امروز

سه شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۹:۰۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

طبق قول مساعد هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران؛

پروازهای فرودگاه بیرجند طی فرآیند ۱۰ ساله ورود ناوگان جدید به کشور افزایش می‌یابد

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی گفت: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برای افزایش پروازهای فرودگاه بیرجند طی فرآیند ۱۰ ساله ورود ناوگان جدید به کشور قول مساعد داد.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، هادی سلامی اظهار داشت: در برنامه زمستانه ۹۶ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر قول مساعد جهت افزایش پروازهای فرودگاه بیرجند را داده است که البته  برای این امر باید مقدمات و برنامه‌ریزی‌هایی در تهران انجام و محقق شود که در این راستا قول‌هایی گرفته شده است و امید است تا آبان ماه سال جاری عملیاتی شود.

وی افزود: با توجه به اینکه شرکت هواپیمای جمهوری اسلامی ۴ فروند ATR به مجموعه ناوگان خود اضافه کرده و قبلا نیز ۳ فروند ایرباس به مجموعه ناوگان اضافه شده بود این فرایند خرید هواپیماها  همچنان ادامه پیدا می‌کند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی بیان کرد: در این راستا  در جلسه‌ای که در تهران داشتیم برنامه‌ریزی پروازهای فرودگاه بیرجند را تا افق ۱۰ ساله به طور کامل مورد بررسی قرار دادیم به نحوی که کاملا مشخص است در سال ۹۷، ۹۸ و… تا ۱۴۰۶ نیازهای فرودگاه بیرجند به چه میزان است و به جهت افزایش پروازها چه پیش‌بینی‌هایی انجام شده است.

سلامی با بیان اینکه فرآیند افزایش پرواز یک فرآیند طولانی است تصریح کرد: در این راستا می‌توان گفت از ابتدای دولت تدبیر و امید پروازهای فرودگاه بیرجند از ۱۱ پرواز (رفت و برگشت) به ۱۶ پرواز ارتقاء یافته است.

وی خاطرنشان کرد: مسلماً افزایش پرواز با شرایط تقاضای منطقه مطابقت داده می شود و ما نمی‌توانیم به صورت ناگهانی افزایشی داشته باشیم که باعث خالی ماندن صندلی‌ها، دلسردی ایرلاین ها و نهایتاً کنسلی پروازها شود بنابراین باید روند افزایش‌ها به صورت منطقی و گام به گام باشد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی با بیان اینکه در برنامه‌ریزی ۱۰ ساله ما، برای سالهای متعدد با ایرلاین مربوطه قول‌هایی گرفته شد تا مشخص شود در هر سال چه تعداد افزایش برای استان داشته باشند یادآور شد: در سال پنجم طرح افزایش پروازهای بیرجند به عدد ۲۴ پرواز (رفت و برگشت) تنها از شرکت هواپیمایی ایران ایر خواهیم رسید که این نوید بسیار خوبی برای مردم منطقه است.

سلامی اظهار داشت: تاکنون با سایر ایرلاین‌ها نیز جلساتی داشته‌ایم و بنا به دستور رئیس سازمان هواپیمایی کشور مقرر شد از ۶ ماهه دوم یک ایرلاین دیگر نیز جهت سرویس‌دهی به هم استانی‌ها  اضافه شود.

وی افزود:  هدف از هماهنگی با ایرلاین دیگر این است که برخی از مسیرهایی را که شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر و ماهان انجام نمی‌دهند توسط این ایرلاین‌ها پوشش داده شود.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی با بیان اینکه پیگیری‌هایی انجام شد تا بتوانیم از وجود هواپیمای  ATR به صورت بیس استفاده کنیم گفت: به دلیل اینکه فاصله ATR  تا مرکز کشور بسیار طولانی است نمی‌توان از این نوع هواپیما در مسیر تهران استفاده کنیم اما این قول توسط مسئولین هواپیمایی ایران‌ایر داده شد تا از هواپیمای Air Bus 321 و Boing 737 Max که در برنامه خرید کشور است برای فرودگاه ما استفاده کنند که پروازهای بیرجند را به مرکز کشور و همچنین نقاط دورتر میسر سازد.

سلامی بیان کرد: برای پروازهای نزدیک برد فرودگاه بیرجند مانند پرواز مشهد، زاهدان و شهرهای اطراف نیز باید از  هواپیماهای کوچکتر مثل ATR   استفاده شود که امید است بتوانیم در جهت استفاده از این نوع هواپیما در آینده نزدیک به توافق برسیم.

وی با بیان اینکه وظیفه اصلی فرودگاه ایجاد زیرساخت است و افزایش پروازها به عهده استانها، شرکت‌های هواپیمایی و بخش خصوصی است خاطرنشان کرد: این زیرساخت‌ها در سال‌های اخیر پیشرفت بسیار خوبی در بحث‌های ایمنی، نصب دستگاه‌ها و سیستم‌های کمک ناوبری و ارتباطی مختلف، گرفتن گواهینامه‌های متعدد برای فرودگاه، نصب چراغ‌های روشنایی باند و کنسول‌های برج مراقبت داشته است که باعث شده است فرودگاه بیرجند از نظر ایمنی و استانداردها ارتقاء یابد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی یادآور شد: امید است با روند خرید هواپیماها شاهد افزایش پروازها برای استفاده مسئولان و مردم شریف استان و در نتیجه رونق اقتصادی استان خراسان جنوبی شویم.

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=13822
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک