امروز

شنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۲:۳۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

نایب رییس مجمع نمایندگان خراسان رضوی:

صندوق احیاء، راهبردی مناسب برای مرتفع شدن مشکلات بناهای تاریخی است

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، نایب رییس مجمع نمایندگان خراسان رضوی، با اشاره به عملکرد خوب صندوق احیاء در واگذاری های بناهای تاریخی، گفت: احیاء این ابنیه با مدیریت صندوق احیاء می تواند راهبردی مناسب برای مرتفع شدن بخش وسیعی از مشکلات این حوزه باشد.

حمید بنایی افزود: بناهای تاریخی شناسنامه هویتی کشورمان است و احیاء این ابنیه با مدیریت صندوق احیاء می تواند راهبردی مناسب برای مرتفع شدن بخش وسیعی از مشکلات این حوزه باشد.

بنایی، با اشاره به عملکرد خوب صندوق احیاء در واگذاری های خود، ادامه داد: ایجاد اشتغال پایدار و اقتصاد مولد دو مبحث مهم است که می توان در قالب احیاء، مرمت و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی آن را دنبال کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: هم اکنون کارونسراها، حمام ها و اماکن بسیار زیاد تاریخی در کشور موجود است که پتانسیل آن را دارد که در قالب طرح نجات بخشی و مرمت توسط بخش خصوصی در خدمت زیر ساخت های گردشگری کشور قرار گیرد.

وی، با بیان اینکه جاذبه های تاریخی هر استان مختصات منحصر به فرد خود را داراست، افزود: گناباد با توجه به قرار گرفتن در مسیر هفت استان به مشهد و همچنین وجود امکان تاریخی زیاد می تواند یک هدف مهم برای احیاء ابنیه تاریخی و مقصد مهمی برای گردشگری کشور باشد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک