امروز

جمعه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۸:۴۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

وضیح رئیس دانشکده زبان‌های خارجی دانشگاه تهران درباره یک تجمع

در پی تجمع اعتراضی تعدادی از دانشجویان دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران در حاشیه همایش “الگوهای نظم منطقه‌ای در جهان پساداعش” رئیس این دانشکده در توضیح علت این تجمع،‌ گفت: در پی بستن یکی از درب‌های فرعی پردیس شمالی دانشگاه تهران عده‌ای از دانشجویان با برگزاری تجمع خواستار عبور و ورود از درب موقت به دانشکده شدند.

به گزارش مشهدنیوز، دکتر علیرضا ولی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: پردیس شمالی دانشگاه تهران در گذشته پردیس نبوده و دانشکده‌های زیادی نیز در این محل وجود نداشت،‌ اما امروزه دانشکده‌های جدیدی در قالب پردیس شمالی وجود دارند که دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران نیز در این پردیس قرار گرفته است.

وی در ادامه تصریح کرد: علت اعتراض تعدادی از دانشجویان در حاشیه همایش “الگوهای نظم منطقه‌ای در جهان پساداعش” که با حضور دکتر ظریف وزیر امور خارجه در دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران برگزار شد، این بود که چرا درب فرعی ورودی این دانشجویان بسته شده است. در واقع این پردیس دو درب شمالی و جنوبی داشت که مدتی نیز درب فرعی برای دانشجویان در نظر گرفته شده بود اما پس از مدتی به دلایل مسائل امنیتی بسته شد.

 رئیس دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی در دانشگاه تهران تاکید کرد: اگر به تعداد درب‌های پردیس مرکزی دانشگاه تهران توجه کنیم، این دانشگاه سه درب اصلی برای ورود و خروج دانشجویان وجود دارد. بنابراین نمی‌شود انتظار داشت درب‌های زیادی در پردیس شمالی دانشگاه ایجاد شود،‌ ضمن اینکه درب فرعی به صورت موقت باز گذاشته شده بود.

دکتر ولی‌پور خاطرنشان کرد: بستن درب فرعی پردیس شمالی دانشگاه تهران یک تصمیم مدیریتی بود و نمی‌شود انتظار داشت هر دانشکده‌ای برای خود دربی فرعی داشته باشد، ضمن اینکه فاصله درب فرعی با درب‌های اصلی پردیس در حد چند دقیقه بوده است. بنابراین چند نفر از دانشجویان دانشگاه تهران که به این موضوع اعتراض داشتند در حاشیه مراسم تجمع اعتراضی برگزار کردند.

وی تاکید کرد: دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی هیچ محدودیتی برای صدور مجوز به انجمن‌های علمی دانشجویی ندارد و تقریبا براساس قانون تمامی گروه‌های تحصیلی حق تشکیل انجمن‌های علمی را دارند،‌ فقط باید دانشجویان شرایط عضویت در این انجمن‌ها را داشته باشند که داشتن معدل بالای ۱۷ ، عدم مشروطیت تحصیلی و ترم آخر تحصیلی نبودن از مهم‌ترین این شرایط است.

دکتر ولی‌پور در پایان خاطرنشان کرد: ضوابط و مقررات صدور مجوز برای انجمن‌های علمی بر عهده دانشکده‌ها نیست و این قواعد بین همه دانشگاه‌ها یکسان است، بنابراین ما با فعالیت این انجمن‌ها مخالفتی نداریم ضمن اینکه داشتن تعداد انجمن‌های علمی بیشتر برای ما افتخار است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: http://mashhadnews.ir/?p=20153

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک