امروز

چهارشنبه, ۲ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۲:۱۴ قبل از ظهر

سایز متن   /

واکنش نجفی به حواشی برنامه بزرگداشت روز زن شهرداری تهران

شهردار تهران در پاسخ به حواشی ایجاد شده در خصوص عدم رعایت شئونات اسلامی در برنامه روز گذشته بزرگداشت روز زن که در برج میلاد تهران برگزار شده بود، گفت: انتقاداتی که وارد شده در حدی درست بوده و بهتر بود که آن بخش از برنامه که از دختربچه‌ها استفاده کرده بودند، برگزار نمی‌شد.

به گزارش مشهدنیوز، محمدعلی نجفی در حاشیه آئین گشایش بوستان نفس در جمع خبرنگاران گفت: روز گذشته مراسمی برگزار شد که بخشی از برنامه ممکن است اشکالاتی داشته باشد و انتقاداتی به آن وارد بوده، من هم در مورد این موضوع انتقاد کردم و خواستم که گزارشی ارائه شود. البته کسانی که برنامه ریزی کرده بودند برای این مراسم اعلام کرده‌اند که آن بخش از برنامه که در آن از دختربچه‌ها استفاده شده بود سنشان همه زیر هشت سال است.

وی افزود: به این ترتیب از نظر شرعی اشکالی وجود نداشته البته بهتر بود که این قسمت از برنامه اجرا نمی‌شد. من خودم این موضوع را قبول دارم.

شهردار تهران در خصوص تشویق اجرا کنندگان این برنامه در مراسم دیروز و انتقادات حول این موضوع گفت: من هنرمندانی که برنامه هنری اجرا کردند را تشویق کردم. در مورد دختربچه‌هایی که در برنامه استفاده شده بودند همگی زیر ۹ سال بودند. چه دلیلی دارد من این برنامه را ترک می‌کردم. برنامه‌ای که برای بزرگداشت روز زن و حضرت فاطمه زهرا (س) بود و ۲۰۰۰ نفر از کارکنان شهرداری تهران در این مراسم حضور داشتند. من به احترام این افراد در این برنامه شرکت کرده بودم.

شهردار تهران تاکید کرد: مقرر بود که من پس از برنامه هنری به سالن برسم اما با توجه به تأخیر در آغاز برنامه به جای ساعت ۹ ساعت ۱۰:۱۵ برنامه آغاز شد لذا در زمان اجرای برنامه هنری من در سالن بودم.

وی تصریح کرد: به نظر من در عین حال که انتقاداتی به اجرای برنامه وارد است بهتر بود که این قسمت از برنامه حذف می‌شد اما دلیلی برای ترک مراسم برای من نبود.

وی در خصوص ابلاغ در مجموعه شهرداری تهران برای رعایت شئونات اسلامی در اجرای مراسم‌ها گفت: قبلا گفتیم و از این به بعد هم می‌گوییم که در عین حالی که باید مراسم عید و شادی را پاس بداریم باید پایبند به ارزش‌ها و شئون اخلاقی و فرهنگی به عنوان یک ضرورت نیز داشته باشیم. بنابراین پس از اجرای این برنامه با توجه به اینکه عده‌ای ایرادات و انتقاداتی مطرح کرده بودند مجددا تاکید کردم که در هر برنامه شهرداری چه جشن‌های ملی و چه مذهبی باید شئونات اسلامی به طور کامل رعایت شود.

نجفی ادامه داد: در مورد این مراسم هم علاوه بر اینکه تذکر داده‌ام درخواست کردم گزارش مکتوبی داده شود که این گزارش در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: http://mashhadnews.ir/?p=20780

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک