امروز

سه شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۷:۳۵ بعد از ظهر

سایز متن   /

شهردار تهران در جمع خبرنگاران:

دیگر ۱۲ سال خدمت در شهرداری تهران بس است

شهردار تهران گفت: اگر دوستان اصولگرا هم به شورا می‌آمدند و از من می‌خواستند که شهردار باشم، دیگر تمایلی برای ماندن در شهرداری نداشتم.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز، محمدباقر قالیباف در حاشیه افتتاح ۵۵ پروژه شهری در منطقه ۶ گفت: در این مدت پاسخگوی تک‌تک اعضای شورا بوده‌ام چه آنها که به صورت شفاهی سؤال پرسیدند یا اعضایی که حضوری پرسش‌های خود را مطرح کردند.

وی با بیان اینکه دور از انصاف است که بگوییم مدیران شهرداری پاسخگوی اعضای شورا نیستند، گفت: ممکن است یک عضو شورا به طور فردی درخواستی کرده باشد که ما به صورت انفرادی نتوانیم به آن پاسخ گوییم و این عدم پاسخگویی نیز از لحاظ قانونی درست است زیرا ما باید بر اساس مصوبات و قوانین رفتار کنیم و نمی‌توانیم هر درخواستی را بپذیریم؛ جز درخواست‌هایی که در چارچوب مصوبات شورا باشد.

شهردار تهران در پاسخ به پرسشی در این خصوص که آیا اگر از سوی اصلاح‌طلبان پیشنهادی مبنی بر پذیرش مسئولیت شهرداری شود، می‌پذیرد؟ گفت: من آماده هرگونه هم‌اندیشی و انتقال تجربه هستم اما اگر دوستان اصولگرا هم به شورا می‌آمدند و این درخواست را می‌کردند، نمی‌پذیرفتم؛ زیرا ۱۲ سال برای حضور در شهرداری بس است و شهر نیازمند نگاهی جدید است.

وی در ادامه  در پاسخ به پرسشی در خصوص جزییات مراسم امروز گفت : برای اجرای ۵۵ پروژه مذکورحدود ۲۰۰ میلیاردتومان هزینه کرده  ایم که بخشی از آنها هزینه های تملکی بود. منطقه ۶ جزو مناطق فرهنگی تهران است و درمرکز شهر قرار دارد از این رو تلاش کردیم که با افتتاح ۶ سرای محله مشکل این منطقه از شهر را از حیث میزان سراهای محله مورد نیاز رفع کنیم.

وی افزود: پیش بینی می کنیم مراکزی که امروز افتتاح شده اند درعرصه ارایه خدمات فرهنگی به ویژه خدمات مربوط به سلامت  و روانشناسی موثر باشند. ضمن اینکه امروز مرکزی در حوزه خدمات اجتماعی با هدف حمایت از بخش های کار آفرینی و استارت آپ ها در منطقه ۶ افتتاح شد.

شهردارتهران با اشاره به پروژه بازسازی بلوار کشاورز گفت: این بلوار نیاز به بازسازی داشت که از یک سال قبل اقدامات مربوط به آن انجام شد که به حمدالله امروز نیز شاهد افتتاح این پروژه نیز بودیم. درآینده ای نزدیک هم مجموعه بلوار کشاورز از طریق زیرگذر به میدان ولیعصر(عج ) راه پیدا می کند. علاوه بر این درآینده شاهد راه اندازی فضاهای ورزشی وخدماتی در محیط های بیمارستانی منطقه خواهیم بود .

قالیباف درپاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر حمایت شهرداری ازشورایاری ها عنوان کرد: شهرداری یک نهادعمومی غیردولتی است که بیشتر با مردم ارتباط دارد. بر این اساس بر این باورم که تقویت شورایاری ها و هیات امنای محلات از ضرورت های شهرتهران است. البته ابلاغیه ای به تازگی آمد که خواستار عدم برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها شده که فکر می کنم این مسیر درستی نیست و ما باید تلاش کنیم حضور مردم در شهر بیشتر از گذشته باشد. باید مردم خودشان در تصمیم گیری ها نقش داشته باشند.

وی با بیان اینکه شهرتهران نیازمند همکاری بیشتر مردم با شهرداری است، تصریح کرد: دراین خصوص زیرساخت های خوبی شکل گرفته است و به باور من ارتقای کیفیت زندگی شهروندان بستگی به نوع تعامل آنها با شهرداری دارد. شهر، شهروند و شهرداری ۳راس یک مثلث هستند که امروز بیش ازهرزمان دیگری می توانند کیفیت زندگی درشهر را ارتقا دهند.

شهردار تهران ادامه داد: من معتقدم در نهادی مانند شهرداری حتما افراد سلیقه و گرایش های سیاسی مختلفی دارند اما هرگز در چنین نهادی سلایق سیاسی و گرایش ها نمی تواند اصل قرار بگیرد چرا که در این جا باید کار و خدمت به مردم موضوع اول باشد.

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=14129
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک