امروز

جمعه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۲:۴۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

قرعه استقلال بهتر است یا پرسپولیس؟

«در مجموع سرخابی‌ها نباید از چیدمان بازی‌هایشان ناراضی باشند؛ مخصوصا پرسپولیس که هفته اول و سی‌ام را در ورزشگاه آزادی برگزار می‌کند. در دور رفت که درگیر بازی‌های آسیایی است ۹ بازی در تهران دارد. در گرما به خوزستان نمی‌رود و در سرما به تبریز. همچنین پشت سر هم با مدعیان بازی ندارد.»

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، «نود» نوشت: «جزئیات می‌تواند در موفقیت یک تیم نقش مهمی ایفا کند. ترتیب بازی‌ها، شروع خوب، بازی کردن در شرایط آب‌وهوایی مطلوب، نداشتن چند سفر طولانی پشت سر هم و… همه اینها برای هر مربی‌ای در لیگ مهم است. ۱۶ تیم لیگ برتری از ترتیب بازی‌هایشان در لیگ برتر هفدهم آگاه شدند. مثل همیشه بیشتر توجه‌ها به برنامه بازی‌های استقلال و پرسپولیس بود. کدام یکی از این دو تیم مدعی از برنامه بازی‌های خود در لیگ هفدهم راضی‌اند؟

شروع نه چندان پیچیده

پرسپولیس هفته اول در ورزشگاه آزادی میزبان فولاد خوزستان است. هواداران سرخابی دوست دارند بازی اول تیم‌شان در خانه باشد که پرسپولیسی‌ها از این مزیت برخوردارند. شاگردان برانکو در هفته دوم یک بازی سخت در خانه تراکتورسازی دارند. سپس با نفت تهران بازی می‌کنند. در هفته چهارم میزبان سیاه‌جامگان‌اند و در هفته پنجم میهمان گسترش فولاد خواهند بود.

حال بازی‌های استقلال را در پنج هفته اول مرور می‌کنیم. استقلال لیگ را با بازی در گرمای آبادان مقابل صنعت نفت شروع می‌کند. سپس دو هفته پشت سر هم میزبان است و با استقلال خوزستان و تراکتورسازی بازی دارد. استقلال هفته چهارم با سایپا در تهران بازی خواهد کرد و سپس میزبان پدیده است.

دو تیم باید از چیدمان بازی‌های ابتدایی‌شان راضی باشند و برنامه متعادلی دارند. بیشتر بازی‌هایشان در تهران است و تنها یک بار با سایر مدعیان روبه‌رو می‌شوند. در این زمینه استقلال البته باید راضی‌تر هم باشد. آبی‌ها چهار بار در تهران بازی می‌کنند و یک بار از تهران خارج می‌شوند. پرسپولیس در پنج هفته اول مجبور است دو بار از تهران بیرون برود.

سخت‌ترین حریف دو تیم در پنج هفته ابتدای تراکتورسازی است که استقلال در خانه با تراکتورسازی بازی دارد و پرسپولیس در تبریز.

آب‌وهوا

در زمینه بهره بردن از شرایط اقلیمی کشور پرسپولیس کاملا تیم خوش‌شانسی بوده است. این تیم در پنج هفته اول دو بازی خارج از خانه دارد که هر دو در تبریز است. در واقع قرمزها در تابستان داغ امسال بازی‌های خارج تهران‌شان را در تبریز برگزار می‌کنند. آنها مجبور نخواهند بود در زمستان به تبریز بروند و در تابستان به جنوب سفر کنند. اولین بازی پرسپولیس در شهرهای جنوبی در هفته هشتم در خانه صنعت نفت است که آن بازی در اوایل پاییز برگزار می‌شود.

استقلال اما کاملا بد شانس بوده است. در هفته اول در هفته اول مرداد مجبور است در گرمای خوزستان در آبادان به میدان برود. استقلال در هفته ششم هم سفر به استان بوشهر و بازی با پارس جنوبی را در پیش دارد. بازی‌های استقلال در تبریز هم در ماه‌های سرد سال افتاده است.

فشردگی بازی‌ها

حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا باعث می‌شود بازی‌های این تیم فشرده‌تر از ۱۵ تیم دیگر شود. پرسپولیس هر قدر در آسیا پیشروی کند، در لیگ ضرر می‌کند. این موضوع به سود استقلال و سایر مدعیان خواهد شد. از طرفی تعطیلی‌های لیگ به خاطر اردوهای تیم ملی هم بیشترین ضربه را به پرسپولیس وارد می‌کند؛ چرا که هیچ تیمی به اندازه پرسپولیس ملی‌پوش ندارد.

پیش داربی

بازی قبل داربی اهمیت ویژه‌ای دارد. بازیکنان با احتیاط در آن بازی حاضر می‌شوند و اگر آن بازی سنگین باشد، به تیم‌ها لطمه وارد می‌کند. پرسپولیس سال قبل در بازی با تراکتورسازی تبریز کمال کامیابی‌نیا را از دست داد و در داربی هزینه آن را پرداخت. این بار دو تیم با دیدارهایی مشابه پای به درابی می‌گذارند. پرسپولیس با استقلال خوزستان بازی دارد و استقلال با فولاد. دو تیم از زمان داربی هم راضی‌اند. اگر داربی در هفته‌‌های ابتدایی بود باخت در این بازی حیثیتی خیلی زود تیم بازنده را وارد بحران می‌کرد.

دیدارهای سخت پشت سر هم

هر دو تیم در این زمینه خوش‌شانس بودند. پرسپولیس فصل قبل در سه هفته پشت سر هم با تراکتورسازی، استقلال و سپاهان بازی کرد اما در لیگ هفدهم چنین موضوعی تکرار نشده است. استقلال هم در این زمینه کاملا رضایت دارد و در چند دیدار متوالی با مدعیان روبه‌رو نشده است.

هفته آخر

در چندین دوره لیگ برتر کار به هفته آخر کشیده است. اگر قرار باشد در لیگ هفدهم این موضوع تکرار شود، کار پرسپولیس به مراتب راحت‌تر است. قرمزها در هفته سی‌ام میزبان سپیدرود رشت‌اند. استقلال همزمان با سپاهان در اصفهان بازی دارد؛ دیداری که شاید یکی از دوئل‌های قهرمانی باشد.

به هر ترتیب در مجموع دو تیم نباید از چیدمان بازی‌هایشان ناراضی باشند؛ مخصوصا پرسپولیس که هفته اول و سی‌ام را در ورزشگاه آزادی برگزار می‌کند. در دور رفت که درگیر بازی‌های آسیایی است ۹ بازی در تهران دارد. در گرما به خوزستان نمی‌رود و در سرما به تبریز. همچنین پشت سر هم با مدعیان بازی ندارد.»

 

انتهای پیام

http://mashhadnews.ir/?p=15758
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک