امروز

سه شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۴:۱۳ بعد از ظهر

سایز متن   /

توقف پروژه جاده گرمسار به فیروزکوه به‌خاطر مشکلات زیست محیطی

جاده گرمسار به فیروزکوه پروژه راه‌سازی است که به گفته رئیس اداره محیط‌ زیست شهرستان فیروزکوه مجوز ساخت آن در دولت دهم بدون آ‌نکه ارزیابی زیست محیطی آن ارائه شود، صادر شد و حدود ۵۰ درصد پروژه به انجام رسید اما در حال حاضر نیز پروژه متوقف شده‌است.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، محمد فریدی، رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان فیروزکوه با بیان این‌که ارزیابی زیست‌محیطی راه گرمسار به فیروزکوه هنوز انجام نشده است، اظهار کرد: اداره راه و شهرسازی استان تهران مشاورانی گرفته است تا با همراهی آنان این ارزیابی را انجام دهند و در حال حاضر در مرحله انجام مطالعات لازم هستند ولی ارزیابی هنوز تکمیل نشده و به تایید ما نرسیده است.

فریدی با اشاره به این‌که ارزیابی زیست‌محیطی باید قبل از شروع پروژه انجام شود نه پس از انجام ۵۰ درصد از پروژه، گفت: در حال حاضر پروژه متوقف است و تا زمانی‌که اصلاحات لازم انجام و اعمال نشود، مجوز ادامه کار از طرف ما صادر نخواهد شد.

رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان فیروزکوه با بیان این‌که متاسفانه نیمی از پروژه در حد زیرسازی انجام شده است، تصریح کرد: زمانی که این پروژه در دولت دهم شروع به کار کرد، من مدیر این اداره نبودم و اطلاع ندارم که در ابتدا چه اتفاقی افتاد که اجازه انجام این پروژه داده شد.

به گزارش ایسنا،فریدی ادامه داد: در دولت دهم اداره کل محیط‌زیست نمی‌توانست از پروژه‌های عمرانی دولت به دلیل آسیب رساندن به محیط‌زیست جلوگیری کند ولی در دولت آقای روحانی که – دولت محیط‌زیستی نامیده شده است- به این مسائل اهمیت داده می‌شود و محیط‌زیست حق اعمال نظر دارد.

او در پایان اظهار کرد: از آنجایی که راه گرمسار به فیروزکوه از دو منطقه شکار ممنوع «کوه سفید دماوند» و «کاوه ده فیروزکوه» عبور می‌کند، لازم است که ارزیابی زیست‌محیطی انجام و به ما گزارش داده شود.

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=15275
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک