امروز

پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۸:۲۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

مدیر کل امور اتباع وزارت کشور:

حضور ۳ میلیون مهاجر در ایران

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور گفت: طبق آخرین آمار سازمان ملل، حدود ۳ میلیون مهاجر در ایران زندگی می کنند.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، احمد محمدی فر در دیدار استاندار خراسان رضوی با برخی از سفرای کشورهای خارجی مقیم تهران که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: حدود ۳ میلیون نفر مهاجر به صورت قانونی و غیرقانونی در کشورمان زندگی می کنند که به تمامی آن ها خدمات ارائه می شود.

وی با بیان اینکه سه اولویت اساسی در قبال مهاجران خارجی در دستورکار قرار دارد، خاطرنشان کرد: موضوع اول بهداشت و سلامت مهاجران بوده که در این راستا تمام ۳ میلیون مهاجر از خدمات بهداشتی و درمانی بهره مند می شوند.

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور ادامه داد: حدود ۱۱۴ هزار نفر از مهاجران و اتباع خارجی را با کمک سازمان ملل تحت پوشش بیمه رایگان سلامت قرار داده ایم.

وی با بیان اینکه شرایط تحصیل برای همه فرزندان مهاجران فراهم شده است، ابراز کرد: با فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در طول سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶، ۸۰ هزار فرزند اتباع غیر مجاز خارجی در مدارس ثبت نام و به آن ها خدمات تحصیلی ارائه شد.

محمدی فر افزود: در حال حاضر مجموعا ۳۳۰ هزار فرزند اتباع خارجی در کنار دانش آموزان ایرانی مشغول تحصیل هستند که البته برای تحصیل دانش آموزان اتباع غیرمجاز در ایران نیاز به ایجاد ۲۲۰ مدرسه داریم.

وی تصریح کرد: به جهت اینکه عمده مهاجران غیرمجاز از شرایط اقتصادی مطلوبی برخوردار نیستند، معیشت آن ها از موضوعات بسیار مهمی است که مورد توجه ما قرار دارد.

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور ادامه داد: ما کشورهای مهاجر پذیر برخی اوقات احساس می کنیم که تنها هستیم و نیاز هست که درک عمیق تری از شرایط منطقه و تهدیداتی که ما با آن ها رو به رو هستیم، وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=15839
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک