امروز

چهارشنبه, ۲ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۰:۰۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

حبیب الله صادقی:

روایت آماده سازی محفظه شیشه‌ای برای پیکر امام/ «هجران» خلق شد

حبیب الله صادقی معتقد است در زمان رحلت امام خمینی (ره) حوزه های عکاسی، گرافیک و نقاشی به ترتیب بیشترین تاثیرگذاری را در میان آثارهای هنری داشتند.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، بیست و هشتمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) رسیده است و همچنان ملت ایران در غم از دست دادن بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران هستند و آن اتاقک شیشه ای در محل مصلی تهران شاید سمبولیک ترین تصویری است که در ذهن مانده باشد.

حبیب الله صادقی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نحوه آماده سازی اتاقک شیشه ای که او یکی از کسانی بود که در آماده سازی آن نقش داشت، گفت: در آن لحظه بهت آور و تلخ و دردآوری که فوت حضرت امام اعلام شد همه مسئولان نظام به فکر یک مشایعت و همراهی بزرگ برای این مرد بزرگ بود و ما هم با اینکه احوالات عاطفی مان بسیار به هم ریخته بود مشغول آماده کردن تابلوهایی برای راهپیمایی شدیم. در همان زمان دوستان محفظه ای را برای نگهداری پیکر مطهر امام آماده کرده بودند که ما را صدا زدند تا آن را ببینیم. ما در همان زمان محدود تمام تلاش خود را کردیم آن را به گونه ای آماده کنیم که آن فضای یخچال مانند را بشکند و فضای بصری بهتری ایجاد کند.

وی ادامه داد: برای همین دور آن را با پارچه سبز بستیم و با گل آرایی ترکیبش را تغییر دادیم و با گذاشتن چند تابلو سعی کردیم به طور کلی به لحاظ بصری فضای متفاوتی ایجاد کنیم.

این هنرمند نقاش بیان کرد: یادم هست بعد از گذشت آن روزها من تابلوی «هجران» را کار کردم که یکی از بهترین کارهای زندگی ام است و در دوسالانه نقاشی ایران جزو برگزیده ها شد و بعدها همان اثر در مسابقات هنرهای ظریفه در ژاپن بسیار مورد استقبال قرار گرفت و یک تابلوی ۶۸ در ۴ متری روی کاشی بر اساس آن کار کردند. این تابلو تحت تاثیر فضای هجرانی بود که با رفتن امام در من ایجاد شده بود.

صادقی افزود: نسخه اصلی این اثر در حال حاضر در موزه شخصی ام قرار دارد. بعد از آن سال به مدت ۸ سال هر سال تابلوهایی کار کردم که مبنای آنها مسایلی بود که از حضرت امام آموخته بودم و حتی برخی کارها را هم برای دفتر نشر و حفظ آثار امام کار کردم.

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=13923
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک