امروز

سه شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۴:۳۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

علی ربیعی:

سامانه کارورزی از برنامه‌های دولت یازدهم بوده است

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی تاکید کرد که سامانه کارورزی از برنامه‌های دولت یازدهم بوده است و تاکنون 60 هزار نفر در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، علی ربیعی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران در خصوص نحوه کار سامانه کارورزی گفت:‌ این سامانه از برنامه‌های دولت یازدهم بوده و ما در سال 1395 در برخی استان‌ها آن را اجرا کرده بودیم و در واقع در سال 96 آن را به طور کامل اجرایی کردیم.

وی با بیان اینکه تاکنون 60 هزار نفر در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: افراد ثبت‌نام کننده به تفکیک استان‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند و وارد سامانه فنی و حرفه‌ای استان خود می‌شوند تا بعد از یک برنامه توجیهی بتوانیم تا اواسط ماه دیگر آن را به سمت تقاضا معرفی کنیم.

وزیر کار خاطرنشان کرد: بحث عرضه نیروی کار که در بحث ثبت‌نام آنها بوده انجام شده در مرحله اول در سال جاری تا 150 هزار نفر ثبت‌نام انجام می‌شود که بین 6 تا 9 ماه زمان در نظر گرفتیم تا افراد وارد کارورزی شوند و اگر بار مالی آن تأمین شود می‌خواهیم حق بیمه کارفرمایی را دولت در کارگاه‌هایی بعد از پایان دوران کارورزی بدهد.

ربیعی همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص پخش بسته‌های غذایی در ماه رمضان برای مستمری‌بگیران نیز گفت:‌ پخش آن آغاز شده و خانواده‌های چهارنفره تا 120 هزار تومان می‌توانند دریافت کنند و طبق سنت سال‌های قبل به همان افراد و افراد جدید دیگری داده‌می‌شود.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک