امروز

پنج شنبه, ۲۶ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۵:۰۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

قیمت مرغ ۸۰ هزار و ۵۰۰ ریال شد/ گرما و تلفات علت افزایش نرخ

 امروز (شنبه) قیمت هرکیلوگرم گوشت مرغ در محل مرغداری ها به طور میانگین ۵۴ هزار ریال، میدان بهمن ۷۱ هزار ریال و در خرده فروشی ها حداکثر ۸۰ هزار و ۵۰۰ ریال اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران روز شنبه به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: امروز قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده در محل کشتارگاه (نقدی) ۷۲ هزار ریال و تحویل به واحدهای صنفی عمده ۷۳ هزار و ۵۰۰ ریال است.
«مهدی یوسف خانی» نرخ هر کیلوگرم ران مرغ را در محل خرده فروشی ها ۷۰ هزار و ۵۰۰ ریال، سینه باکتف ۱۳۰ هزار ریال، سینه بدون کتف ۱۴۰هزار ریال و فیله مرغ ۱۷۰ هزار ریال اعلام کرد.
وی علت گرانی گوشت مرغ در روزهای اخیر را افزایش گرما و تلفات ۲۰ تا ۳۰ درصدی جوجه یک روزه و مرغ زنده عنوان کرد و افزود: افزایش دمای هوا تلفات ۱۰ تا ۱۵ درصدی مرغ زنده و همچنین کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی جوجه ریزی را سبب شد که در مجموع کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی تولید را بدنبال داشت و همین امر منجر به افزایش قیمت مرغ شده است.
یوسف خانی تاکید کرد: شرکت پشتیبانی امور دام کشور برای تنظیم بازار این محصول از هفته گذشته اقدام به توزیع مرغ منجمد با قیمت ۵۷ هزار ریال کرده است.
وی درباره بالا بودن قیمت گوشت مرغ و تخم مرغ در برخی واحدهای صنفی اظهار داشت: اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران حداکثر قیمت گوشت مرغ و تخم مرغ را اعلام می کند و این درحالیست که نرخ این محصولات در بازار مصرف به دلیل رقابت واحدهای صنفی حتی ممکن است کمتر از نرخ اعلام شده باشد.
همچنین امروز قیمت هرکیلوگرم گوشت بوقلمون ۱۳۵ هزارریال، گوشت شترمرغ بین ۳۴۵ هزارریال و هربسته نیم کیلویی بلدرچین ۷۵ هزارریال است.
براساس گزارش های میدانی خبرنگار ایرنا، قیمت هر کیلوگرم مرغ در خرده فروشی ها حدود ۸۴ هزار ریال است.
براساس اعلام اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در شنبه گذشته (دهم تیرماه) قیمت هرکیلوگرم مرغ زنده در محل مرغداری بین ۴۹ تا ۵۴ هزار ریال، کشتارگاه ۶۸ هزارریال، میدان بهمن ۶۶ تا ۶۷ هزارریال ، واحدهای صنفی عمده ۶۹ هزار و ۵۰۰ ریال و در خرده فروشی ها حداکثر ۷۶ هزار ریال بود.
حدود دو هفته گذشته ( سوم تیرماه) نیز قیمت هرکیلوگرم مرغ زنده در محل مرغداری ها ۴۷ هزار ریال، در محل کشتارگاه (نقدی) ۶۶ هزار و ۵۰۰ ریال، میدان بهمن ۶۵ هزار ریال، تحویل به واحدهای صنفی عمده ۶۸ هزار ریال و در خرده فروشی ها حداکثر ۷۴ هزار ریال بود.
سالیانه بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن گوشت مرغ در ۲۰ هزار واحد مرغداری گوشتی دارای پروانه در کشور تولید می شود که بخش عمده این محصول پروتئینی در داخل به مصرف می رسد.
در صورتی که مردم درباره قیمت یا کیفیت محصولات عرضه شده شکایتی دارند ، می توانند با شماره سامانه ۱۲۴ نظارت بر گران فروشی ها و تخلفات اصناف وزارت صنعت، معدن و تجارت و سامانه ۱۳۵ تعزیزات کشوری تماس حاصل کنند.
انتهای پیام/
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک