امروز

سه شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۳:۴۰ بعد از ظهر

سایز متن   /

پوتین: برخی کشورهای جهان آلت دست تروریست‌ها شده‌اند

رئیس‌جمهور روسیه امروز (چهارشنبه) گفت، تعدادی از کشورها با استفاده از زور و دور زدن شورای امنیت سازمان ملل، به نفع تروریست‌ها بازی می‌کنند.

به گزارش مشهدنیوز، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در پیامی برای نهمین اجلاس بین‌المللی نمایندگان عالی حوزه مسائل امنیتی در سوچی این اظهارات را مطرح کرده و گفت: یک چنین اقداماتی به بی‌ثباتی سیاسی و اجتماعی دامن می‌زند، منجر به بازی کردن به نفع تروریسم و افراط‌گری بین‌المللی می‌شود و بحران‌ها و جنگ‌های محلی را تشدید می‌کند.

رئیس‌جمهور روسیه گفت: نشست فعلی که زیر نظر شورای امنیت سازمان ملل برگزار می‌شود این فرصت را به وجود می‌آورد تا درباره راه‌های مختلف تعامل با برخی چالش‌های امنیت بین‌الملل به بحث بپردازد.

پوتین گفت: برخی کشورها به شکلی فزاینده تلاش می‌کنند تا هنجارهای شناخته شده قوانین بین‌المللی را نادیده بگیرند و با استفاده از نیروی نظامی، شورای امنیت سازمان ملل را دور بزنند. این همان چیزی است که به نفع تروریست‌ها تمام می‌شود.

او ادامه داد: امروز مشکلات مربوط به تضمین امنیت منطقه‌ای و جهانی به شکلی خاص حادتر شده‌اند که عمدتا به دلیل این حقیقت بوده که برخی اعضای جامعه بین‌المللی تلاش می‌کنند قوانین بین‌المللی و اصول و هنجارهای پذیرفته شده آن را نادیده بگیرند، با استفاده از نیروی نظامی شورای امنیت سازمان ملل را دور بزنند و از شرکت در مذاکرات به عنوان یک ابزار کلیدی حل مناقشات بین کشورها خودداری کنند.

رئیس‌جمهور روسیه همچنین خاطر نشان کرد که کشورش آماده همکاری امنیتی نزدیک با شرکای خارجی در مناسبت‌های دوجانبه و چندجانبه است.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک