امروز

پنج شنبه, ۲۶ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۵:۰۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

مدرس مدیریت جهانگردی در دانشگاه بینالود:

سازمان گردشگری یا مستقل شود یا رسمیت موثرتری بگیرد

مدرس مدیریت جهانگردی در دانشگاه بینالود گفت: در دولت دوازدهم بهتر است که سازمان گردشگری یا مستقل باشد یا در ساختار مدیریتی کشور، رسمیت موثرتری به خود بگیرد.
امیرطاها سلامی اظهار کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بنا به فرمایش رئیس جمهور اگر به عنوان کفیل باشد که هست اما بسیاری سازمان‌های موازی در مدیریت واحدها و تاسیسات دخیل هستند که مانع تسهیل‌گری می‌شوند.
وی یادآور شد: بهتر است که در دولت بعد سازمان گردشگری یا مستقل باشد یا در ساختار مدیریتی کشور، رسمیت موثرتری به خود بگیرد تا سازمان‌های وابسته از یک استراتژی واحد برخوردار شوند و آنجاست که درجه و سطحی از شایستگی بین انتظار و درک معنی کیفیت در صنعت را پیدا می‌کند.
وی درباره انتظارات از دولت دوازدهم در حوزه گردشگری خاطرنشان کرد: وقتی سخن از انتظار در صنعت گردشگری و هتلداری می‌شود، این انتظار در سه شاخصه معنی می‌یابد که شامل نیاز گردشگر، تجربه استفاده از خدمات و اشتهار امکانات گردشگری که هر سه شاخصه با هم تولید انتظار می‌کنند و در مقابل درک تولیدکننده یا بنگاه اقتصادی از میزان کیفیت قرار دارد.
سلامی بیان کرد: معمولا انتظار را مشتری، مهمان یا مصرف‌کننده خدمات دارد و درک را تولید کننده سازمان یا بنگاه بر عهده دارد و اگر جایگاه واقعی دولت معنی پیدا کند، به عنوان تسهیل‌گر نقش ایفا می‌کند مگر آنکه در امر خصوصی سازی دچار خطا شود و خود را تولید‌کننده بداند که البته این درست نیست و نمی‌تواند رقابت تحقق پیدا کند.
مدرس مدیریت جهانگردی در دانشگاه بینالود تاکید کرد: بنابراین انتظار صنعت گردشگری از دولت تسهیل‌گری به دو معنی است اول ثبات، امنیت و سهولت در محیط کلان گردشگری و دوم تسهیل در رقابت سالم و پرهیز از بازار انحصاری است.

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=14957
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک