهای مناسب انتقال نیرویی که وجود دارد لذا امیدواریم از این نظر آمادگی توافق اولیه برای احداث 6 مزرعه انرژی خورشیدی را شاهد باشیم و نیز در احداث پالایشگاه GTL همکاری لازم به عمل آید.

وی با تاکید بر همکاری هیئت تجاری در حوزه صنعت و معدن گفت: امیدواریم که در بخش صنعت و معدن با توجه به وجود پتروشیمی آلومینیوم و فولاد ، شرکت های مختلف اقدام به سرمایه گذاری کنند.

وی ادامه داد: احداث کارخانه ساخت ماشین های برقی کوچک را استقبال می کنیم و نیازمند سرمایه گذاری در بهره برداری از معادنی همچون مرمریت هستیم و همچنین توسعه صنایع فرآوری معادن معدنی ازخواسته های ما است.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به احداث کارخانه کاشی گفت: امیدواریم احداث کارخانه کاشی در استان خراسان شمالی به زودی رقم بخورد.

صالحی در حوزه گردشگری گفت: امیدواریم در حوزه گردشگری احداث تله کابین در درکش و منطقه تاریخی باباامان  به جهت انجام امورات تعیین شود.

وی در ادامه گفت: احداث دهکده عشایری در شیروان از انتظارات دیگر ما در این سفر دوروزه است.

استاندار خراسان شمالی یکی دیگر از انتظارات هیئت تجاری آلمانی با استان را در تکمیل زنجیره تولید فرش و صنایع آن اشاره کرده و گفت: تکمیل زنجیره تولید فرش و صنایع آن و بازاریابی و بازارسازی در ان عرصه از انتظارات دیگرما خواهد بود.

وی در توضیح این بخش گفت: فرش دورو بسیار زیباست و از کارهای دستی زنان ترکمن است که معرفی این فرش بسیار در عرصه بازار سازی موثر است.

استاندار خراسان شمالی در حوزه میراث فرهنگی به آمادی همکاری ایران با آلمان اشاره کرده و گفت: بخش های مختلف باستان شناسی و آمادگی ایران در این عرصه برای همکاری با موزه المان را اعلام نمایید.

صالحی با اعلام آمادگی لازم در تکمیل طرح راه آهن اسفراین – بجنورد – شیروان گفت: فاینانس آمادگی های لازم برای تکمیل راه آهن اسفراین – بجنورد – شیروان وجود دارد.

وی ادامه داد: و برای  راه آهن بجنورد – گرگان – مشهد برای این عرصه و کارخانه بازیافت که مطالعات اولیه انجام شده است آمادگی سرمایه گذاری در این بخش ها وجود دارد.

استاندار خراسان شمالی به توانمندی های فرودگاه بجنورد در بخش ناوبری و باربری اشاره کرده و اظهار داشت: فرودگاه بجنورد با وجود امکانات ناوبری و باربری از قطب های باربری و ناوبری در این منطقه است.

وی با اشاره به بخش فناوری گفت: در بحث فناوری امید است به فناوری چهارم برسیم که این مورد یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری بوده است.

صالحی در پایان گفت: اقدامات با تاسیس دفتر فینیکس پیگیری می شود و استفاده از تکنولوژی نو در عرصه های مختلف مد نظرما است و ستاد خدمات سرمایه گذاری استان دبیرخانه پیگیری این بخش را با همکاری اتاق بازرگانی برعهده دارد.

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=14636
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک