امروز

پنج شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۱:۳۴ قبل از ظهر

سایز متن   /

فرماندار مشهد:

حل مشکلات در مشهد نیازمند تدبیر است، نه تقابل و تهاجم

فرماندار مشهد گفت: حل مشکلات در مشهد نیازمند راه حل هایی از جنس تدبیر و نه تقابل و تهاجم است.

به گزارش مشهدنیوز، به نقل از فرمانداری مشهد، محمدرحیم نوروزیان در دیدار اعضای شورای مشورتی جوانان حوزه معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری در خصوص جایگاه جوانان در کشور اظهار کرد: واقعیتی که امروز وجود دارد این است که در سال های پس از جنگ توجه ما به نسل جوان و اعتماد به نفس آنان کمتر شده است.

وی ادامه داد: در دوران جنگ این روحیه متفاوت بود و در جنگ جوانان راحت‌تر به دل خطر می زدند. البته امروز سطح کیفی جوانان کشور خوشبختانه بالاست، با این حال بایستی هم مسئولان و هم جوانان در جهت ایجاد فضای بیشتر به منظور استفاده بیشتر از آن ها و واگذاری بیشتر امور به جوانان اقدامات جدی تری داشته باشند و باید تدابیری اتخاذ کرد تا فضای مشورتی بیشتری نیز در حوزه مسائل جوانان ایجاد شود.

نوروزیان با اشاره به برخی انتقادات در خصوص لغو مجوز برنامه های هنری در سطح شهر گفت: تاکید ما این است که روال قانونی برای برنامه‌ها طی شود تا از حمایت لازم برخوردار شوند چون در این صورت راحت‌تر می‌توان مسایل و موانع را برطرف کرد و کار سلیقه‌ای انجام نخواهد گرفت.

معاون استاندار و فرماندار مشهد گفت: خوشبختانه طی یک سال گذشته مشکلات این چنینی بسیار کاهش یافته و بعید است برنامه مجوزداری لغو شده باشد، البته باید قانون رعایت شود و هیچکس مجاز به تخلف از قانون نیست. هر تشکلی با مجوز کار کند، حتما ما هم حمایت خواهیم کرد.

وی در پاسخ به نیاز مردم مشهد به نشاط و شادی و موسیقی و کنسرت گفت: البته که مردم مشهد هم چنین نیازی دارند و نمی شود این را کتمان کرد. در یکی از جلسات شورای فرهنگ عمومی استان هم برخلاف آنچه گفته می شود، آیت‌الله علم الهدی خودشان فرمودند به طور مبنایی و فقهی نیز مشکلی در این رابطه وجود ندارد و مخالفتی با موسیقی ندارند لیکن نگران حواشی و هنجارشکنی احتمالی در چنین برنامه هایی هستند که باید مدیریت و تدبیر شود و البته به نظر بنده این دیگر از وظایف ارشاد است که بایستی در این مورد فعالانه و نه منفعلانه ورود و حضور داشته باشد و ضمن صدور مجوز درچارچوب های قانونی مدیریت و مراقبت کنند تا برنامه های هنری در چارچوب درست و هنجارمند برگزار شود.

نوروزیان در خصوص لزوم بکارگیری جوانان در مشاورت ها و مسئولیت ها گفت: در مورد بکارگیری جوانان درطول سالهای گذشته شعار زیاد داده شده ولی حقیقتا از نظر قوانین اداری  مشکلاتی داریم. قوانین استفاده از نیروهای جدید را ممنوع کرده‌اند وانگهی  باید قوانین به نفع استفاده از جوانان در مسئولیت ها اصلاح شود؛ خصوصا این امر باید درشرایط احراز مدیریت ها دیده شود.

معاون استاندار و فرماندار مشهد در پاسخ به ضرورت راه اندازی خط ۳  BRT  تصریح کرد: مصوب سال ۹۳ بوده است. وضعیت ترافیکی، آلودگی هوای شهر و رفاه حال همشهریان ایجاب می کند که این خطوط راه اندازی شود. در حال حاضر روزانه ۸۰  هزار مسافر در این خط جا به جا می شود که مطالعات نشان می دهد اگر خط سوم BRT به طور کامل راه اندازی شود، این تعداد به ۱۸۰ هزار خواهد رسید. علاوه بر آن که سالانه ۴۰۰ تن آلاینده کاهش پیدا خواهد کرد. البته با وقفه پیش آمده و رسیدن به آخر سال و فصل حضور زائرین و مسافرین مقررشد تا پایان فروردین کار متوقف بماند ولی از ابتدای اردیبهشت ماه سال ۹۷ شهرداری باید آن را هرچه سریع تر اجرا کند.

وی در خصوص موانع  فعالیت سیاسی در دانشگاه های مشهد گفت: مشکلی وجود ندارد. اصولا ما در درون دانشگاه ها و در فعالیت تشکل های دانشجویی هیچ دخالتی نداریم و جلوی دخالت از بیرون در این امر را نیز گرفته ایم و براساس قوانین موجود به هیچ وجه اجازه دخالت دستگاه های انتظامی و امنیتی در مسائل داخلی دانشگاه ها داده نمی‌شود و تشکل‌های دانشگاهی در چارچوب مقررات و نظارت شورای نظارت هر دانشگاه فعالیت می کنند و تاکنون حداقل در یک سال اخیر هیچ مشکلی هم نبوده است.

فرماندار مشهد خاطرنشان کرد: برگزاری برنامه های سیاسی در فضای بیرون از دانشگاه نیز مستلزم هماهنگی قبلی و اخذ مجوز از مراجع ذی ربط توسط تشکل های قانونی و شناسنامه دار است و در این مورد هم مشکلی نیست و تلاش بر این شده تا مسائل سیاسی، امنیتی نشود. بحمدالله اعضای شورای تامین هم نگاه مناسبی دارند کما اینکه طی یک سال اخیر هم هیچ مشکلی نداشته ایم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: http://mashhadnews.ir/?p=20355
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک