امروز

چهارشنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۸:۵۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

عضو شورای عالی میراث فرهنگی عنوان کرد؛

صنعت گردشگری محور تحولات نظام اجتماعی است

عضو شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری گفت: صنعت گردشگری، محور تحولات نظام اجتماعی است و در این راستا باید با هتل‌ها و برندهای مشترک جهانی تعامل کنیم.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، ابراهیم بای سلامی ظهر جمعه در آیین افتتاح هتل هما شماره یک مشهد با بیان اینکه صنعت گردشگری دانش محور است اظهار کرد: صنعت گردشگری مولفه هایی است که باشناخت راهبردها در این راستا و برنامه ریزی و هم‌افزایی به مدیریت اجرا می‌رسیم.

وی با تاکید به اینکه گردشکری در ایران باید به صورتی باشد که وقتی یک گردشگر وارد کشور می‌شود متوجه تفاوت ایران با سایر کشورها شود افزود: توسعه و بازسازی اقامتگاه‌های سراسر کشور را مدنظر قرار دهیم و با محور رویکرد اقتصادی به تعالی فرهنگ کار در این خصوص کمک کنیم.

عضو شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه در بحث توسعه اقامتگاه‌ها، عدالت اجتماعی و فقر زدایی را باید لحاظ کنیم گفت: در این مسیر  باید به آمایش سرزمین بپردازیم و توسعه مقاصد گردشگری را مورد توجه قرار دهیم زیرا صنعت گردشگری بزرگترین بنگاه اقتصادی غیردولتی است.

وی ادامه داد: در صنعت گردشگری باید حقوق کارگران رعایت شود و منزلت سازمان گردشگری افزایش یابد .

بای سلامی با تاکید به اینکه گردشگری در و ضعیت کنونی کشور، سنتی، محدود و پراکنده است بیان کرد: باید به رویکردهای جدید از این وضعیت خارج  شویم و هدف اصلی از صنعت گردشگری باید بزرگ کردن بازار باشد.

وی با اشاره به اینکه در این صنعت باید عرضه محور باشیم گفت: در این صورت امکان بازاریابی و تبلیغات فراهم می‌شود.

عضو شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه روش‌های  سنتی در گردشگری نمی‌تواند مقاومت کند بلکه به روش‌های نو نیاز است تصریح کرد: اگر بخواهیم به سمت عرضه محوری حرکت کنیم باید اقامتگاه‌ها را افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه در کشور به بیش از ۷۷۰ هتل نیاز داریم که ۴۰۰ هتل در دستور کار ساخت قرار گرفته است گفت: طرح گردشگری پزشکی را مدنظر قرار دادیم  زیرا یکی از بهترین حوزه‌ها در این صنعت، گردشگری سلامت است که در کشور ما مورد توجه قرار گرفته است‌.

بای سلامی با بیان اینکه صنعت گردشگری، محور تحولات نظام اجتماعی است تاکید کرد: باید با هتل‌ها و برندهای مشترک جهانی تعامل کنیم تا با همکاری و رقابت، به ارتقا و توسعه این صنعت و افزایش ثروت و منزلت دست یابیم.

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=16185
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک