امروز

پنج شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۱:۰۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

/روز قدس روز اسلام است/

لاریجانی: پدیده‌ای شوم‌تر از ایجاد رژیم صهیونیستی نداریم

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مساله حمایت از فلسطین هم یک وظیفه اسلامی است و هم وجه مهم دیگر این موضوع این است که رژیم اسرائیل مادر تروریسم است.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، علی لاریجانی در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه روز قدس اظهار کرد: بار دیگر مردم در روز قدس به ندای امام لبیک گفتند و صحنه باشکوه دینی را در مقابل ظلم و استکبار به رخ جهانیان کشاندند.

وی افزود: پدیده‌ای شوم‌تر از ماجرای ایجاد رژیم صهیونیستی نداریم، هم ایجاد آن و هم شکل دهی آن در جنایاتی که مرتکب شده‌اند که نمونه آن کشتار غزه،‌ صبرا و شتیلا و آواره نمودن یک ملت از سرزمین خود است که در تاریخ نظیر ندارد.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: تاسیس این رژیم نقطه آغاز ماجراجویی‌های گسترده در خاورمیانه شده است؛ تا امروز که دست این رژیم در حمایت از تروریست‌ها علنی شده و کل کشورهای اسلامی را درگیر کرده،‌ لذا مسلمانان با پدیده‌ای تبهکار به نام صهیونیسم مواجه هستند که گرچه خود را متکی بر یهود کرده، اما یک دستاویز و یک دسیسه استعماری حقیقت این مساله است که قدرت های بزرگ در آن دست داشته‌اند تا ملت مسلمان را درگیر کنند.

لاریجانی افزود: ملل یهود در ایران زندگی می‌کنند و از صهیونیست‌ها بیزارند. در جهان هم یهودیانی هستند که صهیونیست‌ها را محکوم می کنند. این که امام (ره) بارها فرمودند مسلمانان متحد شوید و دست جنایتکاران چپ و راست که در راس آنها آمریکا است،‌ قطع و اسرائیل را ریشه کن کنید، از آن جهت است که استعمارگران یک غده سرطانی در منطقه را ایجاد کرده‌اند تا مسلمانان را برای همیشه درگیر نگه دارند.

وی خاطر نشان کرد: امروز هم با چنین پدیده‌ای مواجه هستیم؛ صهیونیست یک جنبشی است که هدف آن بازگرداندن یهودیان به وطن خود که به دروغ آن را فلسطین می‌دانند، است.

رئیس نهاد قانونگذاری در ادامه یادآور شد: این اصطلاح تا قرن ۱۹ مطرح نبود و پس از کنگره اول صهیونیزم در سال ۱۸۹۷ در شهر بال عملا به این نظریه سامان دادند و به مرور شکل اجرایی پیدا کرد. پس از آن هرتزل در کنگره اول ایجاد آن را مطرح و به دنبال آن اعلامیه بالفور توسط انگلیس صادر شد و عملا به جنبش سازمان یافته تبدیل شد.

وی ادامه داد: حالا چگونه این نظریه شکل گرفت و ادعا کردند که قوم یهود قوم برتر است، صهیونیست‌ها با دست آویز کردن عباراتی از تورات که یهود را قوم برگزیده و خاص معرفی می‌کند برداشتی درست کرده اند که مقصود از برگزیدگی قوم یهود همان قوم برتر است و به طوری این معنا را گسترش دادند و حتی ترویج کردند که برتری قوم یهود ربطی به خیر و شر ندارد.

لاریجانی در ادامه بیان کرد: بن‌گوریون که بعدا نخست وزیر شد می‌گفت دولت اسرائیل دولتی است که بر قوم گنج تسلط دارد و به همین دلیل توانایی آن را دارد که راهنمای همه ملت‌ها باشد و آن را بر سر محور متکی کرد.

رئیس قوه مقننه افزود: به نظر او باید یهودیان به سرزمین موعود مهاجرت کنند لذا می‌گوید اقامت در این سرزمین به منزله ایمان است زیرا کسی که در سرزمین اسرائیل زندگی می کند، می تواند مومن شمرده شود و آن کسی که بیرون از این سرزمین است انسانی است که هیچ خدایی ندارد. دوم ایجاد ارتش دفاعی اسرائیل برای این امر با یهودیانی که در اروپای شرقی بودند گروه ‌های کشتار جمعی را آموزش و سازماندهی کردند. همین‌ها اولین گروه‌هایی بودند که کوچ کردند به اسرائیل تا با جنایات وحشیانه،‌ رعب و وحشت در فلسطینیان ایجاد کنند و سوم نبوغ یهودیان بود که این فکر را ترویج کردند که یهودیان از نبوغی برخورداند که می‌توانند دنیا را اداره کنند.

رئیس قوه مقننه همچنین اظهار کرد: حال سوال این است این قوم برتر چند نفر هستند. تمام آمارهایی که در طول یکصد سال گذشته از آنها در دست است همیشه بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون آنها را تخمین زده‌اند.  با این عده می‌خواهند دنیا را اداره کنند اما ادعای آنها این است که باید تمام مراکز تصمیم گیری دنیا را در کنترل در آورند.

لاریجانی گفت: به همین جهت است که پدیده صهیونیسم یک پدیده شیطانی توسعه گرا در سطح بین المللی  است که اختصاص به این منطقه ندارد بطوری که نماینده کنگره صهیونیسم اعلام کرد که اسرائیل بزرگ سرزمین بدون مرز است و مرزهایی که تصور می‌کردند در این حدود بود که یک کشور پهناور که یک طرف مرز آن در غرب به کشور سوئیس و در شرق به خاک عراق می‌رسد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار کرد: بن‌گوریون که زمانی وزیر خارجه و بعد نخست وزیر شد، می‌گفت حدود کشور اسرائیل از نیل تا فرات است. لذا دایره صهیونیسم محدود به یک جغرافیا نیست گرچه آنها بهانه دروغین درست کرده اند که فلسطین زادگاه اصلی یهود است، لذا بر این اعتقاد بودند که باید دولتی ایجاد کنیم که با کمک یک دولت بزرگ غربی تا توفیق پیدا کنیم.

وی در ادامه گفت: در سال ۱۹۱۷ سران صهیونیزم با صدور بیانیه بالفور توسط وزیر خارجه انگلیس عملا کانون ملی یهود را تاسیس کردند و فعالیت آن در خاورمیانه آغاز شد، این اعلامیه بالفور چیست؟ در این اعلامیه وزیر خارجه انگلیس خطاب به رئیس سازمان ملل بسیار خوشبختم که از طرف دولت پادشاه انگلیس اعلامیه زیر مبنی بر موافقت خواست صهوینیست ها که از طرف کابینه انگلیس به تصویر رسیده به اطلاع برسانم، دولت انگلیس تاسیس وطن  ملی یهود در فلسطین را موافق تلقی کرده و برای رسیدن به این هدف مساعی خود را به کار می گیرد.

لاریجانی گفت: سوال این است که چرا انگلیس این کار را کرد؟ در حالی که قیمومیت بر فلسطین هم دارد. هرتزل که از بنیانگذاران صهیونیست است مطلبی دارد در نامه ای که به وزیر خارجه انگلیس می‌نویسد تا حدی این موضوع را روشن می کند. او می‌گوید دسته ها و مهاجران از شرق اروپا می‌رسند و اگر درهای مهاجرت به سوی فلسطین را باز نکنیم همه مردان و زنان  و کودکان با کوله بارهایشان را در منطقه شرق لندن در برابر خویش خواهیم دید؛ البته این یکی از دلایل است

لاریجانی ادامه داد: دلیل مهم تر این است با تاسیس چنین حکومتی زمینه سرگرم سازی ملل مسلمان منطقه و درگیر نمودن آنان را باعث شود و امکان چپاول این کشورها را به دولت های قدرتمند  می دهد. همه می‌دانند ابتدا که بحث مهاجرت یهودیان مطرح بود کشور اوگاندا انتخاب شد اما بعد منصرف شدند به سمت فلسطین. هرتزل می گوید فلسطین بهترین جایی است یهودیان می توانند بروند. چون به محض اینکه نام آن را به میان اروند خاطرات تاریخی گذشته نزد یهودیان زنده می شود و همین خاطرات باعث تحریک و تشویش آنان می شود. بر این اساس یک داستان هایی درست کرده اند که قوم یهود اولین گروهی بودند که به فلسطین آمدند و ساکنان اصلی فلسطین محسوب می‌شوند.

رئیس قوه مقننه با اشاره به سابقه تاریخی سرزمین فلسطین اظهار کرد: این ادعا که یهود صاحبان اصلی سرزمین فلسطین بودند از دروغ هایی است که بر سلطه صهیونیست ها مطرح کرده اند. اما اینکه چرا مسلمانان نسبت به مساله فلسطین حساس هستیم به این دلیل است که قدس قبله نخستین مسلمانان است بطوری که پیامبر در دورانی که در مکه عبادت می کردند طوری قیام می کردند که رو به بیت المقدس و کعبه میان او و بیت المقدس بود.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک