امروز

سه شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۳:۱۵ بعد از ظهر

سایز متن   /

رئیس صندوق رفاه دانشجویان خبرداد:

ساخت ۲۰۰ خوابگاه دانشجویی با کمک نهادهای عمومی در کشور

رئیس صندوق رفاه دانشجویان کشور گفت: با کمک نهاد های عمومی و برنامه ریزی های وزارت علوم طی چند سال آینده ۲۰۰ خوابگاه دانشجویی در کشور ساخته می شود.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، ذوالفقار یزدان مهر در جلسه شورای اداری شهرستان گناباد اظهار کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جهشی در آموزش عالی کشور صورت گرفت به صورتی که در حال حاضر چهارمیلیون و ۳۰۰ هزار دانشجو ، دو هزار و ۸۰۰ واحد دانشگاهی و بیش از ۷۵ هزار هیئت علمی در کشور وجود دارد.

وی افزود: از لحاظ رشد کمی پس از انقلاب اسلامی ایران، اتفاق های خوبی افتاده ولی متناسب با رشد کمی ،رشد کیفی صورت نگرفته است به شکلی که در برخی از شهرستان ها دانشگاه هایی افتتاح شده که به زیرساخت های آن هیچ توجهی نشده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان کشور خاطرنشان کرد: شعار ما در وزارت علوم کیفیت سازی آموزش عالی بوده به صورتی که در سال گذشته ۱۰۰ درصد بودجه کیفیت سازی دانشگاه ها تخصیص یافته است.

یزدان مهر افزود: متاسفانه در کشور تعداد زیادی دانشجو تربیت کرده ایم ولی به بحث اشتغال آنها توجهی نشده که براساس توصیه رهبر معظم انقلاب به دانشگاه های مهارت محور و صنعتی نگاه ویژه ای شده تا در بحث اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی نیز قدم هایی برداشته شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه در سال های اخیر نهادهای عمومی و خیرین در حوزه های مختلف آموزش عالی به کمک وزارت علوم آمده اند به صورتی  که در سال گذشته ۲۲۰ میلیارد تومان از ظرفیت های عمومی مثل نهاد مستضعفان استفاده شده و یا بنیاد ۱۵ خرداد در حال حاضر ۲۸ خوابگاه دانشجویی را در دست احداث دارد که بزودی در اختیار مجموعه آموزش عالی کشور قرار خواهد داد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان کشور با اشاره به ماموریت های مختلف صندوق رفاه دانشجویی اظهار کرد: مهمترین ماموریت ما حمایت از دانشجویان محروم بوده که طی سال های گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و ۱۱۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض پرداخت شده است.

یزدان مهر افزود: پوشش وام دانشجویی در شهرستان گناباد به ۱۰۰ درصد رسیده است و  امروز هردانشجوی گنابادی در خواست وام نماید با آن موافقت می شود.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۶ از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصادمقاومتی تولید و اشتغال افزود: بر همین اساس در صندوق رفاه دانشجویی از کارگاه های مهارت محور حمایت کامل می کنیم به شکلی که به هر کارگاه وام ۱۰۰ میلیون تومانی پرداخت کرده و در صادرات محصولات آنها نیز کمک هایی را انجام می دهیم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان کشور گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته و کمک نهادهای عمومی و خیرین ۲۰۰ خوابگاه دانشجویی جدید در کشور احداث خواهد شد که اولین آن  خوابگاه ۳۵۰ نفری مجتمع آموزش عالی گناباد با اعتباری ۵میلیارد تومانی است.

وی در خصوص کمک به دانشجویان محروم و کم بضاعت گناباد نیز اظهار کرد: صندوق قرض الحسنه ای با کمک مسئولین شهرستان و دانشگاه احداث خواهد شد که وجه اولیه این صندوق از طرف وزارت علوم تامین و به نام وام شرافتی به دانشجویان پرداخت خواهد شد.

یزدان مهر یکی دیگر از کمک های صندوق رفاه دانشجویی به دانشجویان بی بضاعت را معافیت ۲۰ درصدی دانشجویان از پرداخت اجاره بها اعلام کرد و افزود: به هر دانشجوی متقاضی و دارای شرایط، در حال حاضر کمک اجاره بهای ۱۰۰ هزار تومانی پرداخت می شود.

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=15001
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک