امروز

شنبه, ۲۸ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۱:۱۹ بعد از ظهر

سایز متن   /

پیشنهاد تبدیل بافت تاریخی یزد به اولین منطقه آزاد ویژه تجاری و گردشگری کشور

رییس کمیسیون برنامه وبودجه شورای اسلامی شهر یزد تصویب بافت تاریخی شهر یزد به عنوان اولین منطقه آزاد ویژه تجاری وگردشگری بافت تاریخی کشور را پیشنهاد داد.

  به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)،  «وحیدرضا خباززاده یزدی»با تبریک جهانی شدن بافت تاریخی شهر یزد، خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر یزد در دوره های سوم و چهارم با توجه به اهمیت بافت تاریخی شهر، مبالغ قابل توجهی از بودجه شهرداری در جهت بهبود شرایط بافت تاریخی هزینه کرده است .

وی با بیان این که «این موفقیت مرهون پیگیری و همراهی همه مسئولین است»، افزود: ثبت بافت تاریخی به صورت بین المللی ضمن اینکه اقدام بسیار ارزشمند است، ولی اگر  اقدامات موثر و درست در این بافت پیگیری نشود، مسلماً به اهداف مورد نظر نمی‌رسد .

این عضو شورای اسلامی شهر یزد در راستای ارتقای زیرساخت‌های جهان شهر یزد از دولت خواست با توجه به وجود برنامه ۱۰ ساله برای ارتقاء آن، بودجه شش هزار میلیارد ریال تدوین و اختصاص داده شود .

وی همچنین از ریاست جمهوری خواست تا شهر یزد را به عنوان اولین منطقه آزاد ویژه تجاری و گردشگری بافت تاریخی کشور با برخورداری از کلیه شرایط منطقه آزاد ویژه گردشگری و زیرنظر معاونت ریاست جمهوری معرفی و در هیات دولت مصوب کند که این امر می‌تواند حداقل پاسخی به همت و همچنین اعتبار و تلاش همه گذشتگان و یزدی ها در طول تاریخ باشد.

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=15966
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک