امروز

پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۶:۴۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

دستگاه های اجرایی استان سمنان پنجشنبه ها در تابستان تعطیل شد

استاندار سمنان گفت: با اکثریت آراء مدیران دستگاه های اجرایی استان، فعالیت دستگاه‌های اجرایی در تابستان ۹۶ در روز پنجشنبه تعطیل شد.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، محمدرضا خباز روز پنجشنبه در نشست شورای مدیریت بحران استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری، افزود: با تعطیلی در ادارات در روز پنجشنبه در تابستان ۹۶، ساعات کاری دستگاه های اجرایی در روزهای هفته از ساعت هفت تا ۱۵ و و ۴۵ دقیقه در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: میزان ساعت کاری در طول هفته ۴۴ ساعت است و برای اجرایی شدن قانون در این زمینه، ۴۴ ساعت در پنج روز کاری تقسیم شده است و ساعات کاری در روزهای شنبه تا چهارشنبه افزایش می یابد.
وی یادآور شد: این تعطیلی فقط برای تابستان ۹۶ درنظر گرفته شده است و در صورت بازدهی مطلوب و اعلام نظرات مثبت مدیران دستگاه های اجرایی، تعطیلی ادارات استان سمنان در روز پنجشنبه در طول سال نیز ادامه پیدا می کند.
وی خاطرنشان کرد: تعطیلی دستگاه های اجرایی در روزهای پنجشنبه در تابستان ۹۶ با هدف بهبود خدمت رسانی به مردم و به منظور جلوگیری از قطعی آب و برق در فصل تابستان شکل گرفته است و هدف اصلی این تعطیلی کم کاری نیست، بلکه هدف نهایی صرفه جویی در مصرف انرژی و آینده نگری است.
خباز تاکید کرد: صرفه جویی باعث بقای خدمت رسانی می شود ، نگرانی های بسیاری برای کمبود آب و برق در تابستان ۹۶ در استان سمنان وجود دارد که با تعطیلی ادارات در روزهای پنجشنبه، فرصتی مناسب برای کاهش مصرف و ذخیره سازی آب و جلوگیری از قطع برق به وجود می آید.
وی اضافه کرد: مدیران دستگاه های اجرایی باید توجه داشته باشند که دستگاه های سرمایشی ادارات خود را در ساعات غیرکاری خاموش کنند و همچنین از استانداری برای نظارت بر انجام این کار، ناظرانی به ادارات فرستاده می شود.
وی، درباره روز جهانی قدس گفت: روز قدس یکی از مهم ترین ایام سال است که یادگار حضرت امام خمینی (ره) است و اگر این تفکر عمیق به وجود نیامده بود، صهیونیسم به خواسته های شوم خود می توانست دست یابد.
استاندار سمنان تاکید کرد: اسلام فقط عبادت فردی نیست، نقطه مقابل آن این است که از یاد برادر مسلمان خود غافل نشویم.
صرفه جویی حدود ۱۶ لیتر بر ثانیه آب و حدود ۲٫۳ مگاوات ساعت انرژی برق، از پیش‌بینی‌های صرفه‌جویی انرژی در استان سمنان در صورت تعطیلی دستگاه های اجرایی در روزهای پنجشنبه در تابستان ۹۶ است، سهم مصرف دستگاه‌های اجرایی استان از انرژی برق ۹ درصد است.
تعطیلی ادارات در روزهای پنجشنبه با هدف صرفه جویی در مصرف آب و برق و ذخیره سازی انرژی برای روزهای باقی مانده از تابستان ۹۶ هم اکنون در پنج استان کشور در حال اجراست و به عنوان راهکاری برای مدیریت انرژی اتخاذ شده است.
انتهای پیام/
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک