امروز

دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۰:۰۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

سیاه‌پوشان مشهدی از اردوی ترکیه بازگشتند؛

تیم میثاقیان، به دنبال آغازی متفاوت

تیم فوتبال سیاه‌جامگان که برای آماده‌سازی هرچه بیشتر خود اردویی را در ترکیه برگزار کرده‌بود، به ایران بازگشت.
به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)،  اردوی تیم فوتبال سیاه‌جامگان در کشور ترکیه دیروز به پایان رسید و این تیم به کشورمان بازگشت. شاگردان میثاقیان در این اردو، سه بازی تدارکاتی نیز برگزار کردند تا به روند مطلوب مورد نظر سرمربی خود نزدیک شوند. بدون شک بهترین خبر برای میثاقیان اضافه شدن گوران یرکوویچ، مهاجم فصل گذشته مشکی‌پوشان به این تیم در تمرینات ترکیه بود. گوران که از نیم‌فصل دوم به سیاه‌جامگان پیوسته‌بود، پنج گل برای این تیم به ثمر رساند و یکی از دلایل اصلی بقای مشکی‌پوشان در لیگ برتر بود.
سیاه‌پوشان مشهدی در نخستین دیدار در برابر توزلا‌اسپور ترکیه با گل‌های کریم احمدی، روح‌الله سیف‌اللهی، یونس شاکری، پیام ملکیان، سهیل صالحی و مصطفی احمدی حریف خود را با نتیجه شش بر صفر در هم کوبیدند. در دومین دیدار اما منتخب کامرون هم با نتیجه دو بر صفر به یکی از دو نماینده خراسان در لیگ برتر باخت. یونس شاکری و حسین مددی گلزنان سیاه‌جامگان در این دیدار بودند اما در آخرین دیدار شاگردان میثاقیان با نتیجه سه بر صفر در برابر گسترش‌فولاد تبریز شکست خوردند تا پایان اردوی ترکیه برای مشکی‌پوشان مشهدی با شکست همراه شود.
از حضور روح‌الله سیف‌اللهی و کریم احمدی در ترکیب اولیه سیاه‌جامگان در هر سه دیدار تدارکاتی این تیم در ترکیه اینگونه برداشت می‌شود که میثاقیان حساب ویژه‌ای روی این دو بازیکن خود باز کرده‌است. کریم احمدی که سابقه پوشیدن لباس سیاه‌جامگان در سال صعود این تیم به لیگ برتر را در کارنامه دارد، پس از وقفه‌ای دوساله دوباره به جمع مشکی‌پوشان مشهدی بازگشت. البته نباید از غیبت کیوان امرایی در اردوی ترکیه غافل شد، وی به دلیل مشکلاتی که در خصوص صدور روادیدش به وجود آمد، فرصت حضور در اردوی ترکیه را از دست داد و در ایران به صورت انفرادی تمرینات بدنسازی خود را ادامه داد.
به جز کریم احمدی و یونس شاکری که از پدیده به سیاه‌جامگان پیوستند، کیوان امرایی و محمد بائوج‌رضایی نیز از صبای تازه‌سقوط کرده راهی مشهد شدند تا سهمیه لیگ برتری مشکی‌پوشان همچنان دو جای خالی داشته‌باشد. البته عمر حضور بائوج‌رضایی در سیاه‌جامگان به یک ماه نرسید و قرارداد وی با این تیم فسخ شد.
میثاقیان به جای توجه به نام‌ها ترجیح داد با توجه به شرایط مالی تیمش، بازیکنان سابق سیاه‌جامگان را دوباره به مشهد بازگرداند. محمد عین‌افشار و بهروز افشار که به تازگی از بادران و لیگ یک به سیاه‌جامگان پیوسته‌اند نیز تا پایان لیگ پانزدهم در ترکیب سیاه‌پوشان مشهدی حضور داشتند. همچنین بهتاش میثاقیان دیگر بازیکنی بود که از بادران راهی مشهد شد تا زیر نظر پدرش به بازی ادامه دهد.
لیست بالای ۲۳ سال این تیم در صورت جذب حسین بهاروند، بازیکن فصل گذشته خیبر خرم‌آباد، تنها یک جای خالی برای جذب مدافع جایگزین خانزاده خواهدداشت. محمد عین‌افشار، محمد ناصری، بهروز افشار، وحید عسگری، علیرضا جلیلی، بهتاش میثاقیان، احسان پیرهادی، گوران یرکوویچ، حسین بادامکی، مصطفی احمدی، کریم احمدی، یونس شاکری، کیوان امرایی، روح‌الله سیف‌اللهی، پیام ملکیان، حسین مددی و احتمالا حسین بهاروند هفده بازیکن بالای ۲۳ سال سیاه‌جامگان هستند.
حضور بیش از هفت بازیکن خراسانی در لیست بالای ۲۳ سال سیاه‌جامگان، بدون شک برای فوتبال استان اتفاق مثبتی‌ست که با حضور اکبر میثاقیان، سرمربی کاربلد و خراسانی سیاه‌جامگان رقم خورده‌است. همچنین فراموش نکنید رضا شربتی که جزو سهمیه زیر ۲۳ سال سیاه‌جامگان محسوب می‌شود، یکی از بازیکنان کلیدی و البته خراسانی مشکی‌پوشان مشهدی‌ست.
همچنین شنیده می‌شود سهمیه هجدهم لیست بالای ۲۳ سال این تیم به مدافع آلمانی‌تباری که به زودی در تمرینات این تیم حضور خواهدیافت اختصاص دارد. باید منتظر ماند و دید که آیا میثاقیان از عملکرد این بازیکن رضایت خواهدداشت یا نه؟ خبر خوشحال‌کننده برای کادرفنی سیاه‌جامگان اینکه حواشی مربوط به محسن آقایی، مدافع وسط اصفهانی این تیم حل شده و وی می‌تواند در لیگ هفدهم برای سیاه‌جامگان به میدان برود.
سیاه‌پوشان مشهدی در صورت جذب مدافع آلمانی همجون دو فصل قبلی با دو یار خارجی لیگ برتر را آغاز خواهندکرد. در لیگ برتر پانزدهم، خطیبی میلان یووانویچ و جورج آراندا داسیلوا را جذب کرد، هرچند در ادامه فرهاد کاظمی هیچ یک از این دو بازیکن را نخواست و به جای آنها سه بازیکن آفریقایی به نام‌های کنویا، آلاجی و کورده را به مشهد آورد. البته عمر حضور این سه بازیکن نیز بیش از یک نیم‌فصل نبود.
در لیگ شانزدهم نیز فرهاد کاظمی، از ترائوره و نازاریو به عنوان بازیکنان خارجی تیمش استفاده کرد، دو بازیکنی که باز هم عمر حضورشان در مشهد به یک فصل کامل نرسید و پیش از اتمام نیم‌فصل نخست لیگ شانزدهم ایران را ترک کردند. در ادامه با حضور خداداد عزیزی، گوران یرکوویچ جذب شد و با عملکرد خوب خود، نخستین خارجی سیاه‌جامگان شد که بیش از یک نیم‌فصل در این تیم حضور دارد. حالا این فصل اما به نظر می‌رسد میثاقیان هم در لیگ هفدهم از دو بازیکن خارجی در تیمش استفاده خواهدکرد. یکی مدافع آلمانی‌تبار و دیگر گوران یرکوویچ امتحان‌پس‌داده.

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=15660
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک