امروز

یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۳:۲۲ قبل از ظهر

سایز متن   /

پایتخت و چهار استان دیگر در آستانه خاموشی

معاون همانگی توزیع شرکت توانیر گفت: با توجه به اینکه طبق اعلام سازمان هواشناسی از هفته آینده یک موج گرمای هماهنگ وارد کشور می‌شود، در استان‌های تهران، خوزستان، مازندران، کرمانشاه و ایلام در صورت عدم رعایت مدیریت مصرف شاهد خاموشی خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، محمودرضا حقی‌فام  با بیان اینکه ورود موج گرمای هماهنگی در کشور می‌تواند مشکلاتی را برای تأمین برق ایجاد کند، اظهار کرد: زمانی که یک قسمت از کشور به طور مثال شمال کشور و یا جنوب کشور گرم شود مشکلی برای تأمین برق به وجود نمی‌آید، اما زمانی که موج گرما به صورت هماهنگ در سراسر کشوروارد شود نگرانی برای تأمین برق بوجود می‌آید.

وی ادامه داد: در حال حاضر این نگرانی وجود دارد که میزان بار مورد درخواست شبکه سراسری همزمان در تمام کشور افزایش پیدا کند، لذا انتظار ما این است که از روز شنبه تا آخر هفته به خصوص چهار روز آخر که با یک رشد بار فزاینده روبرو خواهیم شد مردم به مدیریت مصرف توجه بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه علاوه بر نگرانی برای تأمین برق نگرانی برای ایجاد فشار و مشکل برای آسیب رسیدن به شبکه وجود دارد، عنوان کرد: ممکن است در هفته آینده شبکه دچار افت ولتاژ شود و یا ظرفیت خطوط و ترانسفورماتورها اجازه تأمین برق را به طور کامل ندهد.

وی تأکید کرد:‌ تمام تلاش ما این است که نگذاریم وجود بار انرژی زیاد در شبکه موجب آسیب به تجهیزات برقی شود اما برای این کار آنچه بیش از اندازه احساس می‌شود مدیریت مصرف است. به طوری که می‌توان گفت با ۴۰۰۰ مگاوات مدیریت مصرف از سوی مشترکان خانگی و تجاری این مشکل به طور کامل برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای مدیریت مصرف در بخش صنایع، عمومی و کشاورزی گفت: براساس اقدامات صورت گرفته تاکنون ۴۰۰۰ مگاوات در این بخش‌ها مدیریت مصرف صورت گرفته و بیش از این نیز امکان فشار به این بخش‌ها وجود ندارد بنابراین انتظار داریم که بخش‌های خانگی و تجاری در این زمینه کمک کنند.

وی با بیان اینکه بیشترین تمرکز بخش خانگی باید درپیک روز یعنی از ساعت ۱۲ ظهر تا چهار بعدازظهر باشد، اظهار کرد:‌ اگر مشترکان بتوانند در این ساعات میزان مصرف خود را به حداقل برسانند مشکلی برای تأمین برق وجود نخواهد داشت.

به گفته وی بیشترین نگرانی‌ها برای استان تهران و خوزستان است چرا که اگر مدیریت مصرف در این دو استان صورت نگیرید احتمال خاموشی دراین مناطق بسیارزیاد است.

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=16405
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک