امروز

سه شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۰:۲۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

حذف پرداخت هزینه دانشجویان روزانه ورودی قبل ۹۳ در دانشگاه حکیم

معاون دانشجویی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: در اصلاحیه ای که از سوی معاون آموزشی وزیر ارسال شده، پرداخت هزینه برای دانشجویان روزانه ورودی قبل ۹۳ حذف شده که در دانشگاه حکیم نیز اجرا خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، دکتر بهمن کروجی با بیان این مطلب اظهار کرد: بعد از ابلاغ آیین‌نامه جدید آموزشی دوره کارشناسی در سال ۹۳ و به استناد آیین‌نامه مذکور و با توجه به ویژگی آن (حذف نمرات افتاده از معدل گیری کل و ارتقای معدل فارغ التحصیلان) این آیین نامه را به ورودی های ۹۱و۹۲ تعمیم داد.
وی ادامه داد: براساس آیین نامه سنوات آموزش رایگان کاهش می‌یابد و دانشجویان که باید درس خود را در ۸ نیمسال تمام نمایند اگر به نیمسال دهم برسند باید هزینه تحصیل را پرداخت نمایند.
معاون دانشجویی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه حکیم سبزواری خاطرنشان کرد: در اصلاحیه‌ای که از سوی معاون آموزشی وزیر ارسال شده پرداخت هزینه برای دانشجویان روزانه ورودی قبل ۹۳ حذف شده که در دانشگاه حکیم نیز اجرا خواهد شد.
معاون دانشجویی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: اما در خصوص دانشجویان شبانه هنوز ابهام وجود دارد که امروز طی یک نامه وضعیت از وزارت علوم استعلام گردید که در صورت تایید مشکل دانشجویان شبانه نیز حل خواهد شد.
در طی روزهای گذشته تعدادی از دانشجویان ورودی ۹۱ دانشگاه حکیم سبزواری که با مشکل سنوات غیر مجاز مواجه شدند، در خصوص اعتراض به پرداخت شهریه قانونی ابلاغی از طرف وزارت علوم در خصوص ترم‌های ۱۰ به بالا در جلو سازمان مرکزی دانشگاه اجتماع کردند.
دانشگاه حکیم سبزواری در سال ۹۱ در حدود ۱۷۰۰ دانشجوی ورودی داشته است که همه آن‌ها بدون مشکل فارغ التحصیل شده‌اند و تنها حدود ۷۰ نفر هنوز موفق به فارغ التحصیلی نشدند و با مشکل سنوات ۱۰ ترم مواجه شدند.

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=15069
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک