امروز

جمعه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۴:۲۷ بعد از ظهر

سایز متن   /

بازدید هیأتی از شیعیان هندوی مقیم انگلستان؛

جذابیت موزه های آستان قدس رضوی در هیچ یک از موزه های دنیا وجود ندارد

هیأتی از شیعیان هندوی مقیم انگلستان در بازدید از موزه‌های آستان قدس رضوی، این موزه‌ها را اعجاب‌انگیز خوانده و آن را در میان دیگر موزه‌های دنیا بی‌مانند دانستند.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)،  هیأتی از شیعیان هندوی مقیم انگلستان که از شهرهای مختلف انگلستان عازم مشهد شدند، از دیدن موزه‌های آستان قدس رضوی ابراز شگفتی کرده و این موزه‌ها را در دنیا بی‌مانند دانستند.

«ذوالفقار علی» یکی از افراد این گروه که با شگفتی و اشتیاق فراوان سخن می‌گوید، با بیان اینکه هرکسی از دیدن موزه‌های حرم، مبهوت می‌شود، گفت: هفتمین بار است که به زیارت امام رضا(ع) مشرف می‌شوم و هربار به مشهد و زیارت می‌آیم، حتما از موزه‌های آستان قدس دیدن می‌کنم و از دیدن این موزه‌ها سیر نمی‌شوم.

وی شیوۀ نمایش، شیوۀ حفاظت، و چیدمان اشیاء در موزه‌های آستان قدس را خوب و بی‌نقص دانست و ادامه داد: همه چیز در اینجا به قدری عالی است که هیچ نکتۀ منفی به نظر نمی‌آید، اما بهتر است بروشورهایی کوچک به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی برای زائران خارجی تهیه شود که برخی آثار خاص موزه‌ای در آن، بیشتر و بهتر معرفی شود.

همچنین «کلثوم» دختر جوانی از افراد این گروه، با بیان اینکه این اولین سفر من به مشهد مقدس است و از دیدن این همه آثار اسلامی که در اینجا وجود دارد، شگفت‌زده شدم، بیان کرد: همۀ اشیاء در اینجا زیبا و شگفت‌انگیز است؛ من قبلا اینجا را ندیده بودم؛ وقتی به زیارت رفتم، فضای معنوی حرم و جلوه‌های زیبای معماری اسلامی مرا مبهوت کرد و بسیار برایم جالب و جذاب است که موزه‌ها در چنین مکانی قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=13883
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک