امروز

دوشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۲:۱۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

۵۰ واگن خط ۲ قطارشهری از گمرگ ترخیص شد

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد گفت: ۵۰ واگن باقی مانده خط ۲ قطارشهری مشهد که به‌دلیل عدم پرداخت حقوق گمرکی ترخیص نشده بود با تسویه حساب گمرک تحویل شهرداری مشهد شد.

به گزارش مشهد نیوز، به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، کیانوش کیامرز اظهار داشت:برای تامین ۱۰۰ دستگاه واگن مورد نیاز خط ۲ قطارشهری مشهد اواخر سال ۹۲ قراردادی با شرکت چینی و شرکت واگن‌سازی تهران به امضا رسید.در راستای این قرارداد ۵۰ دستگاه از این واگن‌ها طی ۳ مرحله به گمرگ بندرعباس رسید که تحویل گرفته شد.

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد تصریح کرد: از این تعداد ۴۰ دستگاه واگن در مشهد بعد از مونتاژ به شهر مشهد منتقل شد که ۵ دستگاه دیگر اواخر هفته و ۵ دستگاه باقی‌مانده نیز تا پایان ماه جاری پس از مونتاژ در تهران به شهر مشهد منتقل خواهد شد.

کیامرز درباره ۵۰ دستگاه واگن باقی مانده نیز گفت: متاسفانه ۵۰ واگن باقی مانده به دلیل نبود اعتبار ۴۰ میلیارد تومانی حق گمرک و ارزش افزوده از گمرک ترخیص نشد که خوشبختانه با پیگیری‌های شهردار مشهد مقدس این مبلغ تامین شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۲۵ دستگاه از این واگن‌ها برای مونتاژ به تهران حمل شده و مابقی نیز طی ۱۵ روز آینده ترخیص خواهد شد.

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد در خصوص زمان انتقال این واگن‌ها به شهر مشهد نیز اظهار کرد: از اردیبهشت ماه سال آینده نیز این واگن‌ها به شهر مشهد منتقل خواهد شد تا در خط ۲ قطارشهری مورد استفاده قرار بگیرد.

کیامرز افزود: از تعداد ۱۰۰ دستگاه واگن خط ۲ قطارشهری مشهد ۷۵ دستگاه در مسیر خط مورد استفاده قرار می‌گیرد و ۲۵ دستگاه دیگر نگهداری خواهد شد.

وی به اعتبار خرید این ۱۰۰ دستگاه واگن اشاره کرد و گفت: برای خرید این تعداد واگن ۹۸ میلیون یورو اعتبار از طریق LC صندوق توسعه ملی تامین شده است که مقرر شد بازپرداخت آن از سوی شهرداری در یک بازه زمانی ۸ ساله انجام شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: http://mashhadnews.ir/?p=19482

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک