امروز

چهارشنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۹:۱۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)،رمضانعلی سبحانی فر در گفت وگو با خبرنگار فارس در سبزوار با بیان اینکه زعفران یکی از محصولات نادر و کمیاب کشاورزی است، اظهار داشت: زعفران به دلیل کیفیت و کمیت در استان خراسان رضوی منحصر به فرد است و از لحاظ کیفیت نسبت به دیگر کشورهای تولید کننده زعفران جایگاه ویژه ای دارد.

وی با اشاره به ضعف های تولید زعفران در کشور، افزود: در حال حاضر براساس ظرفیت انحصاری تولید زعفران باید با ایجاد بسته های حمایتی ویژه از سوی دولت و مجلس شورای اسلامی مورد حمایت قرار گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حمایت از تولید زعفران نیازمند ایجاد سازمان حمایت از زعفران کشور است.

سبحانی فر با بیان اینکه اکنون به دلیل سیاست های نادرست از فرصت تولید زعفران به خوبی استفاده نمی شود، بیان کرد: زعفران ما به صورت خام و بدون فرآوری به کشورهای خارجی صادر می شود و این کشورها از سود محصول وارداتی استفاده می کنند.

وی با اشاره به لزوم حضور سرمایه گذاران برای استفاده بهتر از سود تولید زعفران داخلی، افزود: امیدواریم در بخش فرآوری، بسته بندی، تولید عصاره و رنگ زعفران کشور ما تحولی عظیم ایجاد شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولید زعفران نسبت به دیگر محصولات کشاورزی نیاز به آب کمتری دارد، یاد آورشد: با توجه به شرایط اقلیمی خراسان رضوی و سبزوار تولید این محصول باید مورد توجه کشاورزان قرار گیرد

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک