امروز

چهارشنبه, ۲ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۲:۲۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

رییس‌جمهور در جمع مردم نیشابور:

مردم باید از همه چیز باخبر باشند

رئیس جمهور با بیان اینکه با فشار و تحریم نمی توان ملت ایران را تسلیم نمود، خاطرنشان کرد آنهایی که چنین عقیده ای دارند سخت در اشتباه هستند

به گزارش مشهدنیوز، دکتر حسن روحانی که در جمع مردم نیشابور سخنرانی می‌کرد با اشاره به عصر تکنولوژی و سرعت انتقال اطلاعات افزود: ما امروز تلاش می کنیم اینترنت پرسرعت را به تمام روستاهای ایران برسانیم، بعضی ها از اینترنت پرسرعت خیلی خوششان نمی آید، می گویند اینترنت بسیار کند باشد، جوری که شما اگر بخواهید به سایتی دسترسی پیدا کنید دقایق فراوان وقتتان را تلف کنید و بعد هم پشیمان شوید.

روحانی گفت: دنیای امروز دنیای سرعت است، اگر می خواهیم در کشور فساد از بین برود راهش شفافیت است. با پلیس و نیروی امنیتی تنها، نمی توانیم با فساد مبارزه کنیم، مردم باید از همه چیز باخبر باشند، باید دولت تمام اطلاعات لازم را در اختیار مردم قرار دهد

وی در ادامه افزود: همه باید باور کنیم این کشور از آنِ ملت ایران است، همه باید قبول کنیم هر اقدامی می خواهیم انجام دهیم مردم باید همراه ما باشند، فاصله با مردم ما را به جایی نمی رساند، ما در دنیای امروز نمی توانیم بگوییم که مردم ما و جوانان ما از اطلاعات بی خبر باشند. حق اطلاع حق شهروندی همه مردم ایران است.

رییس جمهور با بیان اینکه دولت دوازدهم همواره به دنبال تعامل با جهان بوده است، ادامه داد:  ما تعامل سازنده با جهان را می خواهیم اما زیر باز حرف زور و غیرمنطقی هیچ قدرت و ابرقدرتی نخواهیم رفت و  آن هایی که فکر می کنند می توانند با فشار و تحریم ملت ایران را تسلیم کنند اشتباه می کنند.

روحانی گفت: ما در مسیر ایستادگی و قدرت ملی و تحول و پیشرفت دست به دست هم این مسیر را ادامه خواهیم داد. ما باید با مردم‌مان صمیمانه و دوستانه و برادرانه و با منطق و با استدلال آن ها را در یک مسئله‌ای اگر می خواهیم قانع کنیم. لج‌‌بازی با مردم در نهایت به ضرر کشور خواهد بود.

حسن روحانی افزود: دولت دوازدهم در برابر انواع فشارها ایستادگی خواهد کرد. عهدی که با شما بستیم وفادار خواهیم بود. اگر گفتیم مسیر پیشرفت برای کشور، این مسیر را ادامه خواهیم داد. منطق ما روشن است. ما میخواهیم مردممان در رنج نباشند و در رفاه باشند. اسلام این انقلاب، سختی و رنج مردم را نمی خواهیم. دین ما دین منطق و دین آسان است که هم دنیا دارد هم آخرت. بنابراین در مسیر پیشرفت و آبادانی کشور حرکت خواهیم کرد.

وی افزود: امسال سالی است که از لحاظ بارندگی به خاطر کمبود باران و خشکسالی باید همدیگر را در فصل تابستان کمک کنیم. به منابع آبی کمک کنیم. باید مسیر کشاورزی را متحول کنیم. خوشحالم که در استان خراسان رضوی، ۳۴۰ هکتار از اراضی با کشت گلخانه‌ای امروز انجام می‌شود که ۲۰۰ هکتارش مربوط به دولت یازدهم است. امروز برای سال‌های آینده ۵۰۰ هکتار دیگر را در این استان آماده کردیم. ما راهی جز این نداریم. باید کشاورزی‌مان را متحول کنیم. باید آبیاری‌مان را متحول کنیم و شرایط را برای مشکلاتی که پیشرو‌است بتوانیم از این مشکلات عبور کنیم و همه این‌ها در سایه وحدت و اتحاد و کار و تلاش و کوشش امکان پذیر است.

رییس جمهور با اشاره به شعار ایجاد اشتغال گفت: در سال گذشته در خراسان رضوی ۱۲۴ هزار اشتغال جدید ایجاد شده است که بسیار قابل ملاحظه است. مسیر امروز ما باید مسیر رونق اقتصادی و اشتغال برای جوانان است. اگر می‌خواهیم مسیر ما پیشرفت کشور باشد، پس گفتمان‌مان را اقتصادی کنیم. با شعار اقتصادی مسائل ما حل نخواهد شد اما با گفتمان اقتصادی، می توانیم مسائل و مشکلات کشور را حل کنیم. گفتمان تحول صنعتی، تحول کشاورزی، تحول اقتصادی در این کشور باشد، حتما می‌توانیم در این مسیر پیروز شویم.

 انتهای پیام/
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک