امروز

شنبه, ۲۸ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۰:۴۷ بعد از ظهر

سایز متن   /

سرپرست سازمان عدالت و آزادی در خراسان رضوی:

دولت دوازدهم باید جوان‌تر و چابک‌تر باشد

سرپرست سازمان عدالت و آزادی در خراسان رضوی گفت: دولت دوازدهم باید قدری جوان‌تر و چابک‌تر باشد.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، ناصر آملی با اشاره به مهم‌ترین اولویت‌های دولت دوم روحانی اظهار کرد: بر پایه توجهی که به زیرساخت‌ها در دوره‌ی چهار ساله شده و تدبیری که برای  کنترل تورم صورت گرفته دولت حالا باید در جهت تسهیل و رونق اقتصادی گام بردارد.

وی ادامه داد: دولت برای کنترل تورمی که چهار سال گذشته مردم تحمل کردند بسیارتلاش کرد تا جلوی آن را بگیرد و این مقاومتی که برای کنترل تورم صورت گرفت موجب شد بر اقتصاد کشور رکود مسلط شود و این رکود در پی خودش کم کاری و بیکاری همراه داشت.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر اینکه بیکاری به جامعه آسیب وارد می‌کند و طبقه  محروم از نداشتن کار رنج می‌برند، افزود: دولت باید تلاش کند که در چهار سال دوم چرخ اقتصاد کشور را روغن‌کاری کند و نسبت به چهار سال گذشته با سرعت بیشتری رونق اقتصادی را  به راه بیندازد تا ما بتوانیم از این دوره‌ی رکود بگذریم و به دوران رونق اقتصادی پا بگذاریم.

وی با اشاره به اینکه این کار دشواری‌هایی را نیز در پی دارد، گفت: معمولا وقتی برای راه اندازی اقتصاد کشور و رونق بخشیدن به اقتصاد تلاش‌هایی صورت می‌گیرد این مساله همراه با خود فشارهای تورمی ایجاد می‌کند و سیستم‌های نظارتی دولت، رونق، افزایش تورم و فشارهای جانبی بر طبقه محروم را باید کنترل کند و این بستگی به هنر اقتصادان‌هایی دارد که در دولت مشغول به کار هستند.

سرپرست سازمان عدالت و آزادی در خراسان رضوی با بیان اینکه ما در یک منطقه بحران زده زندگی می‌کنیم، اظهارکرد: سیاست‌های خارجی همواره توجه هر دولتی که سر کار باشد را به خود معطوف می‌‌کند، ولی برخی دولت‌ها توان روبه رو شدن با بحران‌های خارجی را دارند مثل دولت آقای روحانی و بعضی دولت‌ها مثل دولت آقای احمدی نژاد از پس این بحران‌ها برنمی‌آیند.

وی تصریح کرد: دولت آقای روحانی  از پس بحران‌ها برآمد و برجام دستاورد آن ماجرا بود، در حال حاضر نیز ما بحران‌هایی در عرصه سیاست خارجی داریم و دولت نیز همواره باید با این بحران‌ها مواجه شود.

آملی با بیان اینکه یکی از کارهایی که دولت آقای روحانی موظف است انجام دهد این است که روابط کشور را با کشورهای پیرامونی به ویژه اعراب سروسامان بخشد، بیان کرد: سیاست خارجی ما در سیاست داخلی و سیاست داخلی ما در سیاست خارجی تاثیر می‌گذارد و این مسیر را دولت همچنان باید ادامه دهد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: همزمان با آغاز به کار دولت یازدهم مشکلات عدیده‌ای بر سر راه دولت بود، بدهی‌ سنگین به بانک‌ها، تورم چهل درصدی، گسل و گسست میان مردم، دولت و حکومت و فساد استخوان سوزی که تمام اندام‌های بروکراسی را در برگرفته بود و هنوز هم کم و بیش وجود دارد.

سرپرست سازمان عدالت و آزادی در خراسان رضوی با تاکید بر اینکه دولت دوم آقای روحانی باید قدری چابک‌تر و جوان‌تر شود، افزود: من معتقدم دولت باید کمی جوان‌تر شود تا سرعت پروژه‌ها هم بیشتر شود و ما بتوانیم سریع‌تر کارها را انجام دهیم، زیرا چهار سال زمان کمی است و دولت در دوران هشت ساله باید دستاوردهایش را طبقه بندی کند، به ویژه اینکه از بحران‌های سیاسی و اقتصادی تا حد زیادی عبور کردیم و حالا دولت با آرامش بیشتری می‌تواند امورات خود را پیش ببرد.

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=15960
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک