امروز

سه شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۰:۲۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

کتاب‌های خاموش در کتابخانه ملک خوانده می شوند

دوستداران کتاب، قصه و روایت می‌توانند با حضور در کتابخانه و موزه ملی ملک، میهمان یک برنامه متفاوت با نام «خواندن در موزه؛ بلندخوانی کتاب‌های خاموش» شوند.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز، به نقل از روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک، «خواندن در موزه؛ بلندخوانی کتاب‌های خاموش»، برنامه تازه نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های خطی به شمار می‌آید که با هدف‌هایی چون گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی، توجه به کتاب به عنوان میراث مکتوب تمدن بشری، باززنده‌سازی فضای خاموش موزه‌ها و پیوند میان موزه‌ها و کتابخانه‌ها، هر هفته یک‌شنبه در خرداد و تیر ۱۳۹۶ خورشیدی با حضور دوستداران کتاب، قصه و روایت به اجرا درمی‌آید. نخستین برنامه «خواندن در موزه؛ بلندخوانی کتاب‌های خاموش» در روز یک‌شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد. یک راوی در این برنامه در یکی از سالن‌های موزه‌ای کتابخانه و موزه ملی ملک، در کنار آثار تاریخی، کتابی را به شیوه بلندخوانی روایت خواهد کرد. کتاب‌هایی در این برنامه به کارمی‌آیند که با رویکرد قصه و روایت نگاشته شده‌اند.

کتابخانه و موزه ملی ملک، بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران به شمار می‌آید که گنجینه و مجموعه‌ای بزرگ از آثار موزه‌ای و کتاب را در خود جای داده است. حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار کتابخانه و موزه ملی ملک، این مجموعه را در سال ۱۳۱۶ خورشیدی بر آستان قدس رضوی وقف کرده است. هم‌نشینی کتابخانه و موزه در این مجموعه بزرگ تاریخی، از ویژگی‌های ممتاز آن برشمرده می‌شود. گسترش پیوندها میان موزه و کتابخانه، از جمله برنامه‌های کتابخانه و موزه ملی ملک در سال‌های گذشته بوده است.

کتابخانه و موزه ملی ملک، همه دوستداران فرهنگ به ویژه علاقه‌مندان به کتاب، قصه و روایت را به حضور در این برنامه جذاب فرهنگی و میهمانی کتاب فرامی‌خواند. میهمانان برنامه «خواندن در موزه؛ بلندخوانی کتاب‌های خاموش» می‌توانند در روز یک‌شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ خورشیدی ساعت ۱۰ در ساختمان این گنجینه در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد» حضور یابند.

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=14174
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک