امروز

پنج شنبه, ۲۶ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۵:۰۷ بعد از ظهر

سایز متن   /

قوانین نقل و انتقالات لیگ هفدهم اعلام شد

رئیس سازمان لیگ در نامه‌ای به دبیرکل فدراسیون فوتبال، شرایط نقل و انتقالات پیش فصل ۹۷-۹۶ و نحوه حضور بازیکنان در مسابقات در فصل آینده را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، رئیس سازمان لیگ در نامه‌ای به دبیرکل فدراسیون فوتبال، شرایط نقل و انتقالات پیش فصل ۹۷-۹۶ و نحوه حضور بازیکنان در مسابقات در فصل آینده را اعلام کرد. متن نامه به شرح زیر است:

با توجه به این که نقل و انتقالات پیش فصل ۹۷-۹۶ از روز ۲۵ خرداد ماه شروع می‌شود و هر سال قبل از شروع نقل و انتقالات، دپارتمان نقل و انتقالات دستورالعمل ثبت قرارداد و صدور مجوز بازی جهت پیشنهاد و تصویب در هیات رئیسه محترم فدراسیون فوتبال ارایه می‌کند.

لذا پیشنهاد می‌شود:

۱- هر باشگاه عضو لیگ برتر در زمان مجاز نقل و انتقالات اول فصل می‌تواند با شش بازیکن عضو باشگاه‌های لیگ برتر قرار داد منعقد کند.

۲- در زمان مجاز نقل و انتقالات، باشگاه‌های حاضر در لیگ برتر و لیگ دسته اول می‌توانند تا سقف شش نفر به علاوه بازیکنان قبلی خود را که با وجود داشتن قرارداد معتبر به دلیل خدمت سربازی از این تیم‌ها جدا شده‌اند و اکنون سربازی آنها خاتمه یافته است و قرارداد قبلی آنها همچنان معتبر است و نیز بازیکنان خود را که به علت دوپینگ محروم بوده‌اند و محرومیت آنها پایان یافته است، بدون ملاحظه شرط سهمیه لیگ برتری‌ها، با رعایت سقف تعداد نفرات هر تیم به لیست اضافه کنند.

۳- تیم‌های صعود کننده به لیگ برتر در زمان مجاز نقل و انتقالات اول فصل می‌توانند حداکثر با هفت بازیکن عضو باشگاه‌های لیگ برتر قرار داد حرفه‌ای منعقد کنند.

۴- بازیکنان تیم‌های سقوط کننده از لیگ برتر به لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور سهمیه لیگ برتری محسوب می‌شوند.

۵- بازیکنان تیم‌های صعود کننده از لیگ یک به لیگ برتر باشگاه‌های کشور سهمیه لیگ برتری محسوب نمی‌شوند.

۶-چنانچه قرارداد بازیکنان، قبل از شروع مسابقات نیم فصل دوم اقاله شود و این بازیکنان در سایر تیم‌های غیر لیگ برتری بازی نمایند و یا در نیم فصل دوم در عضویت هیچ یک از باشگاه‌ها و تیم‌ها نباشند سهمیه لیگ برتری محسوب نمی‌شوند.

۷- سهمیه‌های تعیین شده لیگ برتری فقط در آغاز فصل اعتبار دارند. بدیهی است که در زمان مجاز نقل و انتقالات نیم فصل، سهمیه و محدودیت‌های تعیین شده فاقد اعتبار است.

۸-محدودیت بازیکن سهمیه لیگ برتری (شش و هفت) نفر تعیین شده اول فصل شامل تیم فوتبال باشگاه‌های حاضر در لیگ دسته اول نمی‌شود.

۹- تعداد بازیکنان

الف) تعداد رده سنی آزاد برای لیگ برتر ۱۸ نفر و برای لیگ دسته اول ۲۱ نفر

ب ) تعداد رده سنی زیر ۲۳ سال ۹ نفر

ج ) تیم‌ها تعداد ۳۰ نفر از اعضای تیم‌های زیر مجموعه خود ( امید ۱۵ نفر و جوانان ۱۵ نفر) را حداکثر تا پایان نقل و انتقالات نیم فصل اعلام نمایند که بتوانند تا پایان فصل به مرور و ضرورت از آنها استفاده نمایند بدیهی است عدم ارایه این لیست تا پایان نقل و انتقالات نیم فصل به منزله عدم استفاده باشگاه از این رده‌های سنی است. تیم‌ها می‌توانند از رده سنی پایین‌تر با رعایت سهمیه تعیین شده در رده سنی بالاتر استفاده نمایند.

۱۰- به کارگیری بازیکنان خارجی:

الف) هر باشگاه لیگ برتری می‌تواند حداکثر با چهار بازیکن خارجی با شرایط زیر ثبت کند که یک نفر آنان الزاما آسیایی باشد.

ب ) بازیکنان خارجی مشروط به بازی در تیم‌ ‌ملی بزرگسالان یا امید کشور متبوع در دو سال گذشته یا بازی در بالاترین سطح مسابقات لیگ قاره‌ای در دو فصل گذشته مجاز به عقد قرارداد با باشگاه‌های لیگ برتری هستند.

تبصره : بازیکنان خارجی در صورتی که در دو فصل گذشته حداقل ۱۰ بازی در دو سطح از بالاترین سطوح لیگ‌های اروپایی و آمریکای جنوبی بازی کرده باشند نیز می‌توانند با باشگاه‌های لیگ برتری قرارداد منعقد کنند.

پ ) مدارک مربوط به احراز شرایط عقد قرارداد بازیکن خارجی شامل (تائیدیه فدراسیون ملی و باشگاه دارنده) به عهده باشگاه گیرنده است.

ت ) استفاده از بازیکنان خارجی رده سنی امید و جوانان نیز مشمول سهمیه‌های تعیین شده در دستور العمل نقل و انتقالات بازیکنان خواهد بود.

ث ) باشگاه‌های حاضر در لیگ دسته اول و پائین‌تر به هیچ وجه مجاز به جذب بازیکن خارجی نیستند.

تبصره : حق تجدید نظر برای هیات رئیسه فدراسیون و سازمان لیگ محفوظ است.

ج ) انعقاد قرارداد با بازیکنان خارجی و بازیکنان ایرانی شاغل در خارج از کشور باید از طریق TMS فیفا صورت پذیرد.

تبصره : بازیکنان ایرانی شاغل خارج از کشور جزء سهمیه‌های بازیکنان خارجی (چهارنفر) نیستند.

۱۱- مصدومیت بازیکنان:

۱- کلیه بازیکنان، کادر فنی و کادر پزشکی و تدارکاتی باید شخصا خود را در مقابل حوادث بیمه کنند تا در هنگام آسیب‌دیدگی از مزایای آن بهره‌مند شوند و حقوق ایام مصدومیت خود را از شرکت‌های بیمه دریافت کنند.

۲- بازیکنان چنانچه در طول تمرینات یا در مسابقات یا در اردوها یا در دوره‌های آموزشی یا در اثر حوادث حین رفتن به استادیوم یا مراجعت از ورزشگاه جهت شرکت در تمرینات و مسابقات تحت برنامه‌ریزی باشگاه دچار مصدومیت جدی شوند، ممکن است قبل از تکمیل زمان سه ماهه که فرجه زمانی برای فسخ قرارداد است با تایید کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال مبنی بر جدی بودن آسیب، باشگاه می‌تواند وی را از لیست بازیکنان فصل خارج و در دو دوره زمانی نقل و انتقالات ابتدای فصل یا نیم فصل، بازیکن جدید جایگزین کند.

۳- بازیکن خارج شده از لیست تا پایان فصل مسابقاتی یا تا پایان زمانی که کمیته پزشکی وی را تحت درمان معرفی کرده است حق استخدام و بازی در هیچ یک از باشگاه‌های دیگر کشور را نخواهد داشت.

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=14568
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک