امروز

شنبه, ۲۸ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۰:۴۶ بعد از ظهر

سایز متن   /

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی؛

نواب و رئیس مجلس تغییر نخواهد کرد

عضو فراکسیون امید گفت: از دوازده نفر هیئت‌رئیسه مجلس شاید دو یا سه نفر تغییر کنند وگرنه رئیس و نواب رئیس ثابت خواهند ماند.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، بهروز بنیادی اظهار کرد: براساس آخرین صحبت‌هایی که تا عصر روز گذشته انجام شد سه نفر اصلی هیئت‌رئیسه مجلس که شامل آقایان لاریجانی، پزشکیان و مطهری می‌شود مورد توافق همه فراکسیون‌ها به خصوص امید و مستقلین قرار گرفت و در این خصوص توافق نهایی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه 12 نفر در هیئت رئیسه حضور دارند و برای 9  نفر بعدی به‌طور مساوی از هر فراکسیونی سه نفر حضور خواهند داشت، بیان کرد: نهایتا تا امروز نتیجه نهایی مشخص خواهد شد ولی خود مجلس هم به همین روند رضایت داده است.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه هرچند از زمانی که آقایان پزشکیان و مطهری به‌عنوان هیئت‌رئیسه مجلس انتخاب شدند برخی گروه‌ها مخالفت‌ها و کارشکنی‌هایی داشته‌اند، بیان کرد:  به‌رغم اینکه این افراد اهدافی را دنبال می‌کردند تا وانمود کنند این افراد قدرت اجرایی و مدیریتی ندارند ولی خوشبختانه با درایت همکاران موفق نشدند.

وی با بیان اینکه مجلس مکانی سیاسی بوده و این اتفاقات قابل پیش‌بینی است، گفت: باوجود این سنگ‌اندازی‌ها اما همه از آقای مطهری و پزشکیان به جد در حال حمایت کردن هستند.

بنیادی با اشاره به اینکه برخی در تلاش بودند بعد از انتخابات 29 اردیبهشت این افراد را از کرسی ریاست مجلس خارج کنند تا بگویند هرچند مردم به افراد دیگری رأی دادند اما هنوز ما در مجلس قدرت داریم، اظهار کرد: خوشبختانه این تفکر عملیاتی نخواهد شد.

این عضو فراکسیون امید با اعلام اینکه خود آقای لاریجانی مسائل را به هیئت‌های تعاملی سه فراکسیون داخل مجلس واگذار کردند و خودشان به این مسائل ورود پیدا نکرده‌اند، افزود:  هرچند در اوایل برخی پیش‌بینی نمی‌کردند فراکسیون امید تا این حد قاطع باشد ولی فراکسیون درخواست‌هایی داشت و خط قرمزهایی برای ما مشخص بود.

وی با بیان اینکه از جمله این خط قرمزها آقای پزشکیان و مطهری بودند که اگر می‌خواستند روی این خط قرمزها دست بگذارند فراکسیون امید خودش در همه 12 پست هیئت‌رئیسه مجلس گزینه مشخص می‌کرد، گفت: بعد از اینکه این قاطعیت فراکسیون امید را دیدند متوجه شدند فراکسیون در این موضوعات با کسی شوخی ندارد و دو نائب رئیس مجلس قابل معامله با هیچ‌چیز دیگری نیستند.

این عضو فراکسیون امید با اشاره به اینکه امیدواریم امروز نتیجه‌ای که مورد رضایت همه باشد به دست بیاید، بیان کرد: اینکه برخی می‌گویند آقای لاریجانی به سمت اصولگرایان تندرو گرایش داشته من این تغییر رویه را ندیدم.

وی با اعلام اینکه خود اصولگرایان تلاش کردند به‌گونه‌ای وانمود کنند که آقای لاریجانی به سمت آن‌ها رفته در صورتیکه چنین نبوده‌ است، عنوان کرد: فراکسیون امید و مستقلین به نتیجه رسید و بر روی سه نفر هیئت‌رئیسه مجلس آقایان لاریجانی، پزشکیان و مطهری به توافق رسیده‌اند.

بنیادی با بیان اینکه فراکسیون کرد زبانان، اهل تسنن و ترک‌زبانان با آقای پزشکیان همراه و همگام هستند، افزود: آنچه فراکسیون امید در هیئت‌رئیسه مجلس در سال دوم مجلس انتظار دارد ادامه تعامل و گفت‌وگوی ملی است.

وی با اشاره به اینکه هرچند برخی شیطنت‌هایی داشتند که هیئت‌رئیسه فعلی نباشند اما خنثی شد، گفت: از دوازده نفر هیئت‌رئیسه مجلس شاید دو یا سه نفر تغییر کنند و گرنه رئیس و نواب رئیس ثابت خواهند ماند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی افزود: در گفتمانی که خود آقای روحانی در عدالت اجتماعی، فقرزدایی، رشد کشور و شاخص‌های پیشرفت کشور و جذب سرمایه‌گذاری مطرح کردند و مجلس هم آن‌ها را تدوین و ابلاغ کرده دولت باید در همان مسیر حرکت کرده و مجلس هم برای برنامه‌ای که خودش نوشته باید پای‌کار باشد.

وی با اعلام اینکه نمایندگان دارای عقلانیت و هوش سیاسی کامل هستند و می‌دانند کجا باید دولت را کمک کرده و در کجا انتقاد دلسوزانه کنند، بیان کرد: هیچ نماینده مجلسی درصدد سنگ‌اندازی و مانع‌تراشی نیست، بلکه همه دوست دارند هرچه زودتر مشکلات کشور مرتفع گردد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک