امروز

چهارشنبه, ۲ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۰:۰۲ قبل از ظهر

سایز متن   /

پسوند “جاده مرگ” از محور کاشمر به شادمهر حذف می‌شود؟

سال‌هاست که محور کاشمر به شادمهر پسوند جاده مرگ را یدک می کشد، جاده‌ای که در سطح استان خراسان از اهمیت ویژه‌ای برخودار است اما همچنان در پیچ و خم وعده‌های مسئولان برای بهره برداری از آن مانده است.
به گزارش مشهدنیوز، کمتر ماهی است که در این جاده شاهد از دست دادن عزیزی نباشیم،این  قتل‌های زنجیره‌ای تا جایی پیش رفت که حتی به جوان ترین متخصص مغز و اعصاب کشور هم رحم نکرد و باعث مرگ او شد.
سال هاست که محور کاشمر به شادمهر به علت کم عرض بودن و نداشتن استانداردهای لازم به یکی از معضلاتی تبدیل شده که روزانه مردم با خطرات آن دست و پنجه نرم می‌کنند و عامل اصلی بوجود آمدن خطرات جبران ناپذیر شده است.
در همین راستا بود که شهردار و شورای شهر کاشمر تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا بتوانند با اخذ مجوزهای لازم عملیات دوبانده شدن ۱۰ کیلومتر ابتدای این جاده از سمت کاشمر به شادمهر را آغاز کنند، با وجود اینکه در سال ۹۵ نیز این تلاش‌ها به نتیجه نشست، اما به دلیل عدم تحقق تعهدات مسئولان استان تاکنون حتی یکی متر از جاده ای که باید پیش از این به بهره برداری می ر سید به ثمر ننشسته است.
شهریورماه و وعده‌ای دیگر
تاکنون بارها و بارها از زبان مسئولان کشوری و استانی موضوع دوبانده شدن محور کاشمر به شادمهر مطرح شده است، وعده‌هایی که با آنها فقط به نفع خود زمان می خریدند تا برای مدتی از انتقادات وارده به بی تفاوتی شان راحت شوند.
در همین خصوص این بار مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، به ارائه توضیحاتی در خصوص این محور پرداخت و گفت: در سفر روز گذشته به کاشمر مقرر شد براساس یک برنامه زمان‌بندی که به تصویب رسید حداقل ۱۵ کیلومتر از سمت کاشمر به شادمهر در پایان شهریورماه به بهره برداری برسانیم.
 محمدرضا اخوان عبداللهیان  با بیان اینکه ۱۰ کیلومتر اول زیرسازی باند دوم این محور از کاشمر به شادمهر به اتمام رسیده و به زودی عملیات آسفالت آن انجام می‌شود، افزود: حدود ۵ تا ۶ کیلومتر از ادامه این مسیر به صورت رویه بتن آسفالتی تا پایان تیرماه به اتمام می رسد.
وی با بیان اینکه در مجموع تا پایان شهریورماه ۱۵ تا ۱۶ کیلومتر از باند دوم مسیر کاشمر به سمت شادمهر در به بهره برداری می رسد، گفت: مردم شهرستان کاشمر بعد از حدود ۲۰ سال انتظار دارند بتوانند از باند دوم این جاده بهره مند شوند.
مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی با اعلام اینکه در سال جاری اعتبارات خوبی برای این محور اختصاص داده شده است، بیان کرد: در سفر ریاست جمهوری به استان خراسان بنا است که اعتبارات مناسبی برای این مسیر مطرح شود که امیدواریم به تصویب برسد.
وی با اشاره به اینکه مقرر بوده زیرسازی ۱۰ کیلومتر از مسیر ۵۰ کیلومتری که در حوزه کاشمر به شادمهر بوده توسط شهرداری و روسازی توسط اداره کل راه و شهرسازی انجام شود، گفت: تا زیرسازی تمام نشود نمی‌توانیم به تعهد خودمان زودتر عمل کنیم.
اخوان عبداللهیان افزود: منتظریم زیرساز، معایب و نواقص محور برطرف شود تا بتوانیم به تعهدات قانونی که داده‌ایم عمل کنیم.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک