امروز

پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۶:۴۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی در آستانه هفته تامین اجتماعی اعلام کرد

ورود بیمه‌های تکمیلی به بیمارستان‌های تامین اجتماعی

مدتی است شمار بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی از مرز ۴۲ میلیون نفر گذشته و مهم‌ترین ماموریت این سازمان در کنار پرداخت مستمری، رسیدگی به امور درمانی این افراد است.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، سازمان تامین اجتماعی در کنار ۷۷ بیمارستان و ۲۸۴ مرکز سرپایی اختصاصی خود که از آن تحت عنوان مراکز ملکی یاد می‌کند با بسیاری از مراکز بخش خصوصی و دانشگاهی طرف قرارداد است و ۹۰۱۰ تخت فعال در بخش درمان غیرمستقیم دارد و موفق شده ضمن همراهی با طرح تحول سلامت در دولت یازدهم، طرح‌های بزرگی همچون حذف دفترچه‌های کاغذی و استقرار نظام ارجاع داخلی را پیش برد.

مهدی درخشان با بیان این که بیش از ۴۲ میلیون نفر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند، اظهار کرد: اولین خدمتی که یک بیمه شده از ساعات ابتدایی تحت پوشش قرار گرفتنش دریافت می‌کند، درمان است و معمولا مواردی چون بازنشستگی، کمک هزینه ازدواج، غرامت نقص عضو و غیره در سال‌های بعدی اتفاق می‌افتد.

وی افزود: خدمات درمانی در سازمان تامین اجتماعی به دو شیوه‌ مستقیم و غیرمستقیم ارائه می‌شود. هرچند در بسیاری از کشورها معمولا بیمه‌ها بخش زیادی از خدمات خود را برون سپاری کرده و از طریق عقد قرارداد انجام می‌دهند، اما ما خدمات قابل توجهی را از طریق مراکز ملکی خود به صورت رایگان به بیمه شدگان ارائه می‌کنیم.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان این که در کنار عقد قرارداد و خرید خدمات از مراکز دانشگاهی و دولتی، بخش اعظمی از مراکز بخش خصوصی نیز با سازمان تامین اجتماعی قرارداد دارند، گفت: در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی دارای ۷۷ بیمارستان ملکی است که خدمات رایگان ارائه می‌دهند. همه خدمات با هر هزینه‌ای در مراکز ملکی رایگان هستند، به عنوان مثال بیماری داریم که ۱۵ میلیون تومان هزینه پروتز وی می‌شود اما برایش رایگان عمل جراحی انجام می دهیم، صورت حساب‌های ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی هم داریم که همه برای بیمار رایگان هستند.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی درباره‌ حضور بیمه‌های تکمیلی در بیمارستان‌های تامین اجتماعی، بیان کرد: باید بیمه‌های تکمیلی به سمت بیمارستان‌های تامین اجتماعی بیایند. البته شخصی که بیمه تکمیلی دارد، انتظارش برای دریافت خدمات مطلوب‌تر بالاست و معمولا به سمت بیمارستان‌های خصوصی می‌رود. به همین خاطر بیمه‌های تکمیلی هم به سمت بیمارستان‌های ما نمی‌آمدند، اما اکنون با ارتقای هتلینگ بیمارستانی که انجام دادیم این امکان فراهم شده و بیمه‌های تکمیلی رغبت پیدا کردند که وارد قرارداد با بیمارستان‌های ما شوند.

درخشان ادامه داد: ارتقای هتلینگ در سال گذشته در ۴۲ بیمارستان انجام شد و امسال نیز مراحل بعدی آن تکمیل می‌شود. ما ظرفیت‌های خالی هم در بیمارستان‌ها داریم و تلاش می‌کنیم از این فضای خالی استفاده کنیم تا درآمدزایی ناشی از آن وارد چرخه ارتقای بیمارستانی شود.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی به نوسازی و بازسازی تجهیزات پزشکی در سال ۱۳۹۵ اشاره کرد و گفت: در سال ۱۳۹۵ چهار دستگاه ام. آر.آی راه‌اندازی کردیم، در مجموع در چهار ساله دولت یازدهم ۲۰ دستگاه سی تی اسکن و هشت دستگاه ام. آر .آی نصب شده است که معادل ۱۲ سال قبل از آن است.

درخشان با بیان اینکه جایگزینی آمبولانس‌های فرسوده را نیز دنبال کردیم، گفت: در سه سال گذشته ۲۰۰ آمبولانس خریداری کردیم که معادل ۲۰ سال قبل از آن است و مراکز را بی‌نیاز کرد؛ به طوری که امسال اعلام نیازی از سوی مراکز برای آمبولانس‌ها نداشتیم و خودمان پنج دستگاه آمبولانس را در سال ۹۶ برای پنج استان درنظر گرفتیم.
انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک