امروز

سه شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۰:۳۴ قبل از ظهر

سایز متن   /

علی لاریجانی:

سعودی ها حتی یک تیر هم به سوی صهیونیست ها شلیک نکردند

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور با اشاره به سفر ترامپ به عربستان اظهار کرد: اینکه رئیس جمهور آمریکا در ابتدای صحبتش گفته است که چقدر پول از دولت سعودی گرفته تا قبول کرده در این اجلاس شرکت کند، نکته جالبی است و قابل باور نبود به صورت علنی گفته شود.

وی ادامه داد: آمریکایی ها ریاض را مرکز مبارزه با تروریسم معرفی کردند، کار درستی بود. مرکز صدور تروریست همانجا است. اگر آمریکا موفق شود مانع ارسال پول و سلاح به افراد مسلح از عربستان به سایر نقاط شود، دیگر نه برج دوقلو در نیویورک منفجر می شود ونه هزاران نفر از مردم بی گناه عراق، سوریه، لبنان و یمن کشته و زخمی می شوند.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: از عجایب روزگار این است که سعودی ها و آمریکا علمدار مبارزه با تروریست شده اند. از اشغال افغانستان توسط شوروی سابق تا امروز که انواع و اقسام گروه های تروریستی ایجاد شده است. دست سعودی ها در پشت صحنه و روی صحنه، ایجاد گروه های تروریستی بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در مورد طالبان فقط کافی است که به مصاحبه خانم «بی نظیر بوتو» نخست وزیر فقید پاکستان توجه کنیم که در جواب خبرنگاری که سوال کرده بود چرا پاکستان طالبان را ایجاد کرده بود اظهار کرد که این قدر پاکستان را سرزنش نکنید، طالبان از یک مثلث همکاری به وجود آمد که طراحی و هدایت آن با آمریکا و انگلیس بود، پول آن را سعودی و امارات دادند و اجرای آن توسط پاکستان بود.

عضو شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: گزارش اخیر مسئولان آمریکا در مورد ۱۱ سپتامبر در مورد القاعده هنوز چند ماه نمی گذرد. در این گزارش آن ها مقامات سعودی را در ماجرای ۱۱ سپتامبر دخیل دانسته بودند، آیا تردیدی وجود دارد که داعش و النسوه با کمک سعودی ها و برخی کشورهای کوچک منطقه ایجاد شده اند، همینطور گروه های دیگر تروریستی نظیر احرار الشام، همه از حمایت های سعودی برخوردارند.

لاریجانی گفت: حالا سعودی ها ادعا می کنند ایران محور تروریست در منطقه است و بعد از انقلاب خمینی منطقه مواجه با تروریست شده است. این مطلب روشنی از نظر تاریخ نیست.

وی تصریح کرد: حکومت عربستان از آغاز کار درگیر جنگ و ترور، آن هم فقط با مسلمانان عرب بوده است. سعودی ها حتی یک تیر هم به سوی صهیونیست ها شلیک نکردند.
لاریجانی ادامه داد: یک روز با جمال عبدالناصر و ناصریسم ها جنگیدند چه تعداد از افسران و سربازان مصری به دست دولت سعودی کشته شدند. هنوز سخنرانی رئیس جمهور فقید مصر در مراسم تشییع پیکر افسران مصری که بدست رژیم سعودی کشته شده موجود است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: چه تعداد از ناصریسم های عرب در کشورهای عربی با توطئه رژیم سعودی کشته یا زندانی شدند. روز دیگر با اخوان المسلمین در دنیای عرب جنگیدند، بیشترین ضربه را اخوانی ها در دنیای تسنن از آل سعود خوردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت تصریح کرد: علما و روشنفکران زیادی از مذاهب اهل سنت با خشم وهابیان سعودی آسیب فراوان دیدند. رژیم سعودی چندین بار به یمن حمله کرد و به بهانه های گوناگون مردم این کشور را به خاک و خون کشید اما آل سعود در هیچ نبردی در برابر اسرائیل حاضر به هزینه و فداکاری نشد.

عضو شورای عالی امنیت ملی بیان کرد: نزدیک ۶۰ سال است دولت عربستان به نام گسترش اسلام  با ایجاد مساجد و آموزش جوانان وهابیت که نه اهل سنت آن را قبول دارد و نه دیگران، ایدئولوژی خشونت را در جهان گسترش داده است.

وی ادامه داد: از طرفی دولت سعودی تلاش کرد که الازهر که مظهر فکری اعتدال تر و عمیق تر است را به حاشیه ببرد و آن را منزوی کند؛ چنین کشوری با چنین ایدئولوژی افراطی مدعی شده است که ایران از طریق گروه های مسلح در منطقه درصدد گسترش تروریسم است.

لاریجانی ادامه داد: ما با ارائه انتخابات، رای و صندوق رای در حال گسترش دموکراسی در منطقه هستیم. شما هنوز به زنان اجازه رانندگی نمی دهید، قانون اساسی و انتخابات ندارید آن وقت مدعی ایران شده اید.

وی تصریح کرد: آن چیزی که باعث شد شما از انقلاب اسلامی ایران بترسید، الگو شدن ایران به عنوان یک کشور آزاد است که با رای مردم اداره می شود.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این مایه ننگ یک کشور اسلامی است که در پایتخت خود صدای آمریکا را منتشر کند و دو گروه مجاهد عرب یعنی حزب الله و حماس که در راه مبارزه با رژیم صهیونیستی تلاش کرده اند را به عنوان تروریست بخواند.

عضو شورای عالی امنیت ملی عنوان کرد: اگر شما کینه نااهلانه ای نسبت به شیعیان دارید، حماس که یک گروه سنی مذهب و مبارز در مقابل صهیونیست ها است آیا این برای شما خجالت آور نیست.

لاریجانی تاکید کرد: ضمنا باید به حال شاه عربستان که مدعی شده ایران در مسائل داخلی کشورهای منطقه دخالت می کند تاسف خورد. شما نمونه از تجاوز ایران به یک کشور سراغ دارید جز این است که شما و برخی کشورهای منطقه صدام را تحریک به تجاوز به ایران کردید اما وقتی صدام به کویت حمله کرد، ما در کنار شما بودیم. ما به مردم و دولت کویت در مقابله با صدام کمک  کردیم.

وی تصریح کرد: آیا ایران به بحرین لشکر زرهی اعزام کرد یا تانک های شما بحرین را اشغال کرد آیا به یمن ایران تجاوز کرد یا دو سال است هواپیماهای سعودی این ملت فقیر اما شجاع را بمباران می کند. ما با هیچ کشور همسایه مشکل نداریم، حتی با سعودی ها هم مشکل نداریم اما این شما هستید که سال ها علیه ایران دشمنی آشکار و نهان راه انداخته اید.

لاریجانی اظهار داشت: به رئیس جمهور اسبق امریکا پیغام داده اید که سر اژدها را که مقصود آن یاران بود بزنید البته ایران با رفتار شما در حمایت از تروریست های آدمکش مخالف است و برای یک کشور اسلامی ننگ می دادند که در حین جنگ ۳۳ روزه با حزب الله لبنان به کمک رژیم صهیونیستی بشتابد و همکاری اطلاعاتی با این رژیم بکند.

وی گفت: ایران با جنگ افروزی سعودی ها علیه مسلمانان یمن مخالف است و آن را نوعی نسل کشی می داند. ایران با لشکر کشی سعودی به بحرین و مخصوصا با اقدامات وقیحانه اخیر در باره آیت الله مجاهد شیخ عیسی قاسم مخالف است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

http://mashhadnews.ir/?p=13014
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک