امروز

شنبه, ۲۸ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۰:۴۵ بعد از ظهر

سایز متن   /

قول وزیر اطلاعات برای آزادی دانشجویان بازداشتی

سخنگوی فراکسیون امید گفت: وزیر اطلاعات قول داد دانشجویان بازداشتی آزاد شوند.

به گزارش مشهدنیوز، بهرام پارسایی، سخنگوی فراکسیون امید مجلس در مورد پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشتی اخیر به عصر ایران گفت: «معتقدم ما تاکنون نتوانستیم اصل ۲۷ قانون اساسی را اجرا کنیم یعنی اگر دانشجویان، نهادهای مدنی و اقشار مردم راجع به موضوعی اعتراض داشته باشند، ما طبق اصل ۲۷قانون اساسی مجوزی به آنها برای بیان این اعتراض نداده‌ایم و شاید در جامعه ما هنوز نحوه اعتراض نهادینه نشده است. ممکن است گروهی اعتراض کنند و گروهی دیگر بیایند و از آن فضا سوءاستفاده کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس ادامه داد: اگر اعتراض قانونمند باشد و ما طبق قانون مجوز بدهیم و امنیت آن را تامین کنیم، مردم حرفشان را می‌زنند و ما یا مسئولان می‌شنوند یا نمی‌شنوند. اگر این شرایط فراهم نباشد ممکن است عده‌ای اعتراض کنند و عده‌ای به تبع آن ممکن است سوءاستفاده و اغتشاش کنند. دانشجویان جز گروه اول هستند یعنی ممکن است آنها معترض باشند اما هرگز اغتشاشگر نیستند. دانشگاه و دانشجویان کشور مسائل کشور را به خوبی درک می‌کنند و طبیعی است که اعتراض کنند و ما نیز باید اعتراضات آنها را بشنویم.

سخنگو کمیسیون اصل نود ادامه داد: بخشی از دانشجویانی که در حوادث اخیر دستگیر شده‌اند، جزو گروه اول هستند یعنی آنها جز اغتشاشگران نیستند و به مصلحت کشور است که آنها آزاد شوند.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس با اشاره به صحبت‌های خود با وزیر اطلاعات برای پیگیری وضعیت این دانشجویان گفت: آقای علوی نظر مساعد نسبت به آزادی دانشجویان بازداشتی داشتند و گفتند که تعداد زیادی از آنها در حال حاضر آزاد شده‌اند و قول مساعد دادند که سایر دانشجویانی نیز که در بازداشت هستند، آزاد شوند.

نماینده مردم شیراز خاطرنشان کرد: ما معتقدیم باید کرامت دانشجویان در زمان بازداشت در قالب حقوق شهروندی حفظ شود و این موضوع را نیز به آقای علوی گوشزد کردیم.»

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک