امروز

شنبه, ۲۸ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۲:۵۶ بعد از ظهر

سایز متن   /

مطهری: رییس جمهوری سه ماه برای تکمیل کابینه فرصت دارد

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی درمورد معرفی نشدن وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری از سوی رئیس جمهوری تذکر داد که علی مطهری رییس جلسه پاسخ داد: رئیس جمهوری سه ماه برای تکمیل کابینه فرصت دارد.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز) ، محمد حسن نژاد در جلسه علنی امروز مجلس در تذکری با استناد به مواد ۲۰۴ و ۲۰۷ آیین نامه داخلی مجلس گفت: براساس آیین نامه امروز آخرین مهلت رئیس‌جمهوری برای معرفی و دفاع از وزیر پیشنهادی علوم بود.
وی افزود: براساس ماده ۳۵ آیین نامه داخلی مجلس اگر وزیری عزل شود یا به دلیل استیضاح یا استعفا از وزارت کنار رود باید رئیس‌جمهوری ظرف دو هفته وزیر پیشنهادی بعدی را به مجلس معرفی کند که هیچکدام از این موارد شامل محمد فرهادی وزیر علوم پیشین نشد، پس این موضوع که رئیس‌جمهوری با استناد به این قانون مهلت سه ماهه ای را برای خود در نظر می‌دارد تا وزیر پیشنهادی علوم را معرفی کند، درست نیست و با این اقدام، قانون و آیین نامه مجلس را زیر سوال برده است.
علی مطهری نایب رییس دوم مجلس که ریاست این جلسه را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: رئیس‌جمهور شب قبل از ارسال اسامی کابینه پیشنهادی به مجلس با اتفاق نادری مواجه شد که وزیر پیشنهادی انصراف داد.
وی ادامه داد: حرف شما از جهاتی مبنی بر فرصت دو هفته‌ای رئیس‌جمهوری جهت تکمیل کابینه درست است اما براساس تبصره ۲ ماده ۲۰۶ اگر مجلس به یک یا چند وزیر رای اعتماد نداد یا وزارتخانه‌ای به هر دلیل وزیر نداشت.
وی یادآور شد: رئیس‌جمهوری حداکثر سه ماه فرصت معرفی وزیر به مجلس را دارد و در این مدت می‌تواند سرپرست تعیین کند، بر این اساس طبق این تبصره می‌توان کار رئیس‌جمهوری را توجیه کرد.

 

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=16665
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک