امروز

شنبه, ۲۸ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۲:۵۵ بعد از ظهر

سایز متن   /

 پرسپولیس- طارمی؛ فقط دو راه حل

مهاجم جنوبی با توجه به درخشش در ترکیب پرسپولیس و تیم ملی این روزها مورد توجه مشتریان خارجی است و البته مسوولان باشگاه تا به این لحظه با آن مخالف هستند.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، مهدی طارمی با عملکرد کم نوسان در دو فصل اخیر اکنون به شرایطی دست یافته که مشتریان خوبی از کشورهای قطر، چین، کرواسی، اسکاتلند، یونان و … را خواهان خود می‌بیند و البته خودش نیز بی‌میل نیست فضای فوتبال خارج از ایران را تجربه کند.
طارمی که به واسطه دو فصل متوالی کسب عنوان آقای گلی و حضور باثبات و موفق در ترکیب تیم ملی توانسته نظر تیم‌های خارجی را به خود جلب کند، اکنون در شرایطی قرار دارد که به واسطه صعود تیم ملی ترجیح می دهد در فصل بعدی فوتبال خود را خارج از ایران دنبال کند.
با این حال مسوولان پرسپولیس تا به این لحظه مخالفت خود را با این انتقال عنوان کرده اند و نمی‌خواهند ستاره شماره یک خود را به سادگی از دست بدهند. مگر اینکه پیشنهادی جالب توجه هم از نظر مالی و هم از نظر کیفی برای این بازیکن باعث شود تا آنها شرایط دیگری را در نظر بگیرند.
جدی‌ترین پیشنهاداتی که این روزها برای مهدی طارمی منتشر شده مربوط به حضورش در لیگ قطر، لیگ چین، یونان و اسکاتلند است که البته خود طارمی بیشتر تمایل دارد حضور در فوتبال اروپا را بعد از ناکامی فصل گذشته در عقد قرارداد با ریزه اسپور تجربه کند.
مهمترین مساله اما بی میلی باشگاه برای جدایی این بازیکن است؛ آنها با توجه به صعود به مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان امیدوارند با ادامه درخشش این بازیکن و قراردادی که یک سال دیگر از آن باقی مانده، او را در ترکیب خود حفظ کرده و در مسیر و هدفی که در پیش گرفته‌اند گام بردارند.
طارمی اما دورنمای خود برای فصل آینده را ابتدا حضور در لیگی در سطح حرفه‌ای فوتبال اروپا قرار داده تا هم از نظر مالی و هم کیفی تاثیر مثبتی در فصل منتهی به جام جهانی برای او به همراه داشته و از حواشی نیز دور باشد. این اتفاق البته می‌تواند با بررسی جوانب همکاری دو طرفه بین باشگاه و طارمی به بهترین شکل مدیریت شده و هم پرسپولیس از این اتفاق سود ببرد و هم طارمی را به خواسته خود برساند.

 

قرارداد یکساله

مهاجم شماره یک پرسپولیس یک فصل دیگر با این باشگاه قرارداد دارد. مساله‌ای که هر نوع تصمیمی را منوط به صدور مجوز از باشگاه قرار می دهد. مدیران پرسپولیس ابتدا به دنبال این هستند تا با جلب رضایت او، به بهترین شکل از فرصت باقی مانده قرارداد طرفین سود ببرند. بعید نیست مسوولان پرسپولیس در وهله اول به انتقال قرضی او رضایت داده و بعد از تمدید قرارداد با این بازیکن مجوز جدایی او با مبلغ رضایتنامه‌ای کمتر را صورت دهند.
میل به پیشرفت
طارمی اما همانطور که گفته شد در این فصل برنامه خود را روی لژیونر شدن قرار داده است. با توجه به پیشنهاداتی که به دست او رسیده او اولین گزینه خود را روی حضور در فوتبال اروپا قرار داده تا از پیشنهادات چینی و قطری خود علیرغم تامین مالی مناسب عبور کند. مهاجم جنوبی سرخپوشان که در سه فصل اخیر با جهشی خیره کننده از نظر فنی و کیفی توانسته به یکی از برترین بازیکنان این تیم تبدیل شود اکنون رویای بزرگتری را در سر می‌پروراند که می‌تواند سرنوشت او با پیراهن سرخ را دچار تغییراتی در این فصل کند.
باشگاه و نیاز به توجیه اقتصادی
همانطور که گفته شد اکنون یک فصل دیگر از قرارداد با مهدی طارمی باقی مانده و با توجه به سال منتهی به جام جهانی و عملکرد مهدی طارمی، حضور او در فوتبال اروپا در فصل آینده نیز غیرقابل تصور نیست. در صورتی که طارمی برنامه حضور در فوتبال اروپا را در فصل آینده قرار دهد، این باشگاه با توجه به پایان قراردادش هیچ تملکی نسبت به او ندارد و اتفاقی همچون فصل گذشته برای آنها رخ خواهد داد. باشگاه اکنون می‌تواند با توجه به درخواست خارجی برای مهاجم خود با دریافت مبلغی مناسب از ترانسفر او، به سود اقتصادی دست یابد و از منبع رضایتنامه او با خریدی جدید نیاز خود را نیز برطرف کند. روش دیگر نیز تمدید قرارداد با این بازیکن و صدور رضایتنامه قرضی او با مبلغی پایین تر است که ضمن سودآوری برای باشگاه، همچنان او را در تملک این تیم قرار خواهد داد تا در پایان جام جهانی در صورت دریافت پیشنهادی بهتر نیز در سود انتقال بعدی‌اش سهیم و البته تصمیم گیرنده باشد.

 

در این مسیر و اتفاقاتی که طی دو هفته آینده به شکلی جدی‌تر در خصوص انتقال احتمالی این بازیکن شکل خواهد گرفت البته بار دیگر هواداران و واکنش آنها نسبت به این موضوع در درجه اول قرار دارد. طارمی که رابطه مناسبی با هواداران علیرغم برخی مشکلات و انتقادات یک طرفه از سوی آنها داشته، نگران اتفاقی است که در صورت تصمیم برای جدایی‌اش از سوی آن در پیش گرفته شود و این مساله برای باشگاه نیز وجود دارد که در صورت صدور مجوز انتقال این مهاجم محبوب و هر گونه ناکامی و خلا احتمالی از جانب او زیر فشار هواداران قرار گیرد. با این حال پرسپولیس همواره نشان داده فضا و امکان پیشرفت برای هر بازیکنی را خواهد داشت و آنها بارها با ترانسفر ستاره‌های خود ستاره‌ای نوظهور دیگر را کشف و مورد بهره‌برداری قرار داده‌اند.
در نهایت باید دید طی دو هفته آتی که گفته می‌شود زمزمه جدایی و حضور مهدی طارمی در تیمی معتبر نهایی خواهد شد، این مساله چگونه بین طرفین مدیریت می‌شود و طارمی نیز قادر خواهد بود به درخشش خود در اروپا نیز همچون ایران ادامه دهد یا خیر. هرچند همانطور که گفته شد در شرایط فعلی باشگاه پرسپولیس به شدت مخالف جدایی و از دست دادن ستاره تیم خود است و برنامه ویژه‌ای برای موفقیت در فصل آینده در نظر گرفته است.

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=15081
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک