امروز

شنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۲:۳۰ بعد از ظهر

سایز متن   /

صادق زیباکلام:

محسن هاشمی برای شهردار شدن دو مشکل اساسی دارد

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، صادق زیباکلام در رابطه با انتخاب شهردار تهران پس از راه یابی کل لیست امید اصلاح طلبان به شورای شهر گفت: مدیران توانمندی می‌توانند شهردار شوند که شرایط و پیش‌نیازهای سیاسی را نیز داشته باشند. اولین و مهم‌ترین پیش‌نیاز این است که نامزد شهرداری، نصف به اضافه یک شورای ٢١ نفره را داشته باشد. با توجه به ترکیب نسبتا سیاسی شورای شهر، شخصی باید نامزد شهردای شود که مورد قبول اکثریت اصلاح‌طلبان شورای شهر باشد.

زیباکلام افزود: محسن هاشمی قطعا نامزد خوبی برای شهرداری تهران بود، زیرا او سال‌ها مسئولیت اداره مترو تهران را برعهده داشت و طی این سال‌ها از دو ویژگی مدیریتی یعنی تسلط به کار و سلامت اقتصادی برخوردار بوده است. اصولگرایان بسیار در پرونده مهندس هاشمی در سال‌های دور و نزدیک به دنبال سرنخ مشکل اقتصادی بوده‌اند، اما هیچ ‌مدرکی به‌دست نیاورده‌اند.

دکتر زیباکلام در پایان با اشاره به وجود دو مشکل اساسی برای شهردار شدن نفراول لیست امید اصلاح طلبان افرود: البته اگر محسن هاشمی بخواهد شهردار شود دو مشکل اساسی پیدا می‌کند. نخست اینکه خروج او از شورای شهر موجب می‌شود چمران به‌عنوان نفر ٢٢ وارد شورای شهر شود که تقریبا همه آن ۲۱ نفر فعلی ازجمله خود محسن هاشمی مخالف ورود چمران به شورا هستند. مشکل دوم این است که محسن هاشمی فرزند ارشد مرحوم آیت‌ا… هاشمی رفسنجانی است و بخش عمده‌ای از بغض و کینه‌ای که نسبت به مرحوم آیت‌ا… هاشمی هنوز هم در میان بسیاری از اصولگرایان تندرو وجود دارد، پس از رحلت ایشان هم تغییری در دیدگاهشان به وجود نیاورد. این موارد موجب می‌شود محسن هاشمی شهردار نشود و به‌عنوان رئیس شورای شهر راه توسعه تهران را در پیش بگیرد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک