امروز

دوشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۷:۵۳ بعد از ظهر

سایز متن   /

رضایی با اشاره به بیانات رهبری

سهولت در ارتباطات بانکی از شروط ایران برای ادامه برجام با اروپایی‌هاست

یک عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که اروپایی‌ها برای ادامه برجام باید فروش نفت و ارتباطات بانکی ما را تضمین کرده تا این موارد به سهولت انجام شود.

به گزارش مشهدنیوز، به نقل از ایسنا محمدابراهیم رضایی  با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره شروط ایران برای ادامه برجام با اروپایی‌ها، ‌گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری اشاره کردند عملکرد اروپایی‌ها در برابر ایران همراهی و همکاری با سیاست‌های آمریکا بوده؛ لذا اصرار آن‌ها برخلاف روال گذشته برای حفظ برجام آن هم بدون آمریکا تردیدهایی را به وجود می‌آورد.

وی افزود: سوال این است که آن‌ها چطور می‌خواهند برجام را بدون آمریکا حفظ کنند. این‌که منافع جمهوری اسلامی ایران در چنین شرایطی تضمین می‌شود یا این‌که تنها می‌خواهند نقش ایفا کنند که در برجام مانده‌اند اما محدودیت‌هایی را برای ما اعمال نمایند. آن هم در شرایطی که آمریکا با اعمال محدودیت‌هایی می‌خواهد ما را از مزایای برجام محروم کرده و تحریم‌ها را ادامه دهد تا ما نتوانیم در حوزه اقتصادی بهره‌ای ببریم.

وی ادامه داد: بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری باید حداقل اروپایی‌ها درباره فروش نفت ما و ایجاد نشدن اختلال در چرخه و روند فروش نفت تضمین‌های لازم را بدهند تا اگر آمریکا به کشورهای اروپایی فشار آورد ما مشکلی برای فروش نفت نداشته باشیم.

این عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: ‌موضوع دیگر در حوزه بانکی است. با توجه به این‌که آمریکا اختلالاتی برای تعامل با بانک‌ها ایجاد کرده لازم است اروپایی‌ها بانک‌های‌شان را ملزم کنند که اختلالی در روند انتقال پول به وجود نیاید. این دو خواسته جدی‌ترین موضوعاتی است که باید در ادامه برجام با اروپایی‌ها آن‌ها تعیین تکلیف کرده و آن را اجرا کنند.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک